ŽIVĚ Pardubice - Kometa 5:4 po nájezdech

9. 4. 2012 20:28
Sledujte online reportáž z prvního finálového duelu hokejového play off mezi Pardubicemi a Kometou Brno.
Mela před brankou Martina Růžičky
Mela před brankou Martina Růžičky | Foto: Zuzana Hronová

Minuta po minutě

- To je pro dnešek vše. Užijte si zbytek velikonočního pondělí a u další online reportáže znovu napočtenou.

- Pardubice se ujímají vedení v sérii 1:0. Dnešní zápas však ukázal, že finálový souboj bude pořádně vyrovnaný. Brno celý zápas poctivě dotahovalo a domácí se tedy radovali až po nájezdech. Druhý finálový zápas je na pořadu zítra od 18:10.

3. Růžička dokázal vychytat lapačkou Čermáka, který se snažil vystřelit pod horní tyč. Pardubice tedy vítězí 5:4.

3. Kapitán Petr Koukal proměnil. Blafák do bekhendu a Pardubice vedou.

2. Divíšek pro změnu netrefil branku.

2. Zohorna Hoviho sice překonal, ale trefil tyč.

1. Tomáš Svoboda Růžičku rozpohyboval, ale bekhendem neuspěl.

1. Bartek v první sérii Hoviho nepřekonal.

- I desetiminutové prodloužení nabídlo vyrovnaný hokej. Zatímco první polovina patřila Kometě, v té druhé zase tlačili domácí. Do nájezdů zřejmě naskočí do brněnské brány Fin Sasu Hovi, který se během celého prodloužení velmi aktivně rozcvičoval.

70. Konec prodloužení.

70. Pardubice ještě zatápěli hostům v útočném pásmu. Branka z toho ale nebyla a zcela určitě uvidíme nájezdy.

69. Utkání směřuje k nájezdům. Koukal se to ještě snažil změnit, když se proháčkoval až před Trvaje. Zakončení už se mu ale tolik nepodařilo.

68. Růžička v problémech, na branovišti bylo příliš mnoho hráčů a moc toho neviděl. Obránci vyvezli puk pryč.

67. Čermák opět vyhlížel puk před brankou Růžičky, pokoušel se o teč, ta se mu ale nepodařila nasměrovat na pardubickou svatyni.

66. Ani Koukalova rána nedělala brněnskému brankaři žádné vrásky. Prodloužení se hraje svižně, příliš se nepřerušuje.

66. Trvaj si zase pošmáknul na střele Starého, které mu přesně trefila lapačku.

65. Protiútok Komety zakončil Žižka, Růžička nepříliš důraznou střelu chytá do náruče.

64. Čermák se rozjel, prokličkoval středním pásmem a nakonec nastřelil Růžičkův beton na druhé straně v dobré příležitosti útočník Kolář, ale proti Trvajovi neuspěl.

62. Hráči Komety dobře forčekovali v útočném pásmu a způsobili domácí promlémy s rozehrávkou. Růžička je zatím víc v permanenci.

61. Žižka tentokrát Růžičku nepřekonal, projel sice kolem mantinelu téměř až k němu, ale pardubický gólman měl lapačku připraveno lépe než při té vyrovnávací střele.

61. Začalo prodloužení.

- Budeme svědky prvního finálového prodloužení. Divoká třetí třetina nakonec skončila stejně nerozhodně, přestože Pardubice třikrát vedly, ale Kometa zvládla vždy hned vyrovnat. Domácí gólman Růžička se jistě teď kouše do rtu, když pustil nahození z poloviny hřiště. Na to ale musí zapomenout, protože ho čeká desetiminutové prodloužení, a když nepadne gól, tak i nájezdy.

60. Konec třetí třetiny.

60. Pár vteřin před koncem třetí třetiny Divíšek na třikrát zkoušel dostat kotouč do branky. Růžička ale svou svatyni uhájil.

59. Nikdo už nechce udělat chybu, a tak je konec spíše opatrnější.

58. Jakub Svoboda nebezpečně pálil z pravé strany a jen těsně minul domácí branku.

57. Východočeši jsou jako opaření. Kdykoli vstřelili ve třetí třetině branku, Kometa okamžitě kontrovala. Že by nás prodloužení neminulo?

57. Brno vyrovnává na 4:4. To je neuvěřitelné. Obrovská chyba Růžičky, který dostal gól z polovin hřiště. Až odtud totiž nahodil Tomáš Žižka puk na branku a domácímu gólmanovi propadl puk pod lapačkou.

56. Mela před brankou Pardubic. Divíšek po zákroku Růžičky opět číhal, zda se puk někde neobjeví. Beci Východočechů ale vyklidili prostor.

56. Brno ve třetí třetině vždy stihlo brzy odpovědět. Tentokrát ale moc času nezbývá.

55. Pardubice vedou 4:3. Benák krásně nahrál k levé tyči Janu Buchtelemu, který posílá puk do prázdné branky. Trvaj byl bezmocný.

55. Buchtele zakončoval z otočky, ale minul. Kometa je kompletní.

54. Pardubice hru v početní výhodě oproti předchozím dvěma třetinám dost zlepšily. Drží si pásmo a kombinují kolem Růžičky.

53. Velké šance Pardubic. Rákos nejprve překombinoval přečíslení. Obránce Kolář pak ale dobře pálil a Semorád tečoval. Následně Divíše fauloval a Pardubice budou hrát přesilovku.

52. Jakub Svoboda udržel nebezpečnou střelou Růžičku v permanenci, ten vyrázil do rohu.

51. Velká šance Pardubic. Rákos se po spolupráci se Zohornou dostal sám před Trvaje, naznačení střely Trvaj nespolkl a vykryl prostor kam Rákos mířil.

50. Koukal přinutil Trvaje přerušit hru, i když měl možnost po chycení puku rozehrát.

48. Jak klidné byly první dvě třetiny, tak divoká je ta třetí. Na kvalitu hokeje si teď rozhodně nemůžeme stěžovat.

47. Brno vyrovnává na 3:3. Roman Erat si sám před Růžičkou věděl rady a uklidil puk k tyči. Kometa opět rychle zareagovala.

46. Iniciativu přebírá znovu Brno. Dokáže Kometa opět najít odpověď?

45. Pardubice vedou 3:2. A zlepšily. Aleš Píša od modré napřáhl ke střele, Trvaj toho moc neviděl a kotouč tak skončil v síti. První dobře sehraná přesilovka domácích a hned z toho byl gól.

44. Pardubice mají další přesilovku. Šance přidat další gól. Jde jen o to, jestli domácí svou hru v početní výhodě zlepší.

44. Brno vyrovnává na 2:2! A snažení přetavuje v branku. Radek Dlouhý dostal přesnou přihrávku od Jaroslava Svobody mezi kruhy a ranou z první překonal Růžičku. Tak to byla rychlá odpověď.

43. Pardubice v klidu drží puk a šetří čas. Teď se musí snažit Kometa.

42. Pardubice vedou 2:1. Domácí získali puk ve středním pásmu, a jeli v přečíslení tři na jedniného obránce. Daniel Rákos nic nevymýšlel, vypálil na Trvaje, ten vyrazil před sebe a sám střelec puk dorazil do branky.

41. V první šanci třetí třetiny domácí útočník Kolář. Těsně minul branku.

41. Třetí třetina začala.

- V druhé třetině Brno ještě přidalo na důrazu a odměnou mu bylo vyrovnání v přesilovce po vlastním gólu Kočího. Pardubicím se početní výhody nedaří vůbec a šance si vytváří především při vyrovnaném stavu hráčů na ledě. I nadále nesledujeme nijak divoký zápas. Uvidíme, zda bude vítěz dnešního zápasu znám už v základní hrací době, nebo vyrovnaný průběh rozhodne prodloužení či nájezdy.

40. Skončila druhá třetina.

40. Domácí jsou v plném počtu.

39. Ale ani Brno si zatím v početní výhodě nevede nijak nebezpečně. Růžička teď polapil lehkou střelu do lapačky.

38. Další přesilovka, tentokrát pro Kometu. Potrestaným hráčem je Buchtele.

37. Tak až na konci přesilovky se dostaly Pardubice do slušného tlaku, branku z něj ale nevytěžily. Na druhou stranu pelášil už ve hře pět na pět Divíšek a z úhlu prověřil Růžičku.

36. První střelu Pardubic v přesilovce si připsal Somík. Jinak jsou ale domácí dál bezzubí.

36. Jenže spíš než Trvaj se musel teď musel ohánět Růžička, který likvidoval nahození i dorážku Divíška.

35. Malec na trestné lavici, to znamená dvě minuty početní výhody pro Pardubice.

34. Další práci měl Trvaj. Střelu Kočího brněnský gólman jen vyrazil a Cetkovský dorážel, ale příliš laxně na to, aby puk skončil v síti. Trvaj má puk v lapačce.

33. Velká šance Brna a skvělý zákrok Růžičky, který vyrazil ránu Dlouhého, který dostal ideální přihrávku do jízdy a z první poslal puk na branku.

32. Za pomoci lékařů se Petrovický zvedá. Dostal v jednom ze soubojů ránu o mantinel a je evidentně otřesen.

32. Velká šance Brna. Erat měl prostor na střelu zblízka i na dorážku. Růžička puk vyrazil. Hra se ale přerušuje, Petrovický leží za brankou Pardubic.

31. Brno nebylo tak solidární jako domácí, a tak přesilová hra zůstává nevyužita.

31. A druhé. To už chybí do konce početní výhody 37 vteřin.

30. Rozehrávka se ale Východočechům nedaří. V přesilovce se dokonce dopustili zakázaného uvolnění.

29. Pardubice budou hrát v pěti proti čtyřem. Čermák dostal dvě minuty za podražení.

29. Zohorna se uvolnil od mantinelu, najel si před branku a vystřelil. Trvaj ale tentokrát svůj tým podržel.

28. Pardubice se hned vrhly do útočné třetiny, aby získaly vedení zpět. Somík s Cetkovským si ale nerozuměli a vyhnali se z pásma.

27. Brno vyrovnává na 1:1. Hosté přesto využívají přesilovou hru. Výrazně jim k tomu ale pomohl pardubický obránce Kočí, který srazil do odkryté brány nahození Leoše Čermáka.

27. V oslabení ale zahrozil Koukal. Brno zatím opět neškodné.

26. Další přesilovka Brna. Na trestné lavici už sedí zatím jediný střelec zápasu Radil.

25. Čermák v obrovské příležitosti Brna ujížděl sám na Růžičku. Zkusil střelu nad lapačku, tu ale pardubický gólman chytil.

24. Divíšek ujížděl s pukem do přečíslení, ale v rozhodující chvíli podklouzl a nedokázal přihrát.

24. Pardubice se dostaly do mírného tlaku. Koukal nastřelil boční síť. Brno se osvobodilo jen za cenu zakázaného uvolnění.

23. Radil na druhé straně zkoušel pozornost Trvaje. Puk už ale mají hosté.

23. Branka za Růžičkou posunuta po útočné vlně Brna. Pardubický gólman vydržel, konstrunkce branky nikoli.

22. Nepřesnosti na obou stranách. Do šance se nemůže dostat ani jeden z týmů.

21. Pardubice opět bez úhony v plném počtu.

21. Ještě 54 sekund přesilovky Brna. Střeleckou příležitost ale měl domácí kapitán Koukal.

21. Druhá třetina začala.

- Zatím sledujeme poměrně klidné finále. Oba týmy pozorně brání a u brankoviště své gólmany pečlivě chrání. Viděli jsme zatím jen jeden gól, když půměrná střela pardubického Lukáše Radila překvapila Trvaje a zapadla do brány. Uvidíme, co přinese druhé dějství.

20. První třetina skončila.

20. Petrovický z pravé strany poslal puk na Růžičku, ten vyrazil a spolu s vypršením základní hrací doby se před brankou znovu strhla potyčka. Rákos s Bičánkem zřejmě dostanou po přestávce po dvou minutách. Brno ale bude ještě pokračovat v přesilovce.

19. A další vyloučení domácích. Semorád fauloval vysokou holí a rozhodčí to ocenili opět dvěma minutami. Brno v pěti proti čtyřem.

18. Benák už v plném počtu hráčů vyslal ránu na Trvaje. Ten příliš neviděl, ale kotouč vyrazil do rohu.

17. Somík v útočném pásmu puk přesně na hokejku nedostal, a tak v protiútoku zlobili hosté. Tomáš Svoboda dobře nastřelil na Růžičku, ten s obtížemi vyrazil.

17. Pardubice jsou kompletní a mají možnost zkrácené početní výhody.

16. Růžička po nahození přikryl kotouč. Divíšek byl příliš lačný po dorážce, i když puk neviděl, a odchází si sednout za sekání do gólmana. Bude se hrát ve čtyřech.

15. Bude se znovu vylučovat. Borer dostává dvě minuty a přesilovku si zahraje znovu Brno.

14. Znovu zákrok Trvaje hned po po buly. Na druhé straně se osmělilo i Brno. Ani jeden z gólmanů, ale neměl nijak složitou práci.

14. Buchtele vyzkoušel Trvaje střelou až téměř od červené čáry. Brněnského gólmana nepřekvapil, ale získal vhazování v útočném pásmu.

13. Skvělý zákrok Trvaje. Volný Rákos mířil do horního rohu a Trvaj vytasil vyrážečku. Branka by ovšem neplatila. Semorád přihrál Rákosovi do šance rukou.

12. Obrovská šance Brna. K Čermákovi se dostal puk zpoza branky a byl před Růžičkou opět nikým neatakován. Jenže jakoby se pobídky na střelu zalekl a vymýšlel kličky. Pardubický gólman se roztáhl a nedovolil Čermákovi skórovat.

11. A je po přesilovce. Oba týmy v oslabeních dobře bránily a nedovolily svému soupeři prakticky nic.

10. Polovina přesilovky Brna pryč a hosté si počínají obdobně jako před tím Pardubice. Tedy neškodně.

9. Drtina si jde odpočinout na dvě minuty za hrubost. Početní výhodu má k dospozici pro změnu Brno.

9. Tomáš Svoboda se dobře obtočil kolem Růžičkovy svatyně, o dorážku se ucházel Divíšek, ale puk mu přeskočil hokejku. Protiútok pak Pardubicím nevyšel.

8. Bez jediného ohrožení Trvajovy branky skončila přesilová hra Pardubic. Naopak jistý zákrok musel předvést Růžička po pokusu Švrčka.

7. Pardubicím se nedaří udržet v pásmu. Naopak šanci k zaútočení měl Petrovický, ten ale místo zakončení zvolil úsporu času v rohu.

6. Hosté brzy vyhazují. Pardubicím po buly nevyšla kombinace.

6. Máme tu první vyloučení. Vašíček si dopustil nedovoleného bránění a odchází pykat na dvě minuty. Pardubice si zahrají první finálovou přesilovku.

5. Erat vpadl do útočne třetiny a domácím obráncům přidělal pár vrásek. Vhazovat se bude před Růžičkou.

4. Příležitost vyrovnat mělo vzápětí Brno. Čermák byl sám před Růžičkou, koutouč ale schoval mezi betony. Následně se strhla pořádná mela, protože Brněnští by nejraději došťouchali Růžičku za čáru i s pukem. Obránci gólmana ale ochránili. Vylučovat se nebude.

3. Pardubice vedou 1:0. Tak tohle asi nikdo nečekal. Lukáš Radil najel do útočné třetiny a stál proti jedinému obránci. Místo kličky zvolil střelu a vyplatilo se. Trvaj neudržel puk vlapačce a ten se mu zakutálel do branky.

2. To Zohorna protáhl Trvaje mnohem víc. Po něm pálil ještě Benák, jeho střela ale k brněnskému brankaři neprošla kvůli Malcovi, který se do rány vrhl.

2. Divíšek na druhé straně nahazoval do brankoviště, Růžička měl první práci, ale nakonec nemusel předvést nijak složitý zákrok a obránci dostali puk do obranného pásma.

1. Po špatné brněnské rozehrávce se do dobré příležitosti dostal Starý, ale minul hostující branku.

1. Utkání začalo.

- Ještě slavnostní vhazování v podání herců Jiřího Bartošky a Miroslava Donutila.

- Zápas budou řídit sudí Hodek a Šindler. Na čarách jim budou pomáhat rozhodčí Bláha a Kostka.

- Utkání za pár minut začne. Očekává se skvělá atmosféra. Vždyť se potkávají jedny z největších fanouškovských základen.

- Zajímavé bude sledovat i výkony gólmanů pardubického Růžičky a brněnského Trvaje, který v letošním play off předvádí excelentní výkony. Dnes v sestavě samozřejmě oba nechybějí.

Sestava Brno: Trvaj (Hovi) - Kováčik, Žižka, Bičánek (C), Vašíček, Hruška, Malec, Švrček - Jar. Svoboda, Čermák, Dlouhý - Erat, Petrovický, Zohorna - T. Svoboda, Divíšek, Jak. Svoboda - Balej, Haluza, Polodna - Švaňhal. Trenéři: Zdeněk Venera a Robert Oslizlo.

Sestava Pardubice: Růžička (Salfický) - Píša, Kočí, Sičák, Borer, Benák, Kolář II, Drtina - Kolář I, Koukal (C), Starý - Bartek, Cetkovský, Somík - Semorád, T. Zohorna, Rákos - Radil, Kousal, Buchtele - Nahodil. Trenéři: Pavel Hynek a Ladislav Lubina.

- Pardubice na cestě do finále vyřadily Vítkovice a Liberec. Brno muselo o účast v play off bojovat v předkole, kde porazilo Kladno. Dál Kometa likvidovala favority pěkně podle pořadí v základní části, nejprve první pražskou Spartu a pak druhou Plzeň. Nyní před ní stojí třetí Pardubice. Budou Moravané v krasojízdě pokračovat?

- Finále extraligy začíná. Proti sobě stojí na jedné straně předloňský mistr z Pardubic a na druhé černý kůň letošního play off Brno, které čekalo na finále nejvyšší hokejové soutěže dlouhých 41 let.

- Dobré velikonoční odpoledne, vítám vás u online přenosu z prvního utkání finále hokejové extraligy mezi Pardubicemi a Kometou Brno. Zápas v ČEZ aréně startuje v 17:10.