Šifra jménem Kobra: Její dres oblékla i Navrátilová, Ovečkin tu natáčel potají

Konstruktiva na Konstruktivě. Stadion v pražském Braníku oslaví letos 45. narozeniny, klub dokonce 90.
Zimní stadion Kobra najdete v kopci nad pražským Braníkem. Stojí zde už od roku 1975, kdy jej postavil národní podnik Konstruktiva.
Stavba stadionu vyšla na 24 milionů korun československých, za které se postavil tehdy teprve pátý zimní stadion v Praze (po Štvanici, Nikolajce, Sportovní hale a Edenu).
Stejně jako Nikolajka či později Hvězda ani Konstruktiva neměla při svém otevření střechu. Té se dočkala až v roce 1988.
HC Konstruktiva se do hokejových análů zapsala už v roce 1930, a letos tedy oslaví 90 . narozeniny.
Foto: Archiv HC Kobra
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
Aktualizováno 13. 4. 2020 16:30
Pojďte se s námi podívat do historie i současnosti zimního stadionu Kobra, který už od roku 1975 stojí v pražském Braníku.
 

Právě se děje

před 14 minutami

Stovky dětí odebraných na mexicko-americké hranici hledají rodiče

Právníkům a nevládním organizacím se nedaří najít rodiče 545 dětí, které byly odděleny od svých rodin na mexicko-americké hranici kvůli uplatňování politiky "nulové tolerance" vůči migrantům v letech 2017 a 2018. Na problém tento týden upozornil Americký svaz pro občanské svobody (ACLU).

Rozdělování rodin migrantů na hranici s Mexikem se uskutečňovalo na základě politiky nulové tolerance, kterou představila administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa v dubnu 2018. Postup vedl rozdělení mnoha rodin, než Bílý dům pod náporem kritiky od této praxe ustoupil. V roce 2018 bylo migrantům po překročení hranice odebráno asi 2700 dětí, uvádí deník The New York Times.

V červnu 2018 pak americký soud na základě žaloby podané organizací ACLU rozhodl, že úřady musejí do 30 dní zajistit opětovné spojení rozdělených rodin. Shledání dětí s rodiči se díky tomu podařilo dosáhnout u několika tisíc rodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy