NHL: Hudler dál bodově řádí, Calgary ale padlo

17. 10. 2013 7:03
Český útočník Jiří Hudler bodoval i ve svém šestém utkání nového ročníku NHL, přesto s Calgary nakonec prohrál 2:3 v Anaheimu.
Radost hokejistů Calgary a Jiřího Hudlera
Radost hokejistů Calgary a Jiřího Hudlera | Foto: Reuters

New York - Český hokejový útočník Jiří Hudler bodoval i ve svém šestém utkání nového ročníku NHL, přesto s Calgary nakonec prohrál 2:3 v Anaheimu.

V předchozích pěti zápasech vedl příspěvek olomouckého rodáka i k bodovému zisku týmu, ale tentokrát jeho branka znamenala ve třetí třetině pouze konečnou úpravu skóre.

Hokejisté New Yorku Rangers po třech porážkách, v nichž inkasovali dvacet branek, ukázali ve Washingtonu svou známější tvář a díky kvalitní obraně vyhráli na ledě soupeře 2:0. Obě branky vstřelili v průběhu druhé třetiny v rozmezí 106 sekund. Gólman Henrik Lundqvist kryl 22 střel a připsal si 46. nulu v NHL.

Na Lunqvista nevyzrál ani dělostřelec Ovečkin

"Naše hra v obranném i středním pásmu byla daleko více kompaktní. Dalo by se říci, že dneska jsme táhli všichni za jeden provaz," uvedl Brad Richards, který u obou branek asistoval. Rangers navázali na poslední play off, v němž Washington vyřadili a v závěrečných dvou duelech Lundqvist nedostal gól.

Švédský brankář, který v utkání zneškodni osm střel Alexandra Ovečkina, své spoluhráče podržel zejména v úvodní třetině při 55 sekund dlouhém oslabení tři na pět. "Předvedl tam několik hezkých zákroků. To nás povzbudilo," řekl trenér Rangers Alain Vigneault.

Domácí kouč Adam Oates souhlasil, že to byl jeden z klíčových okamžiků zápasu. "Netrefili jsme tam prázdnou branku. Bylo by to určitě jiné utkání, kdybychom ji využili," uvedl Oates.

Noční výsledky NHL:

Washington - NY Rangers 0:2 (0:0, 0:2, 0:0)

Branky: 33. Moore, 34. Callahan. Střely na branku: 22:36. Diváci: 18.506.

Anaheim - Calgary 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Branky: 4. Penner, 14. Palmieri, 37. Selänne - 17. Stempniak, 45. Hudler. Střely na branku: 22:35. Diváci: 14.051.