Vzduchem létala piva, lahve i odpadkový koš. Vsetín za kanonádu zaplatí 90 000

Sport Sport
11. 3. 2019 16:52
Příznivci "Vsacanů" neunesli domácí porážku 2:4 v pátém utkání čtvrtfinále play-off Chance ligy s Prostějovem a házeli na hráče soupeře i rozhodčí vše, co jim přišlo pod ruku, včetně odpadkového koše. Za toto chování zaplatí klub pokutu 90 000 korun, rozhodla v pondělí disciplinární komise Českého svazu ledního hokeje.
Podívejte se na řádění fanoušků Vsetína

Arbitři v čele s Michalem Dědkem a Janem Doležalem se fanouškům znelíbili zejména kvůli 65 uděleným trestným minutám pro domácí hokejisty, kteří v jednu chvíli dokonce na trestné lavici seděli v pěti. A k frustraci se samozřejmě přidal i fakt, že série po domácí porážce Vsetína místo hladkého postupu míří k dramatu.

"Z videozáznamu bylo prokázáno, že došlo k opakovanému vhazování různých předmětů včetně skleněné lahve na ledovou plochu, přičemž přinejmenším v jednom případě byl hlavní rozhodčí vhozeným předmětem zasažen," píše se v odůvodnění verdiktu.

Dojít také mělo k "cílenému vhazování předmětů po hráčích LHK Jestřábi Prostějov při odchodu do hráčských šaten" a také "k polití rozhodčích pivem nebo k pokusu zasáhnout rozhodčí plným odpadkovým košem po skončení zápasu".

Vsetín dostal pokutu na horní hranici sazby, která je 120 000 korun, neboť se podle svazu pořadatelé ani nepokusili výtržníky zastavit či alespoň identifikovat. Kromě pokuty má Vsetín navíc podmínečně uzavřený stadion na jedno utkání.

"Přišla pokuta, která je pro náš klub tvrdá, ale objektivně vzato odpovídající," reagoval Vsetín v prohlášení na klubovém webu. "Byť můžeme mít všichni názor na výkon rozhodčích jakýkoliv, třeba i kritický, je nepřípustné hodnotit výkon rozhodčích z pozice diváka vhazováním jakýchkoliv předmětů na ledovou plochu. V horším případě přímo na rozhodčí. Od takovéhoto chování, jakéhokoliv diváka, se náš klub striktně distancuje."

Další zápas vyhrocené série se hraje ve Vsetíně už v úterý.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Dortmund suspendoval záložníka Sancha za pozdní příchody

V sestavě Borussie Dortmund v sobotním bundesligovém šlágru proti Mönchengladbachu překvapivě chyběl anglický záložník Jadon Sancho. Devatenáctiletého fotbalistu vedení klubu suspendovalo za pozdní návrat z reprezentace, s níž v minulém týdnu prohrál v Praze s českým výběrem 1:2 a v pondělí v Sofii deklasoval Bulhary 6:0.

"Bylo to jen na jeden den, na Ligu mistrů bude zpátky," řekl sportovní ředitel Michael Zorc. Borussia nastoupí ve slávistické skupině F ve středu v Miláně proti Interu.

Podle britských médií se Sancho vrátil do Dortmundu téměř o 24 hodin později, než měl a čas nedodržel opakovaně. Na hřišti se přitom mladému Angličanovi daří, v sedmi bundesligových zápasech dal tři góly. Borussia v sobotu i bez něj porazila lídra tabulky Mönchengladbach 1:0.

Další zprávy