Na Hvězdě hráli Hlaváč i herci z Hollywoodu, na apokalypsu a márnici tu radši nemyslí

Zimní stadion Hvězda.
Zimní stadion Hvězda byste našli ve Vokovicích, což je pražská čtvrť, která se k hlavnímu městu připojila v roce 1922. Nyní i se stadionem spadají pod Prahu 6, která také zimák v roce 1983 nákladem 48 milionů korun československých postavila.
"To, že jsme se přesunuli do Dejvic, je velkou zásluhou pana inženýra Šubrta, někdejšího místopředsedy IIHF," říká Vratislav Bayer, kterému na stadioně říkají "nejstarší člen Hvězdy Praha". Pamatuje totiž i doby, kdy klub ještě neměl svůj domovský led a hrával třeba na Nikolajce či Štvanici.
Pojďme se tedy podívat do útrob stadionu. Takhle pamatují vchod do stadionu celé generace hokejistů, které místní klub vychoval. Pamětníci si ale všimnou, že na fotografii přece jen jedna věc chybí.
Zmizela socha hokejisty od akademického sochaře Ivana Racka, která před vchodem figurovala od zastřešení stadionu v roce 1992. "Říkali jsme jí motorkář," směje se současný šéf Hvězdy Michael Grim. (Archivní snímek pochází z dob kampaně, která si dávala za cíl navýšit podporu sportování na Praze 6.)
Foto: Milan Kammermayer
Zimní stadion Hvězda v pražských Vokovicích i po 36 letech provozu nabízí své služby nejširší veřejnosti. A k tomu spoustu zajímavých historek ze své dlouhé historie. Pojďte s námi na návštěvu.
 

Právě se děje

před 1 minutou

Komunisté chtějí jednat s lídry ANO o toleranční smlouvě ještě v úterý. Podle předsedy KSČM Vojtěcha Filipa lze očekávat její vypovězení

Zdroj: ČTK
před 2 minutami

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren

EPH podnikatele Křetínského postaví v Německu 50 větrných elektráren s celkovým výkonem 300 MW. Dodavatelem technologie bude GE Renewable Energy.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 17 minutami

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků

Spojené státy vyšlou do Německa dodatečných 500 vojáků, kteří posílí stávající americký kontingent 35 tisíc mužů a žen ve zbrani. Při úterní návštěvě Německa to oznámil americký ministr obrany Lloyd Austin. Zvýšení počtu vojáků označila Austinova německá kolegyně Annegret Krampová-Karrenbauerová za symbol přátelství. Administrativa bývalého republikánského prezidenta Donalda Trumpa chtěla počet amerických vojáků v Německu snížit asi o třetinu, nový demokratický prezident Joe Biden ale stahování pozastavil.

"USA stahování vojsk z Německa neplánují," řekl Austin s tím, že počet amerických vojáků se naopak zvýší. Němečtí novináři na tiskové konferenci označili zprávu jako překvapivou, protože po Bidenově ohlášeném plánu vojáky z Německa nestahovat bude jejich počet naopak ještě navýšen. Oznámení přišlo navíc v době, kdy Rusko posiluje své vojenské kapacity u hranic s Ukrajinou.

"Je to symbol upřímného přátelství," řekla Krampová-Karrenbauerová s tím, že věří, že noví vojáci i jejich rodiny naleznou v Německu druhý domov. Austinovi poděkovala, že do země přijel i přes složitou epidemickou situaci. "I já doufám, že budu moci brzy využít pozvání do USA," dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy