HC Lev na ČT neuvidíte. Práva na KHL mají placené televize

Adam Sušovský
16. 8. 2012 6:00
Zápasy pražského Lva v KHL se budou vysílat pouze na Sport1 a Nova Sport.
Sparťanský hokejista Ivan Rachůnek (vpravo) bojuje u mantinelu v přípravném utkání HC Sparta Praha - HC LEV Praha před sezónou 2012/13.
Sparťanský hokejista Ivan Rachůnek (vpravo) bojuje u mantinelu v přípravném utkání HC Sparta Praha - HC LEV Praha před sezónou 2012/13. | Foto: Lenka Rybaříková

Praha - Kdo bude chtít sledovat, jak si bude Lev Praha počínat v KHL z pohodlí svého obýváku, bude si muset připlatit za kabelovou televizi, nebo satelit.

Televizní práva totiž vlastní pouze stanice Sport 1 a Nova Sport, České televizi se nejlepší ligovou soutěž v Evropě zařadit na své obrazovky nepodařilo.

"Práva na KHL pro Českou republiku má už několik let televize Nova a my jsme s tím nic nezmohli, přestože v našem zájmu bylo KHL naším fanouškům nabídnout," vysvětluje pro Aktuálně.cz šéf kanálu ČT4 Sport Jiří Ponikelský.

Lev měl nahradit úterní Ligu mistrů

Zápasy nového pražského celku měly podle původních plánů na sportovním kanále České televize nahradit úterní fotbalovou Ligu mistrů, která se od této sezony přesouvá na obrazovky Prima Cool.

Obě placené televize přitom nepovažují KHL jako prioritu ve své programové nabídce.

Přestože prestižní ruská soutěž v Praze vzbuzuje velký zájem veřejnosti, ani jedna z televizí se výhradně na Lva zaměřovat nebude.

"Rozhodně nebudeme cílit výhradně na Lva a fanouškům budeme nabízet i jiné zápasy špičkových týmů," doplňuje šéf stanice Nova Sport Marek Kindernay s tím, že zatím není jasné, kolik zápasů Nova přímo z Prahy odvysílá.

Obě televize se musí nejprve domluvit na termínech, aby se navzájem nepřekrývaly.

"Odvysíláme zhruba 15 zápasů z Prahy a z Bratislavy, jinak chceme fanouškům také nabízet KHL globálně," tvrdí Stanislav Jantoš z české pobočky Sport 1.

Nova Sports nemá KHL jako prioritu

Kindernay zároveň přiznává, že KHL je z hokejových soutěží pro Novu až na třetím místě.

Prioritou je kanadsko-americká NHL a domácí extraliga, proto zápasy KHL nebudou doprázet ani doprovodné programy.

"Získali jsme NHL na další čtyři roky. Je pro nás hlavní prioritou a v programu dostane nejvíc prostoru, včetně pořadů, které k NHL připravujeme," říká Kindernay.

"O to, jak pojmeme zápasy Lva ještě vedeme jednání. Je jisté, že v Praze budou komentátoři přímo na místě, určitě chceme nabídnout divákům klasické rozhovory během zápasů a jednáme o tom, zda můžeme přímo v hale postavit televizní studio," plánuje Jantoš.

Většinu zápasů českého týmu s bohatými kluby jako je Petrohrad, Omsk nebo Ufa ale fanoušci budou muset hledat na nepříliš kvalitních internetových streamech.

 

Právě se děje

před 6 minutami

Netolický skončil podle Hamáčka v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry

Pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) skončil v dozorčí radě České pošty kvůli ztrátě důvěry, řekl ve čtvrtek Blesku vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Z jeho vyjádření vyplývá, že někdejší místopředseda strany Netolický nebude pokračovat ani jako odborný mluvčí ČSSD pro oblast místního rozvoje. Podle Hamáčka by se měl soustředit na Pardubický kraj a vedení najde někoho, ke komu má důvěru.

Netolický minulý týden serveru Seznam Zprávy řekl, že před ním Hamáček 15. dubna hovořil o plánu přivézt milion dávek očkovací látky proti covidu-19 Sputnik V. Nemohl však potvrdit plán výměny Sputniku V za informace o ruském zapojení do explozí ve Vrběticích na Zlínsku, o kterém se podle serveru Seznam Zprávy hovořilo na jedné z Hamáčkových schůzek ve stejný den. Hamáček tuto výměnu odmítá a plánuje se bránit soudně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy