Vzduchem létala piva, lahve i odpadkový koš. Vsetín za kanonádu zaplatí 90 000

Sport Sport
11. 3. 2019 16:52
Příznivci "Vsacanů" neunesli domácí porážku 2:4 v pátém utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy s Prostějovem a házeli na hráče soupeře i rozhodčí vše, co jim přišlo pod ruku, včetně odpadkového koše. Za toto chování zaplatí klub pokutu 90 000 korun, rozhodla v pondělí disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje.
Podívejte se na řádění fanoušků Vsetína

Arbitři v čele s Michalem Dědkem a Janem Doležalem se fanouškům znelíbili zejména kvůli 65 uděleným trestným minutám pro domácí hokejisty, kteří v jednu chvíli dokonce na trestné lavici seděli v pěti. A k frustraci se samozřejmě přidal i fakt, že série po domácí porážce Vsetína místo hladkého postupu míří k dramatu.

"Z videozáznamu bylo prokázáno, že došlo k opakovanému vhazování různých předmětů včetně skleněné lahve na ledovou plochu, přičemž přinejmenším v jednom případě byl hlavní rozhodčí vhozeným předmětem zasažen," píše se v odůvodnění verdiktu.

Dojít také mělo k "cílenému vhazování předmětů po hráčích LHK Jestřábi Prostějov při odchodu do hráčských šaten" a také "k polití rozhodčích pivem nebo k pokusu zasáhnout rozhodčí plným odpadkovým košem po skončení zápasu".

Vsetín dostal pokutu na horní hranici sazby, která je 120 000 korun, neboť se podle svazu pořadatelé ani nepokusili výtržníky zastavit či alespoň identifikovat. Kromě pokuty má Vsetín navíc podmínečně uzavřený stadion na jedno utkání.

"Přišla pokuta, která je pro náš klub tvrdá, ale objektivně vzato odpovídající," reagoval Vsetín v prohlášení na klubovém webu. "Byť můžeme mít všichni názor na výkon rozhodčích jakýkoliv, třeba i kritický, je nepřípustné hodnotit výkon rozhodčích z pozice diváka vhazováním jakýchkoliv předmětů na ledovou plochu. V horším případě přímo na rozhodčí. Od takovéhoto chování, jakéhokoliv diváka, se náš klub striktně distancuje."

Další zápas vyhrocené série se hraje ve Vsetíně už v úterý.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Rozbory vody z Bečvy po druhém úniku chemikálií potvrdily nadlimitní výskyt niklu

Výsledky rozborů vody z Bečvy, které ve Valašském Meziříčí-Juřince v úterý odpoledne odebrali inspektoři České inspekce životního prostředí (ČIŽP), prokázaly zvýšené množství niklu. Výsledky nepotvrdily zvýšený obsah kyanidů. Uvedli to mluvčí ČIŽP Radka Nastoupilová a valašskomeziříčský starosta Robert Stržínek (ANO).

Na hladině řeky se v úterý vytvořila pěna. Podle Stržínka se znečištění do Bečvy dostalo z vyústění kanálu vedoucího z areálu rožnovské Tesly, tedy z toho, jímž podle policie před několika týdny do řeky unikl kyanid. "Jsem si plně vědom, že zatím nemáme křížovou kontrolu, tedy výsledky námi odebraných vzorků. Ale vzhledem k tomu, že jsme veřejnost upozornili na nebezpečí, jež by mohlo hrozit, považuji za nutné už nyní všechny uklidnit zprávou, že v řece není jedovatá látka. Jakmile budeme mít výsledky rozborů dalších vzorků, budeme veřejnost informovat," řekl Stržínek.

Nikl není podle inspekce pro člověka významně toxický, patří ale mezi potenciální karcinogeny a je rozšířeným kožním alergenem. Opakovaný kontakt nebo i požití může vyvolat přecitlivělost a alergické reakce. Toxicita je pro některé vodní organismy poměrně vysoká a z tohoto důvodu je jeho přípustná koncentrace v povrchových vodách limitována přísněji než v pitné vodě.

Zdroj: ČTK
před 15 minutami

Řecko a Turecko zasáhlo zemětřesení

Část Řecka a Turecka v pátek zasáhlo zemětřesení s ohniskem v Egejském moři v hloubce 16,5 kilometru. Otřesy pocítili i obyvatelé Atén a Istanbulu, píše agentura AP. Ohnisko se nacházelo 13 kilometrů severně od řeckého ostrova Samos. Podle Evropského středomořského seizmologického centra (EMSC) otřes dosáhl síly 6,9 stupně, turecké úřady uvádí sílu 6,6 stupně.

Podle prvních zpráv z tureckých médií největší škody zaznamenalo pobřežní město Izmir, kde žijí tři miliony obyvatel, a jeho okolí. V oblasti se zřejmě zřítilo několik budov. Škody hlásí také řecký ostrov Samos, kde žije 45 000 obyvatel. Podle agentury AFP pobřeží ostrova zasáhlo malé tsunami. Ani z Řecka ani z Turecka nejsou zatím hlášeni mrtví či ranění.

před 1 hodinou

Elektronická evidence tržeb se odkládá až do konce roku 2022

Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, informoval dnes ČTK jeho mluvčí. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.

Povinnost EET je prozatím zrušena do konce letošního roku. Vláda navrhla další odklad na základě aktuální situace kolem šíření koronaviru, výhledu ekonomiky a konzultace s podnikatelskými svazy, asociacemi a komorami. O osudu EET se nejspíš rozhodne ve sněmovních volbách na podzim 2021. Schillerová věří tomu, že EET bude obnoveno.

Zdroj: ČTK
Další zprávy