VIDEO Gólman Neuvirth přihrál na gól Ovečkinovi

19. 3. 2012 7:25
Letci utnuli sérii Tučnáků, Voráček přihrával na gól

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Praha - Gólman Washingtonu Michal Neuvirth si připsal asistenci u branky Alexandra Ovečkina, který převzal Neuvirthem odražený kotouč a po individuální akci zmírnil porážku na ledě Chicaga.

Hokejisté Philadelphie utnuli vítěznou sérii Pittsburghu, která trvala 11 zápasů a byla nejdelší v této sezoně.

V nedělním zápase NHL totiž na svém ledě vyhráli nad Tučňáky 3:2 v prodloužení, když dokázali otočit výsledek ze stavu 0:2 po druhé třetině.

VIDEO Havlát zařídil výhru San Jose, Voráček bod Flyers

Asistencí na gól Timonena ve 41. minutě k tomu přispěl český útočník Jakub Voráček, hrdinou zápasu se však stal útočník Flyers Scott Hartnell, který ve 45. minutě vyrovnal a v poslední sekundě prodloužení rozhodl o výhře svého týmu.

Jeho spoluhráč z prvního útoku Flyers Jaromír Jágr se sice proti svému bývalému týmu bodově neprosadil, dočkal se však třetího vítězství proti Pittsburghu po svém návratu do NHL.

Pittsburgh však i díky jednomu získanému bodu stáhl ztrátu na vedoucí tým soutěže New York Rangers na jediný bod, Philadelphia naopak na svého soupeře ztrácí už jen dva body.

Aleš Hemský byl vyhlášen první hvězdou utkání Edmontonu proti Phoenixu. Český útočník zvyšoval ve 28. minutě vedení Olejářů na 2:0, u gólu mu asistoval krajan Ladislav Šmíd. Kojoti se však nevzdali, do konce základní hrací doby vyrovnali a v nájezdech urvali pro sebe druhý bod.

Asistenci u vítězné branky Nashvillu zaznamenal Martin Erat, Predátoři porazili Anaheim 3:1.

Philadelphia - Pittsburgh 3:2 v prodl. (0:1, 0:1, 2:0 - 1:0)
45. a 65. Hartnell, 41. Timonen (Voráček) - 14. Adams, 40. Malkin.

Chicago - Washington 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)
4. a 32. Shaw, 8. Stalberg, 28. P. Kane, 59. Bickell - 23. Knuble, 35. Ovečkin (Neuvirth). Brankář Michal Neuvirth odchytal 59 minut a 38 sekund, inkasoval čtyři branky z 28 střel a úspěšnost zásahů měl 85,71 procenta.

Calgary - Columbus 1:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
49. Stajan - 14. Nikitin, rozhodující nájezd Atkinson.

Edmonton - Phoenix 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
27. Eberle, 28. Hemský (Šmíd) - 48. a rozhodující nájezd Ray Whitney, 58. Torres.

Anaheim - Nashville 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
8. Smith-Pelly - 42. Hörnqvist, 51. Fisher (Erat), 60. Legwand.

Winnipeg - Carolina 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
31. a 39. Miettinen, 12. Antropov - 26. a 51. E. Staal (na první Tlustý), 8. J. Jokinen, 59. LaRose. Za Winnipeg odchytal 58 minut a 59 sekund Ondřej Pavelec, inkasoval čtyři branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 88,57 procenta.