Letošní rekordy: mistr Růžička, fantóm Kovář, zlý muž Nedvěd

Projděte si v galerii rekordy letošní základní části holejové extraligy
Ano, nelze začít jinde, než u třineckého fantóma Martina Růžičky. V 52 zápasech získal neuvěřitelných 83 bodů, a připsal si tak rekord extraligy. Pro srovnání - druhý Viktor Hübl jich nasbíral 58 a Jaromír Jágr za půl sezony na Kladně 57.
Stejnou dominanci ukázal Růžička i v dalších sledovaných kategoriích. V základní části nasázel 40 branek, což je opět rekord české extraligy (překonal Davida Moravce).  
Druhý Milan Gulaš z Plzně nastřílel 27 gólů a třetí František Lukeš (Litvínov) 26.
Růžička ovšem góly jen nestřílel, ale také připravoval. Asistencí se podílel na 43 gólech Třince, což je o čtyři více než plzeňský kapitán Martin Straka na druhém místě. asistencí. Třetí skončil Viktor Hübl s 36 přihrávkami.
Ještě k Jakubu Kovářovi: průměr obdržených branek měl nejnižší také fantóm Mountfieldu. Ve 24 zápasech pustil jen 48 branek, tedy průměrně přesně dvě na utkání. Naprosto stejně na tom byl ale i Miroslav Kopřiva, který průměr dvě branky na zápas udržel ve 25 utkáních!
Sport Sport
27. 2. 2013 9:15
Podívejte se na statistiky právě skončené základní části hokejové extraligy.
 

Právě se děje

před 36 minutami

V Čestlicích u Prahy hořela v noci na sobotu restaurace Mc Donald’s, škoda je asi 10 milionů korun

V Čestlicích u Prahy hořela dnes v noci restaurace Mc Donald’s, podle předběžného odhadu je škoda deset milionů korun. Příčinu vzniku ohně bude zjišťovat vyšetřovatel požárů, řekl mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

Hasiči na místo vyjížděli kolem půlnoci. "Původně to bylo hlášené jako požár elektroinstalace v okolí pojistkové skříně," uvedl Gabriel. Oheň se rozšířil až na střešní konstrukci.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů z Prahy i Středočeského kraje včetně výškové techniky.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

SpaceX vypustila na oběžnou dráhu dalších 60 satelitů pro síť Starlink

Z floridského mysu Canaveral v neděli odletěla další série 60 satelitů společnosti SpaceX pro síť Starlink, jež má v budoucnu umožnit přístup k internetu odkudkoli na Zemi. První stupeň rakety Falcon 9 se po vynesení družic na oběžnou dráhu vrátil na Zemi, když přistál v Atlantickém oceánu na plující plošině SpaceX. Úspěšně tak završil svůj rekordní desátý let.

S posledními 60 aparáty celkový počet dosud vypuštěných družic Starlink překročil 1600. Tento údaj ale zahrnuje i prototypy, s nimiž se pro provoz sítě nepočítalo, nebo přístroje, jež selhaly. Funkčních satelitů by podle údajů webu Spaceflight Now mělo být už přes 1500.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Archeologové nedaleko Říma objevili ostatky devíti neandertálců

Archeologové objevili nedaleko Říma ostatky devíti neandertálců, oznámilo italské ministerstvo kultury. Nejstarší nález pochází z doby před 100 tisící lety, stáří kostí zbývajících osmi neandertálců se odhaduje na 50 až 68 tisíc let. V jeskyni Guattari, kde byly kosti nalezeny, panovaly podle archeologů výborné podmínky pro jejich konzervaci.

"Všichni byli dospělí, jen snad jeden byl v mladistvém věku," uvedl vedoucí archeologů Francesco Di Mario. Ve stejných jeskyní se už dříve našly ostatky dvou neandertálců. Vysoký počet nálezů podle Di Maria ukazuje na to, že v okolí žila relativně velká populace. Archeologové v současnosti provádějí další průzkum jeskynního komplexu, při kterém narazili hlavně na kosti zvířat a některých vyhynulých druhů.

Italský ministr kultury označil nález za mimořádný. Podle něj "obohatí vědecký výzkum o neandertálských mužích".

Zdroj: ČTK
Další zprávy