Mimořádná zpráva

Takhle vypadá moderna mezi stadiony. Hrouzek v Icerinku viděl Madison Square Garden

Takhle vypadá moderna mezi stadiony. Hrouzek v Icerinku viděl Madison Square Garden
Icerink v pražských Strašnicích je nejnovější z desítky zimních stadionů v Praze. Najdete ho jen pár stovek metrů od stanice metra Skalka.
Postaven byl v roce 2018, takže tady po dvou letech provozu ještě vše svítí novotou (červená plocha).
Čistě soukromý projekt přišel majitele ze společnosti Padok Investments na 160 milionů korun a vznikl bez jakékoliv dotace (pohled z restaurace na žlutou plochu).
“Pro nás je to čistě byznysová věc," říká správce stadionu a bývalý hokejista Sparty Martin Holý. "Je to jako hotel, když máte plné pokoje, tak vyžijete. A když ne…“
Foto: Archiv Škoda Icerink
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
5. 3. 2020 6:01
Zimní stadion Icerink v pražských Strašnicích patří mezi nejmodernější v republice. Pojďte s námi na návštěvu.
 

Právě se děje

před 29 minutami

Sněmovna schválila navýšení důchodů o 300 korun i příspěvek za každé vychované dítě

Sněmovna v pátek schválila dodatečné zvýšení důchodů o 300 korun od ledna nad zákonnou valorizaci a příspěvek 500 korun za každé vychované dítě od roku 2023. Novelu, jež by také zavedla možnost předčasného důchodu až o pět let pro příslušníky integrovaného záchranného systému bez dopadu na výši penze, nyní dostanou k posouzení senátoři.

Příspěvek za vychované dítě prosadila do vládní novely koaliční ČSSD. Jde také o dlouhodobou snahu lidovců, o jejichž konkurenční úpravě už dolní komora nehlasovala. O příspěvek se má zvyšovat zásluhová část penze, a valorizovala by se tedy podle inflace. Dodatečné rozpočtové výdaje předkladatelé odhadli na 18,4 miliardy korun v roce 2023, na 18,8 miliardy korun o rok později a na 19,4 miliardy korun v roce 2025. Předčasný důchod bez sankce pro záchranáře prosadili poslanci vládního hnutí ANO.

Dodatečné přidání 300 korun k důchodům by příští rok stálo podle podkladů 10,6 miliardy korun. O rok později by to bylo 10,9 miliardy korun a v následujícím roce 11,1 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy