Na Hvězdě hráli Hlaváč i herci z Hollywoodu, na apokalypsu a márnici tu radši nemyslí

Zimní stadion Hvězda.
Zimní stadion Hvězda byste našli ve Vokovicích, což je pražská čtvrť, která se k hlavnímu městu připojila v roce 1922. Nyní i se stadionem spadají pod Prahu 6, která také zimák v roce 1983 nákladem 48 milionů korun československých postavila.
"To, že jsme se přesunuli do Dejvic, je velkou zásluhou pana inženýra Šubrta, někdejšího místopředsedy IIHF," říká Vratislav Bayer, kterému na stadioně říkají "nejstarší člen Hvězdy Praha". Pamatuje totiž i doby, kdy klub ještě neměl svůj domovský led a hrával třeba na Nikolajce či Štvanici.
Pojďme se tedy podívat do útrob stadionu. Takhle pamatují vchod do stadionu celé generace hokejistů, které místní klub vychoval. Pamětníci si ale všimnou, že na fotografii přece jen jedna věc chybí.
Zmizela socha hokejisty od akademického sochaře Ivana Racka, která před vchodem figurovala od zastřešení stadionu v roce 1992. "Říkali jsme jí motorkář," směje se současný šéf Hvězdy Michael Grim. (Archivní snímek pochází z dob kampaně, která si dávala za cíl navýšit podporu sportování na Praze 6.)
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
20. 2. 2020 6:00
Zimní stadion Hvězda v pražských Vokovicích i po 36 letech provozu nabízí své služby nejširší veřejnosti. A k tomu spoustu zajímavých historek ze své dlouhé historie. Pojďte s námi na návštěvu.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Dámský gambit na Netflixu vidělo 62 milionů lidí, v Česku je druhý

Minisérii z šachového prostředí Dámský gambit, ve které hlavní roli ztvárnila Anya Taylor-Joyová, na platformě Netflix vidělo 62 milionů lidí. Firma čísla sledovanosti obvykle nezveřejňuje, činí tak jen v případě mimořádných úspěchů. Netflix zveřejnil 23. října všech sedm dílů Dámského gambitu, které od té doby patří do desítky nejsledovanějších pořadů v USA, Velké Británii, Argentině nebo Izraeli. Momentálně je minisérie druhou nejžádanější položkou Netflixu v Česku, hned za čtvrtou řadou seriálu Koruna.

Podle Netflixu dále Dámský gambit obecně posílil zájem o šachy. Hledání tohoto slova na Googlu stouplo dvojnásobně, uživatelé serveru eBay.com dvakrát častěji hledají předměty související s šachami a webu Chess.com se pětinásobně zvýšil počet zaregistrovaných uživatelů.

Další zprávy