FOTO Ruské nápisy na Spartě. KHL se usídlila v Praze

FOTO Ruské nápisy na Spartě. KHL se usídlila v Praze
Pražský klub v KHL HC LEV Praha má již téměř připravené zázemí pro své hráče a fanoušky v holešovické Tipsport areně.
HC LEV Praha se v poslední době potýká s tlaky různých slovenských subjektů, které se dokonce snaží o vyřazení pražského klubu z KHL. Neoficiální předchůdce HC LEV Poprad a jeho majitelé po sobě totiž na Slovensku zanechali dluhy.
O halu se klub bude dělit se svým partnerem, klubem HC Sparta Praha.
Pro hráče už je připravená vybavená šatna včetně sauny.
Foto: CPA - Eduard Erben
CPA - Eduard Erben
23. 8. 2012 6:00
Podívejte se na zázemí v holešovické Tipsport Aréně, kde nově sídlí klub HC LEV Praha.
 

Právě se děje

před 47 minutami

Při střetech se squattery v Berlíně bylo zraněno 60 policistů

Okolo 60 policistů v Berlíně ve středu utrpělo zranění při střetech se squattery, kteří se snažili zabránit požární inspekci v činžovním domě, jenž okupují. Budova v Rižské ulici 94 (Rigaer Strasse) ve čtvrti Friedrichshain patří k nejznámějším squatům v Berlíně.

Policie se snažila oblast zabezpečit před protipožární inspekcí plánovanou na čtvrtek. Asi 200 zamaskovaných lidí házelo po policistech kamení a petardy, na ulicích postavili barikády a zapálili je. Policisté oheň hasili pomocí vodních děl a zátarasy rozrazili obrněnými vozidly. Squatteři také zatarasili tramvajové koleje.

Německá média uvádějí, že squatteři a jejich stoupenci se už delší čas snaží zabránit tomu, aby majitel nechal v domě provést protipožární inspekci. Jeho i policii podezřívají, že ho chtějí prohlásit za neobyvatelný a následně nechat vyklidit.

Deník Die Welt na svých internetových stránkách uvádí, že dům v Rigaer Strasse 94 je považován za jeden z posledních symbolů krajně levicové scény v Berlíně. Do budovy se stahují výtržníci, kteří při různých demonstracích útočí na policisty. Lidé, kteří dům okupují, do něho už dlouho znemožňují přístup majiteli, policii i příslušným úřadům.

Zdroj: ČTK
Další zprávy