Abraham i Kornfeil odstartují v Assenu ze šesté řady

Radek Vičík Radek Vičík
28. 6. 2013 13:27
Motocyklisté absolvují v Assenu kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska podle místní tradice už v pátek.
Jakub Kornfeil zajel v Assenu nejhorší kvalifikaci letošní sezony.
Jakub Kornfeil zajel v Assenu nejhorší kvalifikaci letošní sezony. | Foto: mpafoto.com

Assen - Motocyklisté absolvují v Assenu kvalifikaci na Velkou cenu Nizozemska  podle místní tradice už v pátek. Český jezdec Jakub Kornfeil obsadil v klání ve třídy Moto3 18. místo, což ho na startu sobotního závodu zařadilo do šesté řady.

"V kvalifikaci mně hrozně dlouho trvalo, než jsem vylepšil svůj čas. Nakonec jsem se tedy polepšil, ale na víc jak osmnácté místo to bohužel nestačilo. Když jsem v Barceloně říkal, že sedmnácté místo je mega špatné, nevím, co bych musel říct teď, abych to označil správně," popsal páteční dění v Assenu Kornfeil.

O něco lépe se v elitní elitní třídě MotoGP vedlo Karlu Abrahamem  který obsadil 17. pozici. Lukáš Pešek vybojoval 23. místo.Oba čeští závodníci vypadli opět už v první části boje o pole position.

"Nejsem spokojený, dobré výsledky z víkendu jsem nedokázal potvrdit v tom nejdůležitějším okamžiku. Měli jsme na to být kolem patnáctého místa, bohužel v posledním kole, které bylo dobře rozjeté, jsem udělal dvě velké chyby, které mě stály pár míst," řekl Abraham.

Lorenzo přiletěl zpátky do Assenu

Kvalifikaci poprvé v MotoGP vyhrál britský jezdec Cal Crutchlow na Yamaze, který o více než tři desetiny vteřiny porazil Španěla Marca Marqueze na Hondě, který uspěl i přes zlomený prst z dopoledního tréninku.. V první řadě startovního roštu je doplní překvapivě Němec Stefan Bradl také s Hondou.

Dění v Assenu bude sledovat také zraněný Jorge Lorenzo. Po svém pátečním pádu absolvoval obhájce titulu rychlou cestu do Barcelony, kde byl operován a na vlastní přání se vrátil do Nizozemska zpět k týmu.

Ve třídě Moto2 zajel nejrychlejší čas Španěl Pol Espargaro.

Velká cena Nizozemska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Assenu - kvalifikace:

Moto3: 1. Oliveira (Portug./Mahindra) 1:43,588, 2. Á. Márquez stejný čas, 3. M. Viňales -0,061, 4. Salom -0,083, 5. Rins (všichni Šp./KTM) -0,085, 6. Folger (Něm./Kalex KTM) -0,313, ...18. Kornfeil (ČR/Kalex KTM) -1,505.

Moto2: 1. P. Espargaró (Šp./Kalex) 1:38,691, 2. Zarco (Fr./Suter) -0,142, 3. Redding (Brit./Speed Up) -0,188, 4. Rabat (Šp./Kalex) -0,282, 5. Simeon (Belg./Kalex) -0,405, 6. West (Austr./Speed Up) -0,581.

MotoGP: 1. Crutchlow (Brit./Yamaha) 1:34,398, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,357, 3. Bradl (Něm./Honda) -0,480, 4. Rossi (It./Yamaha) -0,576, 5. Pedrosa (Šp./Honda) -0,608, 6. Smith (Brit./Yamaha) -1,056, ...17. Abraham (ČR/ART) 1:36,791, 23. Pešek (ČR/Ioda-Suter) 1:38,704 - oba nepostoupili z první fáze.