Vzduchem létala piva, lahve i odpadkový koš. Vsetín za kanonádu zaplatí 90 000

Sport Sport
11. 3. 2019 16:52
Příznivci "Vsacanů" neunesli domácí porážku 2:4 v pátém utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy s Prostějovem a házeli na hráče soupeře i rozhodčí vše, co jim přišlo pod ruku, včetně odpadkového koše. Za toto chování zaplatí klub pokutu 90 000 korun, rozhodla v pondělí disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje.
Podívejte se na řádění fanoušků Vsetína

Arbitři v čele s Michalem Dědkem a Janem Doležalem se fanouškům znelíbili zejména kvůli 65 uděleným trestným minutám pro domácí hokejisty, kteří v jednu chvíli dokonce na trestné lavici seděli v pěti. A k frustraci se samozřejmě přidal i fakt, že série po domácí porážce Vsetína místo hladkého postupu míří k dramatu.

"Z videozáznamu bylo prokázáno, že došlo k opakovanému vhazování různých předmětů včetně skleněné lahve na ledovou plochu, přičemž přinejmenším v jednom případě byl hlavní rozhodčí vhozeným předmětem zasažen," píše se v odůvodnění verdiktu.

Dojít také mělo k "cílenému vhazování předmětů po hráčích LHK Jestřábi Prostějov při odchodu do hráčských šaten" a také "k polití rozhodčích pivem nebo k pokusu zasáhnout rozhodčí plným odpadkovým košem po skončení zápasu".

Vsetín dostal pokutu na horní hranici sazby, která je 120 000 korun, neboť se podle svazu pořadatelé ani nepokusili výtržníky zastavit či alespoň identifikovat. Kromě pokuty má Vsetín navíc podmínečně uzavřený stadion na jedno utkání.

"Přišla pokuta, která je pro náš klub tvrdá, ale objektivně vzato odpovídající," reagoval Vsetín v prohlášení na klubovém webu. "Byť můžeme mít všichni názor na výkon rozhodčích jakýkoliv, třeba i kritický, je nepřípustné hodnotit výkon rozhodčích z pozice diváka vhazováním jakýchkoliv předmětů na ledovou plochu. V horším případě přímo na rozhodčí. Od takovéhoto chování, jakéhokoliv diváka, se náš klub striktně distancuje."

Další zápas vyhrocené série se hraje ve Vsetíně už v úterý.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Třináct zemí vyzvalo Komisi, aby zasáhla proti maďarskému zákonu proti LGBT

Třináct evropských zemí dnes ve společném prohlášení vyjádřilo "hluboké znepokojení" kvůli novému maďarskému zákonu, který zakazuje na školách materiály zobrazující homosexualitu či změnu pohlaví. Skupina vyzvala Evropskou komisi, aby zasáhla, informovala agentura AFP. Vznik společné deklarace iniciovala Belgie, svůj podpis připojila také Francie, Německo, Irsko, Španělsko, Nizozemsko, Lucembursko, Dánsko, Finsko, Švédsko a tři pobaltské země.

"Naléhavě žádáme Evropskou komisi, jakožto strážkyni smluv, aby využila všechny nástroje, které má k dispozici, k zajištění plného dodržování evropského práva, včetně předložení sporu Soudnímu dvoru EU," uvedli signatáři.

U příležitosti setkání ministrů členských zemí Evropské unie v Lucemburku francouzský ministr pro evropské záležitosti Clément Beaune vyjádřil také "lítost" nad zákazem duhového osvětlení stadionu při utkání fotbalového mistrovství Evropy mezi Německem a Maďarskem v Mnichově. Zákaz UEFA naopak uvítalo Maďarsko. Německo, jako hostitelská země zápasu, chtělo duhovým osvětlením protestovat proti novému maďarskému zákonu. Místo mnichovského stadionu budou během zápasu barvami duhy osvětlené stadiony ve Frankfurtu nad Mohanem, Kolíně nad Rýnem, Berlíně, Mohuči, Wolfsburgu a Augsburgu.

Zákon, který mimo jiné znemožňuje ve školách pro děti mladší 18 let osvětu týkající se sexuálních menšin, kritizují i aktivisté a lidskoprávní skupiny jako diskriminační vůči komunitě LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Parahokejisté narazí ve čtvrtfinále na Rusy

Čeští parahokejisté prohráli i poslední zápas v základní skupině A na domácím mistrovství světa v Ostravě. Kanadě podlehli 0:10, ve skupině obsadili čtvrté místo a ve čtvrtfinále se utkají s vítězem "béčka" Rusy.

Sborná je přitom mužstvo, kterému se Češi před turnajem chtěli pro čtvrtfinále vyhnout. Rusové sice před dvěma lety hráli v nižší divizi, ale po návratu jejich síla budí strach. Po drtivých výhrách nad Slováky, Italy a Nory skončili ve skupině B první bez ztráty bodu a se skóre 34:1.

Český tým zkusí zastavit rozjetou ruskou mašinu ve čtvrtek od 20:45 a navázat na postup do semifinále z předchozího ostravského šampionátu v roce 2019.

MS v parahokeji v Ostravě - skupina A:

Kanada - ČR 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)

Branky: 2., 12. a 25. McGregor, 14., 17. a 25. Lavin, 6. a 16. Crane, 23. Jacobs-Webb, 44. Smith.

Další zprávy