Šéf KHL: Situace Lva je vážná, ale ještě není vše ztraceno

ČTK ČTK
26. 6. 2014 20:08
Šéf KHL Alexandr Medveděv připustil, že situace ve Lvu Praha je velmi vážná. Naděje však podle něj ještě stále žije.
Alexandr Medveděv stále věří, že se KHL v Praze podaří zachránit
Alexandr Medveděv stále věří, že se KHL v Praze podaří zachránit | Foto: CPA - Eduard Erben

Moskva - Šéf Kontinentální hokejové ligy Alexandr Medveděv připustil v rozhovoru pro agenturu ITAR-TASS, že situace ve Lvu Praha je velmi vážná.

Nechce ale předbíhat a věří, že se ještě může povést start jediného českého zástupce v soutěži v příští sezoně zachránit. Vedení ligy ale podle něj Lvu s naplněním rozpočtu nepomůže.

"Ano, situace v Praze je velmi vážná. A nelze vyloučit, že se naplní nejhorší možný scénář. Ale ještě není všechno ztraceno," prohlásil Medveděv. "Stále pokračují jednání, takže nemůžeme říci, že už je konec. Počkejme si na závěr týdne, pak už by mělo být v otázce dalšího působení Lva jasno," doplnil Medveděv.

Zároveň odmítl, že by liga měla Lva z finančních potíží vysvobodit. "KHL se stará a myslí na všechny své kluby. Ale Lvu nemůže nijak pomoci. Dotovat roční rozpočty jednotlivých účastníků v současné lize prostě není možné," prohlásil Medveděv.

Otázka nejbližší budoucnosti pražského celku je otevřená již poslední dva měsíce. Akcionáři Lva Petr Speychal a Jevgenij Myškovskij ve středu potvrdili potíže, ale nikoliv definitivní neúčast. Tu se stále ještě snaží odvrátit. "Existuje možnost, že v příštím ročníku KHL Lev nebude startovat. Situace se intenzivně řeší, finální verdikt bude znám v průběhu pondělí následujícího týdne," uvedli v tiskové zprávě.

I kdyby se nakonec podařilo sehnat alespoň minimální potřebné finance pro vstup do soutěže, lze očekávat, že by klub hrál ve srovnání s úspěšnou minulou sezonou s hodně omezeným rozpočtem. Zřejmě by byl nucen zbavit se některých lídrů, kteří dovedli tým až do finále Gagarinova poháru.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy