Kašpar se při kanonádě Litvínova uvedl gólem, Kometa vydřela výhru nad Vítkovicemi

Aktualizováno 30. 11. 2018 21:32
Lukáš Kašpar přispěl po přestupu z Brna do Litvínova k výhře Vervy 6:2 nad Libercem ve 23. kole hokejové extraligy. Zlín otočil utkání proti Chomutova, Kometa uhájila těsnou výhru s Vítkovicemi, Plzeň oloupila Mountfield a Olomouc přehrála Mladou Boleslav.
Podívejte se na zápas mezi Kometou a Vítkovicemi očima Jana Výtiska, aktuálního lídra Radegast indexu, který měl v helmě zabudovanou kameru. | Video: Radegast

Hokejisté Litvínova ukončili proti Liberci sérii čtyř porážek. Dvěma góly se o to zasloužil Ondřej Jurčík, tři asistence si připsal Jakub Petružálek. Při své obnovené premiéře v litvínovském dresu skóroval i Lukáš Kašpar, který se do mateřského klubu vrátil ve čtvrtek z Brna. Liberec si připsal pátou porážku na kluzištích soupeřů v řadě.

Tygři si přitom zásluhou Filippiho a Kvapila, který se do sestavy vrátil po zranění, vytvořili první šanci. Brankář Janus ale jejich akci zastavil. Na druhé straně prověřil Willa ranou z levého křídla Válek. Domácí brankář se následně vyznamenal proti samostatnému úniku Hudáčka a libereckému gólmanovi pomohla při Klozově střele boční síť.

Skóre se poprvé měnilo v 7. minutě, kdy se krásnou ranou z mezikruží prezentoval Válek. V další liberecké šanci se ocitl aktivní Hudáček, jeho bekhendový blafák Janus vystihl. Vyrovnat mohl i Ordoš, na kterého zívala prázdná branka. Liberecký útočník však vysoko přestřelil horní tyč. A když poté nevyužil svou šanci ani Jelínek, prosadili se opět domácí. Na 2:0 zvýšil Lukeš.

Ve druhé třetině Litvínov své vedení výrazně navýšil. Krátce po polovině utkání se mezi střelce zapsal Kašpar, poté přidal čtvrtý gól Ščotka, a když ve 35. minutě skóroval Jurčík, pro Willa zápas předčasně skončil. V liberecké brance jej nahradil Schwarz.

Liberec ještě ve druhé části utkání lehce zdramatizoval. Nejprve při Kašparově vyloučení snížil svou dvanáctou brankou v sezoně Kvapil, o 90 sekund později překonal Januse Birner a připsal si první gól po návratu ze Švýcarska.

V 45. minutě se mohli hosté dostat k domácím ještě blíže, Hudáček ale neproměnil trestné střílení. Další příležitost na snížení promarnil Filippi, kterému těsně před brankářem sklouzl kotouč z čepele. Definitivní tečku za brankovými hody tak dal v 52. minutě Jurčík.

Miltchakov přispěl k plzeňské výhře 40 zákroky

Hradec Králové na domácím ledě prohrál s Plzní 2:4. Západočeši tak proti Mountfieldu uspěli po třech prohrách. Tři góly hosté vstřelili v první třetině, poslední přidali při power play. Velkou zásluhu na výhře hostů měl brankář Dmitri Miltchakov, který si připsal 40 zákroků.

Hokejisté Komety porazili Vítkovice 3:1 a připsali si tak osmou výhru ve vzájemných zápasech v řadě. Úřadující mistr se po zisku tří bodů vrátil na šesté místo tabulky, Vítkovice jsou i nadále třetí.

Zlín dokázal otočit vývoj zápasu proti Chomutovu a vyhrát 3:2 po samostatných nájezdech. Poslední Piráti přitom na ledě Beranů vedli 2:0, druhou výhru na venkovním kluzišti v sezoně ale nepřidali.

Hokejisté Olomouce potvrdili skvělou formu z posledních zápasů a porazili Mladou Boleslav 3:2. Hanáci si tak připsali čtvrtou výhru v řadě a posunuli se na páté místo tabulky. Středočeši zůstali dvanáctí.

23. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov - Bílí Tygři Liberec 6:2 (2:0, 3:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 7. Válek (Gerhát, Březák), 19. F. Lukeš (Válek), 31. Kašpar (J. Mikúš, J. Petružálek), 34. Ščotka (Porseland, J. Petružálek), 35. Jurčík (J. Kloz, D. Tůma), 52. Jurčík (J. Petružálek, Gerhát) - 38. Kvapil, 39. Birner (Redenbach, Šmíd). Rozhodčí: Hribik, Kika - J. Frodl, Komárek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Diváci: 4645.

Sestavy:

Litvínov: Janus - Porseland, Ščotka, L. Doudera, Baránek, Romančík, Suchánek, Březák - J. Petružálek, J. Mikúš, Kašpar - Válek, V. Hübl, F. Lukeš - Myšák, Gerhát, Jurčík - D. Tůma, J. Kloz, Matoušek. Trenéři: Razým a Skuhrovec.

Liberec: Will (35. Schwarz) - Šmíd, Doherty, Stříteský, Derner, Ševc, Hanousek - L. Hudáček, Redenbach, Birner - Lenc, Filippi, Kvapil - Valský, P. Jelínek, L. Krenželok - Ordoš, J. Vlach, Zachar. Trenéři: Pešán a Augusta.

PSG Berani Zlín - Piráti Chomutov 3:2 po sam. náj. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Branky a nahrávky: 38. J. Ondráček (Lakatoš, Žižka), 55. Valenta (Lakatoš), rozhodující nájezd E. Kulda - 9. Klhůfek (Valach, Peters), 33. Jank (Duda, J. Stránský). Rozhodčí: Mrkva, Pešina - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 6:5, navíc Okál (Zlín) 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 3540.

Sestavy:

Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Gazda - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Okál, P. Sedláček, Lakatoš - Šlahař, Popelka, Honejsek - E. Kulda, Fryšara, Poletín. Trenéři: R. Svoboda a M. Hamrlík.

Chomutov: Peters - Flemming, Jank, Knot, Dietz, Valach, Trefný - T. Svoboda, V. Růžička ml., Sklenář - Duda, Klhůfek, Tomica - J. Stránský, Vantuch, Marjamäki - Havel, Hanták, Koblasa. Trenéři: V. Růžička st., Martínek a J. Šťastný.

HC Olomouc - BK Mladá Boleslav 3:2 (3:1, 0:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Jergl (Dujsík, Nahodil), 7. Strapáč (J. Galvas, Irgl), 12. Holec (Jergl, Nahodil) - 6. Vondrka (Klepiš, Skalický), 59. Orsava (Jan Hanzlík, Žejdl). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Bryška, V. Hanzlík. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváci: 3643.

Sestavy:

Olomouc: Konrád - J. Galvas, Ondrušek, Vyrůbalík, Švrček, Jaroměřský, Dujsík - Irgl, Strapáč, Burian - V. Tomeček, J. Knotek, Ostřížek - Jergl, Nahodil, Holec - Skladaný, Mráz, Laš. Trenéři: Tomajko a Moták.

Mladá Boleslav: Krošelj - Pláněk, Němeček, Dlapa, Jan Hanzlík, Bernad, Eminger, J. Drtina - Skalický, Klepiš, Vondrka - M. Látal, Žejdl, Orsava - D. Šťastný, T. Knotek, P. Musil - Kousal, Najman, L. Pabiška. Trenéři: M. Hořava, Rulík a Patera.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 2:4 (1:3, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Vopelka, 44. Piché (Smoleňák, Koukal) - 4. V. Němec (D. Kindl), 11. Allen (Gulaš, Stach), 11. Jones, 60. Gulaš (Kracík). Rozhodčí: Úlehla, Pražák - J. Ondráček, Špůr. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:0. Diváci: 4776.

Sestavy:

Hradec Králové: J. Pavelka - Zámorský, Linhart, Piché, Graňák, F. Pavlík, Rosandič, Nedomlel - Smoleňák, Koukal, Lessio - Bezúch, Cingel, R. Pavlík - Paulovič, Bičevskis, M. Chalupa - Vopelka, Dragoun, Rákos. Trenéři: T. Martinec, Krátoška a P. Svoboda.

Plzeň: Miltchakov - Jones, J. Kindl, Čerešňák, Pulpán, Vráblík, Allen, Kaňák - Gulaš, Stach, Indrák - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka - Pour, Preisinger, Kantner. Trenéři: Čihák a Jiří Hanzlík.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 3. Barinka, 25. Mallet (R. Zohorna, Schaus), 42. J. Hruška - 6. P. Zdráhal (Šidlík, Š. Stránský), 52. O. Roman. Rozhodčí: Horák, A. Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7700 (vyprodáno).

Sestavy:

Brno: Vejmelka - O. Němec, Barinka, Štencel, Schaus, Gulaši, Bartejs, Malec - Mueller, P. Holík, Zaťovič - Mallet, J. Hruška, R. Zohorna - Plášek, L. Čermák, Dočekal - Köhler, Střondala, Horký. Trenéři: L. Zábranský st., Horáček, Pokorný a Oslizlo.

Vítkovice: Bartošák - D. Krenželok, Výtisk, Šidlík, Gregorc, T. Černý, J. Mrázek - Schleiss, Lev, Dej - Tybor, O. Roman, D. Květoň - P. Zdráhal, Š. Stránský, Kucsera - Baláž, Pytlík, Szturc. Trenéři: Petr a Trnka.

před 2 hodinami

Brémy podlehly Frankfurtu 0:3, Pavlenka inkasoval po 342 minutách

Fotbalisté Brém v dohrávce 24. kola německé ligy podlehli Frankfurtu 0:3 a zůstali na předposledním místě tabulky. Brankář Jiří Pavlenka byl v bundeslize překonán po 342 minutách, celý zápas za domácí Werder odehrál i krajní obránce Theodor Gebre Selassie.

Brémy prohrály poprvé po třech ligových zápasech a ztrácí dva body na šestnáctý Düsseldorf, který drží barážovou pozici. Eintracht zvítězil podruhé za sebou a poskočil na 11. příčku.

Domácí si v úvodním poločase vytvořili víc nebezpečných šancí než soupeř, ale brankář Trapp zneškodnil dalekonosnou ránu Klaasena nebo Selkeho pokus z úhlu.

Druhé dějství jasně patřilo Frankfurtu. V 61. minutě si na Kostičův centr naskočil Silva a přesnou hlavičkou překonal Pavlenku. Reprezentační gólman podruhé inkasoval v 81. minutě z rohu od nepokrytého Ilsankera a hostující náhradník ještě v poslední minutě uzavřel skóre hlavou.

Hráči Werderu potvrdili pozici nejhoršího domácího týmu německé ligy, v aktuální sezoně na Weserstadionu ze 14 utkání získali pouhých šest bodů a vyhráli jen v září nad Augsburgem (3:2).