Na Hvězdě hráli Hlaváč i herci z Hollywoodu, na apokalypsu a márnici tu radši nemyslí

Zimní stadion Hvězda.
Zimní stadion Hvězda byste našli ve Vokovicích, což je pražská čtvrť, která se k hlavnímu městu připojila v roce 1922. Nyní i se stadionem spadají pod Prahu 6, která také zimák v roce 1983 nákladem 48 milionů korun československých postavila.
"To, že jsme se přesunuli do Dejvic, je velkou zásluhou pana inženýra Šubrta, někdejšího místopředsedy IIHF," říká Vratislav Bayer, kterému na stadioně říkají "nejstarší člen Hvězdy Praha". Pamatuje totiž i doby, kdy klub ještě neměl svůj domovský led a hrával třeba na Nikolajce či Štvanici.
Pojďme se tedy podívat do útrob stadionu. Takhle pamatují vchod do stadionu celé generace hokejistů, které místní klub vychoval. Pamětníci si ale všimnou, že na fotografii přece jen jedna věc chybí.
Zmizela socha hokejisty od akademického sochaře Ivana Racka, která před vchodem figurovala od zastřešení stadionu v roce 1992. "Říkali jsme jí motorkář," směje se současný šéf Hvězdy Michael Grim. (Archivní snímek pochází z dob kampaně, která si dávala za cíl navýšit podporu sportování na Praze 6.)
Foto: Milan Kammermayer
Jakub Šafránek Jakub Šafránek, Milan Kammermayer
20. 2. 2020 6:00
Zimní stadion Hvězda v pražských Vokovicích i po 36 letech provozu nabízí své služby nejširší veřejnosti. A k tomu spoustu zajímavých historek ze své dlouhé historie. Pojďte s námi na návštěvu.
 

Právě se děje

Další zprávy