VIDEO Oběti Jaroslavle: Příběh Ruslana Saleje v písku

Adam Sušovský
3. 9. 2012 13:05
Bělorusové si po roce připomněli smrt hokejisty Salaje. Život oběti nehody u Jaroslavle překreslila během pár emotivních minut do písku ukrajinská výtvarnice.
Video: Youtube.com

Minsk - Svět si připomíná první výročí letecké tragédie u Jaroslavli a po roce znovu oplakává všech čtyřiačtyřicet obětí z paluby letadla Lokomotivu. Běloruského reprezentanta Ruslana Saleje si fanoušci připomněli v Minsku.

Celý jeho životní příběh tam známá běloruská výtvarnice Alexandra Konofalskajová překreslila do písku.

Konofalskajová ztvárnila Salejovy hokejové začátky i úspěch na olympiádě v Salt Lake City. Pět minut emotivního vystoupení donutilo téměř všechny fanoušky v hale k slzám a znovu připomnělo, jak moc tragédie hokejový svět zasáhla.

Šestatřicetiletý obránce patřil k oporám běloruské reprezentace, odehrál čtrnáct sezon v NHL a právě láska k hokeji a poctivost ho nakonec stály život.

Na tým Jaroslavli mohl počkat v rodném Minsku, kam původně letadlo s hokejisty mířilo k prvním utkání sezony. Salej ovšem nabídku klubu odmítl s tím, že se chce na zápas výborně připravit a nechce vynechat předzápasový trénink.

Letadlo se zřítilo těsně po startu z letiště u Jaroslavli 7. září 2011. V jeho troskách zahynuli i čeští reprezentanti Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy