14. 5. 2010 22:39
Švédsko - Lotyšsko 4:2, Finsko - Bělorusko 2:0
Švédové se radují z vítězství nad Lotyšskem.
Švédové se radují z vítězství nad Lotyšskem. | Foto: Reuters

Mannheim / Kolín nad Rýnem - K žádným dalším senzačním výsledkům na úkor favoritů nedošlo v pátek večer na hokejovém mistrovství světa v Německu, kde Švédové porazili Lotyšssko 4:2 a Finové si poradili s Běloruskem 2:0.

Švédové po včerejší porážce s Českem vstoupili do zápasu s Lotyši rychlou brankou, kterou vstřelil Magnus Pääjärvi Svensson už ve 31. sekundě zápasu, jenže už o patnáct vteřin později dokázal Martins Karsums srovnat na 1:1.

Dynamický úvod utkání o čtyři minuty později podtrhli Ekman Larsson a ve čtrnácté minutě po parádní akci Švédů Michael Nylander.

Dánové opět šokovali, Slováky deklasovali šesti góly
Zaskočení Slováci: Dánové nás rozebrali jako lego

Lotyšsko sice ještě v poslední třetině dokázalo opět Karsumsem snížit, ale vyrovnání už se neočkalo, neboť Švédové si své vedení s přehledem udrželi a naopak ještě dvě minuty před koncem upravili Tommy Martenssonem na konečných 4:2.

"Tři korunky" tak získaly další tři body do "české" skupiny F, kde nyní mají stejně jako Kanada a Švýcarsko šest bodů, naopak Lotyšsko zůstává bez bodu na dně této skupiny.

Ve skupině E si bezpečné vítězství 2:0 po brankách Hytönena a Immonena z druhé třetiny zajistili Finové, kteří nyní mají společně s Dánskem a Ruskem na kontě šest bodů, Bělorusové nemají stále žádný.

MS v ledním hokeji:

Osmifinálová skupina E (Kolín nad Rýnem):

Finsko - Bělorusko 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 28. Immonen (Miettinen), 33. Hytönen (Pihlström, Puistola). Rozhodčí: Looker (USA), Sjöberg - Sabelström (oba Švéd.), Arm (Švýc.). Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. Diváci: 5273.

Sestavy:

Finsko: Rinne - Nummelin, Puistola, Niskala, Vatanen, Kukkonen, Mäenpää, Jaakola - Immonen, Miettinen, J. Jokinen - Aaltonen, Kontiola, S. Kapanen - Hytönen, Korpikoski, Pihlström - Hahn, Osala, Komarov - Santala. Trenér: Jukka Jalonen.

Bělorusko: Mezin - Salej, Kolosov, Stasenko, Denisov, Rjadinskij, Gotovec, Kosťjučenok - Ugarov, Kaljužnyj, Grabovskij - Meleško, Stas, Děmagin - Kulakov, Stefanovič, Kovyršin - Michalev, Čupris, Seňkevič - Drozd. Trenér: Eduard Zankovec.

Osmifinálová skupina F (Mannheim):

Švédsko - Lotyšsko 4:2 (3:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 1. Pääjärvi-Svensson (V. Hedman), 6. Ekman Larsson (Pettersson, Nylander), 15. Nylander (R. Wallin, Bäckman), 58. Martensson (Gunnarsson, Pääjärvi-Svensson) - 1. Karsums (Sprukts), 46. Karsums (Sprukts). Rozhodčí: D. Konc (SR), Piechaczek - Kowert (oba Něm.), Valach (SR). Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 3078.

Sestavy:

Švédsko: Markström - Magnus Johansson, V. Hedman, Jonathan Ericsson, Karlsson, Bäckman, Ekman-Larsson, Gunnarsson - Nilson, Martensson, Pääjärvi-Svensson - Persson, Backlund, Andersson - Engqvist, Omark, Harju - Pettersson, Nylander, R. Wallin. Trenér: Bengt-Ake Gustafsson.

Lotyšsko: Masalskis - Rekis, Pujacs, Galvinš, Jerofejevs, Sotnieks, Kulda, J. Redlihs, Jass - Vasiljevs, Niživijs, Cipulis - Sprukts, Karsums, Daugavinš - Darzinš, Džerinš, Saulietis - Štals, Pečura, Meija. Trenér: Olegs Znaroks.