Mistrovství světa juniorů • Základní skupina, 3. zápas • 13:30

Česko
0:3
Německo
15. F. Tiffels (Möser, Kahun), 36. Kahun (F. Tiffels), 38. F. Tiffels (Bender)

Hokejoví junioři hrají na mistrovství světa o postup. Po nečekaném skalpu Kanady si jej mohou zajistit už dnešním očekávaným vítězstvím nad Německem. Ve hře je teď ale ještě víc: Češi mohou v základní skupině bojovat také o druhé místo a případně i snadnějšího soupeře pro čtvrtfinále. Utkání s Německem začíná ve 13:30, vítejte u sledování on-line reportáže.

Česko U20: Langhamer (Dolejš) – Knot, Šidlík, Marcel, Košťálek, Šulák, Němeček – Pastrňák, Simon, Procházka – Kämpf, Vrána, Kaše – Faksa, Tomeček, Volek – Sedláček, Zacha, Machač – Zdráhal.

Německo U20: Cüpper (Reich) – Bender, Tiffels D., Möser, Saeftel, Botzenhardt, Wagner, Noske – Tuomie, Tiffels F., Kahun – Laub, Eisenschmid, Ziegler – Neugebauer, Kammerer, Filin – Klopper.

V sestavě Česka v podstatě jen jedna vynucená změna oproti duelu s Kanadou: Chybí v ní obránce Michal Plutnar, který byl dodatečně potrestán jednozápasovým trestem za to, jak po druhé třetině při cestě k pěstní výměně s McDavidem srazil k zemi i čárového rozhodčího.

Češi jsou tentokrát jasní papíroví favorité, ale budou to muset potvrdit na ledě a hlavně nenosit moc v hlavě utkání s Kanadou. Němci už dnes musí zabrat, chtějí-li mít šanci na to, že se vyhnout bojům o záchranu. Zatím jim totiž turnaj hrubě nevychází. 2:7 prohráli s Kanadou, 2:9 se Slovenskem a včerejší zápas s Amerikou byl vůbec nejhorší - 0:9.

Hala se pomalu plní a to především fanoušky v kanadských dresech. Oba týmy už mezitím nastupují na ledovou plochu, utkání za malou chvíli začne.

1

Utkání právě začalo.

1

Češi se snaží hned od začátku jasně ukázat, kdo by měl být dnes na ledě pánem. Jenže Němci zatím dobře brání vlastní modrou čáru.

2

Kämpfa zastavila zlomená hůl Kašeho, pak Němci vyhodili puk ven ze hřiště, ale bylo to s tečí tvrzeného skla, takže se navzdory českým reakcím vylučovat nebude.

3

První velká šance!Faksa se prodral za obranu a přihrával ke druhé tyči. Tam byl Volek, jenže puk letěl těsně nad ledem a bylo moc těžké ho v plné rychlosti trefit.

4

Šidlík si nerozuměl se spoluhráči a je z toho ofsajd.

5

Simon střílel a německý gólman puk neudržel, takže si pro něj dojeli znovu Češi. Další rána ale přes hradbu německých těl až do brankoviště neprošla.

6

Problémy měl teď ale s nebezpečnou střelou Langhamer. Němci ukázali poprvé, že také oni umí zahrozit a je z toho dokonce faul. Kämpf dostává dvě minuty a Češi budou bránit oslabení.

7

Čechům se až po minutě podařilo získat kontrolu nad pukem a vyhodit ho do bezpečí. Němci byli hodně nebezpeční a stříleli ze všech pozic.

8

A na konci oslabení mohlo být zle. Kämpf už skákal na led, když se k odraženému puku dostal na brankovišti Laub a Langhamer musel vytáhnout první vynikající zákrok.

8

Teď už jsou Češi v pěti a zase myslí na útok. Simon ale na modré lehce přibrzdil a vystavil spoluhráče do ofsajdu.

9

Němci ale pořád koušou a pálí ze všech pozic. Langhamer si připsal další dva zákroky proti tvrdým ránám z dálky. V tuhle chvíli už Německo ve statistice střel na bránu vede 7:3.

10

A Faksa tenhle poměr nezměnil, jeho ránu obránci srazili vysoko do ochranné sítě. Je z toho ale alespoň buly v útočném pásmu.

11

A další ofsajd Čechům. Ti údajně včera přechod středního pásma trénovali, zatím to tak ale moc nepůsobí.

11

Naštěstí ale v bráně stojí Langhamer, a zdá se, že znovu ve výborné formě!Ziegler totiž podél mantinelu přesprintoval Čechy a z úhlu se natlačil před bránu, český gólman se štěstím udržel puk těsně před brankovou čárou!

13

Simon je hodne aktivní a zase střílel, Cüpper měl znovu s jeho střelou problémy a jen tak tak jí udržel na výstroji. Německý gólman moc jistě nepůsobí, je třeba střílet ze všech pozic.

14

Kämpf se protlačil až k bráně a zpětnou přihrávkou hledal Kašeho, ten byl ale dobře pokrytý a k puku se přes dvě hokejky beků nedostal.

15

GÓL! Německo vede 1:0! Tak to je šok a přesně takový začátek, jaký si Češi určitě nepřáli. Německu se vyplatila taktika sypat všechny puky na bránu, Langhamer teď jeden totiž neudržel a Frederik Tiffels ho dorazil za jeho záda!

16

Simon zase vypálil a německý gólman vytáhl dobrý zákrok lapačkou.

17

Dobrá rána Knota. Český bezk střílel od modré čáry z první těsně vedle.

18

Další tvrdý projektil Knota orazítkoval zadní mantinel. Trvalo to rovných 18 minut, než si Češi proti podceňovanému soupeři dokázali vytvořit tlak.

19

Tlak pokračoval i střídáním další pětky. Zacha bojoval před bránou, ale Cüpper puk pevně udržel v rukavici.

20

Pastrňák se rozjížděl do útoku, ale zastavil ho hvizd rozhodčího. Češi špatně střídali, na ledě jich bylo šest a Němci si poslední půlminutku první třetiny zahrají ještě jednu přesilovku.

20

Faksa se ale u mantinelu zmocnil puku a prostrčil ho do středního pásma.

20

První třetina skončila.

Je za námi dvacet minut a Češi mají ke spokojenosti pořádně daleko. S Německem, které by podle očekávání prostě měli porazit, totiž prohrávají 0:1. Němci dobře brání a jsou hodně aktivní i střelecky, Češi se k náznakům šancí dostali až v závěru. Jakoby se do toho teprve dostávali, kvůli časnému začátku utkání totiž ráno zrušili rozbruslení a na ledě od včerejšího odpoledne nebyli. V průběhu utkání by to ale mohla být výhoda, Němci mají v nohách včerejší zápas s Amerikou a navíc tady hrají jen na tři útočné formace.

21

Druhá třetina začala.

22

Němci mají ještě přesilovku a jsou zase hodně nebezpeční, puk prolétl kolem dezorientovaného Langhamera a jen těsně vedle.

22

Češi už jsou kompltní a Volek měl velkou šanci! Z rohu si vybruslil mezi kruhy a střílel, těsně vedle!

24

Češi začínají být nebezpeční, Machač hledal před bránou Němečka, jenže proti tomu stihl zakročit gólman.

24

Jenže je sráží vlastní chyby a nedisciplinovanost. V době, kdy začali Němce tlačit, chyboval Šidlík a Vrána musel rodící se brejk Němců hasit faulem. Dvě minuty a už třetí přesilovka pro Němce v tomto zápase.

25

A teď bude ještě hůř: Češi znovu špatně střídali a budou hrát minutu a půl ve třech.

26

Němci kombinují a unavenou trojici Čechů už natlačili až před brankoviště, zatím ale žádná střela.

26

Až teď přišla palba a byl to pořádný tlak. Kahun z levého křídla střílel třikrát rychle za sebou, Langhamer výborně podržel a Češi už jsou ve čtyřech!

27

A Jakub Vrána, který naskočil na led se málem dostal do brejku. Teď už je Čechům zase dobře, do konce oslabení zbývá šest vteřin a vhazuje se v obranném pásmu Německa - po nahození Procházky.

27

Šulák střílel hned, co přejel modrou. Cüpper puk zase neudržel, jenže k němu nikdo z Čechů nestačil dojet.

28

Kaše, Kämpf a Vrána dlouho tlačili Němce, Cüpper se musel hodně otáčet. Tohle je tlak, který Češi teď potřebují.

30

Škoda, Pastrňák se krásně prodral před bránu, ale Cüpper jeho velkou šanci  jistým zákrokem zlikvidoval!

32

Faksa se dostal do samostatného úniku, bekhendem si položil gólmana, ale minul!

33

Češi teď mají jasně navrch, německá hra se pod jejich náporem začíná rozpadat. Dobře střílel Knot, i tentokrát gólman zasáhl.

35

Teď si doprostřed mezi kruhy dobře vybruslil Volek, ale trefil jen obětavého Němce.

36

GÓL! Německo vede 2:0! Tak to je šok! Češi dobré čtyři minuty nepůjčili Němcům puk a ždímali je před jejich bránou, pak ale přišla obrovská chyba při rozehrávce, Dominik Kahun se dostal před Langhamera a chladnokrevně navýšil vedení!

36

A mohlo to být dokonce 3:0! Ziegler jel po další chybě obránců sám na bránu, Langhamer se ale na brankové čáře roztáhl a jeho blafák zlikvidoval. Šidlík ale dostane dvě minuty za sekání, takže budou hrát Němci přesilovku.

37

Češi zatím dobře brání, Němeček s Faksou je navíc napadáním zdržují daleko od české brány.

38

GÓL! Německo vede 3:0! Teď už je situace moc vážná, ze zdánlivě nenápadné situace je tady totiž už třetí branka Němců. Tiffels vypadal, jakoby chtěl jen dostat puk za modrou čáru, jenže pak nečekaně vystřelil a na jeho ránu zápěstím Langhamer nestačil zareagovat.

40

Češi dostanou v poslední minutě šanci se ještě do zápasu vrátit. BUdou hrát přesilovou hru.

40

Simon měl po hezké kombinaci na pravém kruhu dost prostoru, jenže trefil gólmana a z něj už puky tak jako na začátku nevypadávají. Němci si teď hodně věří.

40

Druhá třetina skončila.

Kdo by to byl čekal? Ale je to opravdu tak, Češi prohrávají s Německem po dvou třetinách 0:3 a hodně si pošramotili to dobré jméno, co si vydobili nedělním výborným výkonem nad Kanadou. Čechům se nepovedl závěr třetiny a paradoxně to bylo v době, kdy začali svírat Němce ve velkém tlaku. Pak ale přišly dva slepené góly a situace je teď hodně vážná.

41

Třetí třetina začala.

42

Češi potřebují nutně začít s výsledkem něco dělat, ale přesilovka, kterou si přenesli z druhé třetiny jim k tomu moc nepomohla. Vystřelil v ní pouze od modré Šidlík, ale gólman neměl s pukem problém.

42

Kaše se hned po buly protáhl ke gólmanovi a hledal spoluhráče, Kämpf byl před prázdnou bránou zahákovaný, takže budou hrát Češi další přesilovku.

42

Teď si Kaše s Kämpfem rychle několikrát vyměnili puk a nakonec prvně jmenovaný tvrdě střílel, jenže zase jen doprostřed brány.

43

Němci přežili i tenhlezávar na brankovišti, Cüpper teď totiž puk neudržel, jenže Volek ho nedokázal dorazit i kvůli důrazu obránců. Tlak Čechů ale pokračuje.

44

Šidlík pálí o sto šest, nejprve Faksa dorážku promáchl, pak k žádné důvod nebyl. Druhou bombu Cüpper chytil lapačkou.

44

Němci už jsou kompletní.

45

Další komplikace. Kämpf dostává přísné dvě minuty za nedovolené bránění gólmana.

45

Teď to ale rozhodčí trošku kompenzují. Za úplně stejný zákrok dostává dvě minuty i německý Tiffels, takže se bude hrát nakonec čtyři na čtyři.

47

Jenže Češi se nedostávají do střeleckých pozic blíž k bráně, Knot střílel zase jen z dálky.

48

Už se hraje v pěti a Němci se v podstatě jen soustředí na obranu.

50

Volek trefil brusle Faksy, ani tahle teč ale gólmana Němců nerozhodila.

50

Další přesilovka pro český tým. Dvě minuty za hákování dostává Eisenschmidt.

51

Je to ale dost zoufalé. Zase přišla jen slabá střela od modré, se kterou si lapačka Cüppera hravě poradila.

51

Vrána křižnou přihrávku našel před poloodkrytou bránou Kašeho, jenže ten z jedničky minul!

52

Němci jsou kompletní a další obranný val už staví na modré v pěti lidech.

52

Už mohlo být hotovo definitivně, Němci nádherně zakombinovali, jenže Langhamer v přečíslení 3 na 1 vytáhl neskutečný zákrok betonem.

54

Času už je zoufale málo a Němci pořád neúnavně bruslí a nedávají Čechům prostor.

55

Faksa to vzal na sebe, protáhl se mezi obránci a jel sám na gólmana! Jenže ten i jeho blafák chytá!

57

Čas utíká a Češi už vypadají hodně bezradně. Stále nemohou najít cestu k bráně.

58

Volek se uvolnil, ale vrátil puk jen Šidlíkovi a přišla zase jen střela z dálky. Navíc zblokovaná ještě před gólmanem.

59

Zápas už se jen dohrává. Je jisté, že Češi dnes bodovat nebudou a k tomu, aby postoupili do čtvrtfinále, budou muset zítra bezpodmíněčně porazit Slovensko.

60

Utkání skončilo. Pro Čechy je to tvrdé a hodně kruté vystřízlivění z nedělní pohádky a výhry nad Kanadou. Němci ale vyhráli úplně zaslouženě, výborně bránili a navíc všechny své šance využili. A teď Čechy čekají obrovské problémy: Situace ve skupině je po téhle prohře úplně jiná, pokud nechtějí hrát jen o udržení, musí zítra bezpodmínečně porazit Slovensko. To je jediná cesta do čtvrtfinále.