Šifra jménem Kobra: Její dres oblékla i Navrátilová, Ovečkin tu natáčel potají

Konstruktiva na Konstruktivě. Stadion v pražském Braníku oslaví letos 45. narozeniny, klub dokonce 90.
Zimní stadion Kobra najdete v kopci nad pražským Braníkem. Stojí zde už od roku 1975, kdy jej postavil národní podnik Konstruktiva.
Stavba stadionu vyšla na 24 milionů korun československých, za které se postavil tehdy teprve pátý zimní stadion v Praze (po Štvanici, Nikolajce, Sportovní hale a Edenu).
Stejně jako Nikolajka či později Hvězda ani Konstruktiva neměla při svém otevření střechu. Té se dočkala až v roce 1988.
HC Konstruktiva se do hokejových análů zapsala už v roce 1930, a letos tedy oslaví 90 . narozeniny.
Foto: Archiv HC Kobra
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
Aktualizováno 13. 4. 2020 16:30
Pojďte se s námi podívat do historie i současnosti zimního stadionu Kobra, který už od roku 1975 stojí v pražském Braníku.
 

Právě se děje

před 6 minutami

Americký ministr zdravotnictví rezignoval kvůli útoku Trumpovců na Kapitol

Rezignaci podal v pátek ministr zdravotnictví Spojených států Alex Azar. Svůj krok zdůvodnil násilným útokem stoupenců amerického prezidenta Donalda Trumpa na americký Kongres z minulého týdne. Informovala o tom televize CNN. Azar podle ní zůstane ve funkci do 20. ledna, tedy do inaugurace nového prezidenta Joea Bidena.

Sídlo amerického Kongresu minulý týden během schůze k volebním výsledkům napadl dav Trumpových stoupenců, přičemž výtržnostem výrazně přispěl sám prezident. Šéf Bílého domu soustavně šířil nepravdivé a nepodložené informace o průběhu a výsledku voleb, na mítincích i na sociálních sítích burcoval své voliče a jen těsně před vypuknutím nepokojů své příznivce vyzval k pochodu na Kapitol. V důsledku nastalého chaosu zemřelo pět lidí.

V reakci na středeční události na Kapitolu již oznámili odchod z Trumpova vládního týmu ministryně školství Betsy DeVosová, ministryně dopravy Elaine Chaová nebo ministr vnitřní bezpečnosti Chad Wolf. Rezignaci podali například i náměstek bezpečnostního poradce Bílého domu Matt Pottinger či bývalý personální šéf Bílého domu Mick Mulvaney, který nyní působil jako zvláštní zmocněnec USA v Severním Irsku.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Facebook zakáže svolávání událostí u vládních budov v den Bidenovy inaugurace

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Firma reaguje na události z minulé středy, kdy dav příznivců prezidenta Donalda Trumpa násilím vtrhl do washingtonského Kapitolu poté, co se v předchozích týdnech stupňovaly násilné výroky a výzvy k akci na sociálních sítích. Před ozbrojenými protesty ve dnech těsně před inaugurací varoval i Federální úřad pro vyšetřování (FBI).

Facebook oznámil ještě některá další omezení. Pokud zaznamená "signály typu opakovaného porušení našich zásad" uživateli takového účtu zablokuje možnost vkládat živá videa, vytvářet události nebo být správcem stránky či skupiny.

Zdroj: ČTK
Další zprávy