Od plechových šaten přes Tichonova až k Navrátilové. Kobra je víc než jen stadion

Konstruktiva na Konstruktivě. Stadion v pražském Braníku oslaví letos 45. narozeniny, klub dokonce 90.
Zimní stadion Kobra najdete v kopci nad pražským Braníkem. Stojí zde už od roku 1975, kdy jej postavil národní podnik Konstruktiva.
Stavba stadionu vyšla na 24 milionů korun československých, za které se postavil tehdy teprve pátý zimní stadion v Praze (po Štvanici, Nikolajce, Sportovní hale a Edenu).
Stejně jako Nikolajka či později Hvězda ani Konstruktiva neměla při svém otevření střechu. Té se dočkala až v roce 1988.
HC Konstruktiva se do hokejových análů zapsala už v roce 1930, a letos tedy oslaví 90 . narozeniny.
Foto: Archiv HC Kobra
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
Aktualizováno 13. 4. 2020 16:30
Pojďte se s námi podívat do historie i současnosti zimního stadionu Kobra, který už od roku 1975 stojí v pražském Braníku.
 

Právě se děje

před 36 minutami

Schodek rozpočtu se může přiblížit půl bilionu korunám, připustila Schillerová

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) připustila, že schodek státního rozpočtu se letos může přiblížit 500 miliardám korun. Nevyloučila to, že požádá Sněmovnu o další zvýšení schodku. Řekla to ve středu v České televizi. Naposledy Sněmovna souhlasila se zvýšením schodku na 300 miliard korun 22. dubna. Před pandemií koronaviru byl schodek rozpočtu letos naplánován na 40 miliard korun.

Nejvyšší deficit doposud měl rozpočet za rok 2009 kvůli dopadům světové hospodářské krize, a to přes 192 miliard korun.

Ke konci května skončilo hospodaření státu schodkem 157,4 miliardy korun z dubnového schodku 93,8 miliardy korun. Květnový výsledek je tak nejhorší od vzniku ČR.

Zdroj: ČTK
Další zprávy