Znojmo je na pátý pokus v semifinále

SportPlus, ČTK
23. 3. 2006 19:22
Znojmo - Hokejisté Znojma poprvé v historii postoupili do semifinále extraligy. Ve čtvrtečním zápase porazili Vítkovice 4:1 a uzavřeli tak čtvrtfinálovou sérii na konečných 4:2.

Znojmo tak zlomilo prokletí čtvrtfinálových zápasů a na pátý pokus postoupilo mezi čtyři nejlepší týmy play-off.

Skóre šestého duelu s Vítkovicemi otevřel na domácím ledě už v sedmé minutě po Dopitově a Čakajíkově akci dorážkou Ludvík.

Ve druhé třetině Znojmo  trestuhodně propáslo  dvě vyložené gólové  šance. Ve slibných přiležitostech se neprosadil Jareš ani Dopita.

Vítkovické čekání na chybu soupeře pak vyšlo třicet sekund před koncem  druhého dějství, kdy obránce Jurečka po přejetí půlící čáry zoufale napálil  kotouč, který proklouzl na okamžik nepozornému Trvajovi do sítě.

Nešťastná branka do šatny ale Znojmo nezlomila, tým naopak přišel po  přestávce zdravě nabuzen na úspěch. Chytrý stratég Dopita ve 46. minutě  zatáhl kotouč po pravé straně a z jeho zpětné přihrávky Ludvík dělovkou  vrátil domácím vedení.

Vítkovice ještě nestačily těžké sousto strávit, když  za pouhých 99 sekund inkasovaly třetí branku. Po akci Štefanky a Puchera
přidal gól Mikulík a natěšené znojemské hlediště slavilo mexickými vlnami  postup.

Vítkovice sice nerezignovaly, podruhé už ale brankáře Trvaje nepřekvapily.  Dvě minuty před koncem se ještě hosté pokusili o power play, v útočné  třetině ale ztratili kotouč a po přihrávce Nikolova pečetil Ondřej střelou  do opuštěné branky znojemský úspěch.

Znojemští Orli - Vítkovice Steel 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 7. Ludvík (Čakajík, Dopita), 46. Ludvík (Dopita), 48.  Mikulík (Pucher, Štefanka), 59. Ondřej (Nikolov) - 40. Jurečka (S. Hudec).  Rozhodčí: Homola, Minář - Chytil, Čech. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0.  Diváci: 4299. Konečný stav série: 4:2.
Znojmo: Trvaj - Němeček, Bičánek, Čakajík, Jareš, Mojžíš, Nikolov - J.  Štefanka, Pucher, Mikulík - Erat, Dopita, Ludvík - Ondřej, Haman, Plášek.  Od 21. minuty Beroun. Trenéři: Hořava a Votruba.
Vítkovice: Pinc - Kuboš, Philipp, Jasečko, S. Hudec, Jurečka, R. Polák,  Gulaši, Dresler - Uram, Burger, Krenželok - Irgl, Šimíček, Hubáček -  Kropáč, R. Procházka, Köhler - Hulva, Káňa, Šebesta. Trenéři: Vůjtek st. a  Holaň.