VIDEO Uragán v Bostonu. Krejčí přihrál na dva góly

Aleš Vávra Aleš Vávra
20. 3. 2012 7:40
Sýkora, Eliáš a Havlát skórovali

Boston - Fantastickou podívanou zažili v utkání zámořské NHL fanoušci Bostonu. Obhájci titulu předvedli na domácím ledě málo vídanou smršť a deklasovali Toronto 8:0.

Dvěma nezištnými přihrávkami se na drtivé výhře podílel český útočník David Krejčí, který asistoval u posledních dvou branek Medvědů. Duel domácí rozhodli již v první třetině, do třinácté minuty se totiž trefili hned čtyřikrát.

Radulov se po čtyřech letech vrací do Nashvillu
VIDEO Gólman Neuvirth přihrál na gól Ovečkinovi

Hvězdou utkání bylo pravé křídlo Brian Rolston. Útočník dal jeden gól a na tři přihrál. Dva góly dal Benoit Pouliot. Brankář Tim Thomas zasahoval pouze proti třinácti střelám Maple Leafs a snadno vychytal pátý shutout sezóny.

V pondělních zápasech skórovali hned tři čeští hokejisté, nicméně jejich trefy neměly žádný bodový efekt. New Jersey nestačilo na druhý nejlepší tým celé NHL, New York Rangers.

Jezdci doma vyhráli 4:2. Branky poražených vstřelili Petr Sýkora a Patrik Eliáš. Prvně jmenovaný navíc u druhého gólu asistoval. Na gól Sýkory zase přihrával obránce Marek Židlický.

Znovu se trefil také útočník San Jose Martin Havlát. Žraloci ovšem doma podlehli Anaheimu 3:5.

Výsledky NHL:

Boston - Toronto 8:0 (4:0, 3:0, 1:0)
Branky: 11. a 23. Pouliot, 3. Kelly, 6. Campbell, 13. Marchand, 26. Chára, 40. Rolston (Krejčí), 59. Seguin (Krejčí). Střely na branku: 24:13. Diváci: 17.565.

NY Rangers - New Jersey 4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

Branky: 2. Dubinsky, 21. Girardi, 28. Zuccarello, 59. Stepan - 26. Eliáš (Sýkora), 32. Sýkora (Židlický). Střely na branku: 27:22. Diváci: 18.200.

Tampa Bay - Buffalo 3:7 (0:2, 2:4, 1:1)
Branky: 28. Gervais, 35. T. Smith, 55. Malone - 16. a 41. Pominville, 22. a 37. Foligno, 12. Stafford, 29. Tropp, 37. Boyes. Střely na branku: 27:38. Diváci: 17.212.

Detroit - Washington 3:5 (0:3, 1:1, 2:1)
Branky: 26. Quincey (Hudler), 41. Bertuzzi, 53. Cleary - 8. a 15. Ovečkin, 12. Knuble, 38. Aucoin, 60. Chimera. Střely na branku: 33:22. Diváci: 20.066.

Minnesota - Vancouver 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 20. Christensen, 60. Brodziak. Střely na branku: 34:33. Diváci: 17.188.

San Jose - Anaheim 3:5 (2:2, 1:3, 0:0)
Branky: 7. Havlát, 10. Clowe (Havlát), 38. Pavelski - 8. Ryan, 18. Beauchemin, 21. Perry, 30. Guenin, 39. Palmieri. Střely na branku: 30:40. Diváci: 17.562.