Není byznys, není hokej. Manažer Lva ale věří v zázrak

Adam Sušovský Nikita Poljakov, Adam Sušovský
1. 6. 2014 13:10
Konec Lva Praha je na spadnutí, přesto poslední naděje žije dál. O zániku klubu už informují média nejen v Česku, ale ruský sportovní ředitel Lva tuto informaci pro Aktuálně.cz nepotvrdil.
Naděje umírá poslední, říká Rus, který skládá hokejový tým Lva. Navzdory informacím, které oblétly česká média, prý definitivní konec klubu v KHL stále není. Jednání o naplnění rozpočtu se dál vedou.
Naděje umírá poslední, říká Rus, který skládá hokejový tým Lva. Navzdory informacím, které oblétly česká média, prý definitivní konec klubu v KHL stále není. Jednání o naplnění rozpočtu se dál vedou. | Foto: Lev Praha

Praha - Konec Lva Praha je na spadnutí, přesto poslední naděje žije dál. O jeho definitivním zániku už informují média nejen v Česku, jenže ruský sportovní ředitel klubu o tom stále nechce slyšet.

Rašid Chabibulin v rozhovoru pro Aktuálně.cz jen několik minut poté, co tiskový mluvčí klubu Jan Rachota vypustil informaci o konci Lva do světa, toto částečně popřel.

"Není to uzavřeno a konec Lva nemůžu definitivně potvrdit. Šance, že se podaří sehnat peníze, je vždycky. Třeba mi teď zavolají a řeknou: Rašide, pokračujeme. Nebo naopak," říká Rašíd Chabibulin v rozhovoru pro Aktuálně.cz.

Jaké konkrétní důvody vedou ke konci Lva?
Pokud čtete média, tak to musíte vědět. Toto téma ještě není definitivně uzavřeno. Ale důvod problémů je jeden. Nedostatek prostředků v objemu, který je potřeba k tomu, abychom mohli tým držet pohromadě a aby hrál na dobré úrovni.

Sponzory jste sehnat nestihli?
Zaprvé se jich moc nepřihlásilo a zadruhé se příliš nedaří byznysu, který provozují naši akcionáři.

Spekuluje se o stažení finančních prostředků z Ruska v důsledku ukončení tendru na dostavbu Temelína.
To není předmětem mých starostí, nezjišťuji podrobnosti. Jen vím, že naši akcionáři mají problémy v byznyse. A když není byznys, nejsou peníze. Akcionářům došly volné prostředky, které vyčleňují na hokej. Ale chci ještě jednou zopakovat, že žádné rozhodnutí o rozpuštění týmu nepadlo.

Nemůžete tedy potvrdit, že Lev Praha definitivně končí?
Samozřejmě že nemůžu. Vím, že probíhají jednání v souvislosti s hledání peněz pro klub. Jak tento problém vyřeší, nevím. Ale může se vyřešit v jakýkoliv okamžik. Třeba mi teď zavolají a řeknou: Rašide, pokračujeme. Nebo naopak.

Vidíte reálné šance, že klub potřebné peníze sežene?
Šance jsou vždycky. Budeme čekat na výsledek. Abych byl upřímný, máme za sebou jako tým velký kus práce, máme hodně fanoušků, dobrý tým, ale nemůžeme ovlivnit všechno.

Máte už představy, co budete dělat, pokud Lev Praha zanikne?
Zatím nevím, co budu dělat. Co se stane, to se stane. Pokud klub rozpustí, tak o tom začnu přemýšlet. Nejprve ale musíme pomoci hráčům sehnat si práci, pak budeme řešit zbytek. Uvidíme. Třeba se stane zázrak a řeknou nám, že pokračujeme.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

před 6 hodinami

Nymburk podlehl Karsiyace 73:84 a v Lize mistrů končí opět ve čtvrtfinále

Basketbalisté Nymburka prohráli na závěrečném turnaji Ligy mistrů s tureckým týmem Pinar Karsiyaka 73:84 a stejně jako loni se rozloučili se soutěží ve čtvrtfinále. V pátém ročníku si svěřenci trenéra Orena Amiela vyrovnali svůj nejlepší výsledek. Karsiyaku čeká v pátek boj o nedělní finále se Zaragozou, která zdolala pořádající Nižnij Novgorod 86:78.

Nymburku nepomohl k úspěchu ani double double Stephena Zimmermana za 11 bodů a 10 doskoků či 14 bodů Hayden Daltona. Třetí tým turecké ligy dotáhli k úspěchu 19 body Sek Henry a dva hráči s double double Rayman Morgan (18 bodů a 16 doskoků) a Metecan Birsen (12 bodů a 13 doskoků).

Další zprávy