Žraloci poprvé prohráli a Hertl nebodoval. Jersey opět padlo

18. 10. 2013 6:25
Dvě největší české hvězdy v NHL Tomáš Hertl a Jaromír Jágr v nočních zápasech nenasbírali ani bod.
Tomáš Hertl
Tomáš Hertl | Foto: ČTK

Dallas - Dvě největší české hvězdy v NHL Tomáš Hertl a Jaromír Jágr v nočních zápasech nenasbírali ani bod. První jmenovaný zažil první porážku San Jose, když na nájezdy prohrál s Dallasem 3:4.

Jágrovo New Jersey naopak dál čeká na první vítězství. Tentokrát nestačilo na Ottawu.

Pro Hertla noční zápas znamenal nejen premiérovou porážku v kanadsko-americké soutěži, ale také první zápas bez jediného bodu. Přitom opět nastoupil v první formaci s Thorntonem a Burnsem a odehrál 16 a půl minuty. Za tu dobu ale stihl jedninou střelu na branku.

"Jsme zklamaní, že jsme nezískali dva body, ale asi jsme nehráli dost dobře. Hlavně jsme nehráli tak ostře a tak rychle jako v předchozích zápasech. Proti takovému soupeři musíte hrát na maximum," uvedl po zápase kouč Sharks Todd McLellan.

Plekanec rozhodl zápas v poslední minutě

Hrdinou jiného utkání byl Tomáš Plekanec, který gólem minutu před koncem rozhodl o výhře Montrealu nad Columbusem a pak ještě přidal trefu do prázdné brány při powerplay. Canadiens tak vyhráli 5:3.

"Je to skvělé, zvláště po pomalém rozjezdu, který jsem já a naše lajna měli," uvedl Plekanec, který si v předchozích šesti zápasech připsal dva body za gól a nahrávku. Vítěznou branku dal z nenápadné akce. Středem hřiště zavezl puk do útočného pásma, a přestože mohl nahrát rozjetému spoluhráči po křídle, vystřelil přes obránce, čímž zaskočil gólmana Sergeje Bobrovského.

"Vypadalo to, že bude přihrávat do strany na spoluhráče, který nabíral rychlost. A pak to hodil na branku. Určitě tím Bobrovského zaskočil, protože ten nebyl v postavení, ve kterém měl být," popisoval akci ze svého pohledu brankář Canadiens Carey Price.

"Nedíval jsem se, kde brankář stojí. Po levé straně mi najížděl Prust, ale nechtěl jsem, aby z toho byla ztráta, tak jsem se odhodlal ke střele. Byl to šťastný gól," komentoval Plekanec okamžik, kterým odvrátil prodloužení.

Devils jen bušili do polštáře

New Jersey s čtveřicí českých hráčů v kádru tak zůstává po prohře 2:5 v Ottawě jediným týmem soutěže, který v novém ročníku ještě nevyhrál.

Hostující tým i s přispěním asistencí Marka Židlického a Patrika Eliáše ve třetí třetině snížil z 0:3 na 2:3, ale další drama nepřipustil čtvrtým gólem Milan Michálek. Málo platná byla Devils střelecká aktivita (42:23), přičemž osm pokusů statistici napočítali Jaromíru Jágrovi, a připsali si sedmou porážku.

"Věděli jsme, že Anderson je skvělý gólman. V bráně zabere spoustu místa a chtělo to ještě trochu štěstí, abychom dostali puk do brány. Bylo to, jako bychom celý večer bušili do polštáře," říkal po zápase útočník Devils Ryan Carter.

"To už vypadá na zoufalou situaci. Máme za sebou sedm zápasů a pořád jsme nenašli způsob jak vyhrát. Vždyť jsme Ottawu jasně přestříleli, na výsledkové tabuli to ovšem skončilo opačně," dodal Carter.

V NHL už není neporažený celek

Naopak zbývající dva týmy, které si v úvodu sezonu udržovaly stoprocentní bilanci, přišly ve čtvrtek o svou neporazitelnost. Kromě San Jose podlehlo Colorado doma Detroitu 2:4. K vítězství hostů přispěl jednou asistencí český obránce Jakub Kindl.

Přihrávkou k výhře svého týmu pomohl také útočník David Krejčí, jehož Boston porazil Floridu těsně 3:2. Podobně jako Montreal také Bruins rozhodli gólem minutu před vypršením základní hrací doby.

Nevídaným kouskem se v zápase mezi Islanders a Edmontonem blýskl hostující forvard Taylor Hall, který v rozmezí pouhých osmi sekund vstřelil dvě branky (video zde). Zápas ale nakonec vyhráli Newyorčané 3:2.

NHL:

Buffalo - Vancouver 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)

Branky: 15. Higgins, 32. Richardson, 51. Stanton. Střely na branku: 25:34. Diváci: 18.374.

Toronto - Carolina 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)

Branky: 23. Lupul, 27. Leivo - 43. Murphy, 47. E. Staal, 54. Hainsey. Střely na branku: 26:38. Diváci: 19.277.

NY Islanders - Edmonton 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Branky: 10. Bailey, 25. Okposo, 39. Tavares - 16. a 16. Hall. Střely na branku: 40:29. Diváci: 10.608.

Philadelphia - Pittsburgh 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Branky: 40. Simmonds - 30. J. Jokinen, 33. Kunitz, 58. Crosby, 60. Malkin. Střely na branku: 25:35. Diváci: 19.735.

Montreal - Columbus 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky: 59. a 60. Plekanec, 5. Bourque, 13. Bournival, 27. Markov - 28. a 45. Jenner, 38. Johansen. Střely na branku: 36:33. Diváci: 21.273.

Ottawa - New Jersey 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)

Branky: 5. Karlsson, 7. Ryan, 39. Z. Smith, 56. M. Michálek, 59. Spezza - 41. Zajac (Židlický, Eliáš), 51. Bernier. Střely na branku: 23:42. Diváci: 18.867.

Tampa Bay - Minnesota 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)

Branky: 15. T. Johnson, 55. Stamkos (Gudas), 60. Salo - 52. Koivu. Střely na branku: 30:26. Diváci: 14.454.

Florida - Boston 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Branky: 33. Versteeg, 54. Winchester - 4. Paille, 13. Hamilton (Krejčí), 60. R. Smith. Střely na branku: 29:40. Diváci: 14.440.

Chicago - St. Louis 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 8. Pirri, 38. Hossa - 11. Backes, 39. Steen, rozh. nájezd Oshie. Střely na branku: 29:28. Diváci: 21.169.

Nashville - Los Angeles 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

Branky: 11. Cullen - 20. Vojnov, rozh. nájezd Kopitar. Střely na branku: 35:30. Diváci: 16.416.

Dallas - San Jose 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 2:1, 0:0 - 0:0)

Branky: 17. Seguin, 22. Daley, 33. Eakin, rozh. nájezd Chiasson - 1. Kennedy, 18. Nieto, 33. Marleau. Střely na branku: 31:35. Diváci: 14.898.

Colorado - Detroit 2:4 (0:2, 2:0, 0:2)

Branky: 23. E. Johnson, 35. Landeskog - 7. a 48. Franzén (na první Kindl), 15. a 54. Dacjuk. Střely na branku: 40:28. Diváci: 18.101.