Spartu čeká velký řez. Nakoupí se střední generace

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
14. 3. 2011 17:49
Nový sportovní manažer Otto Sykora nastiňuje strategii
Kdo z trojice zkušených hráčů zůstane i příští sezonu?
Kdo z trojice zkušených hráčů zůstane i příští sezonu? | Foto: hcsparta.cz

Praha - Pražská Sparta, jeden z nejslavnějších a nejambicioznějších klubů hokejové extraligy, se letošním zpackaným ročníkem jistě nikde chlubit nebude.

Mužstvo plné hvězd se trápilo prakticky celou sezonu a v jejim finiši na ni zbylo jen potupné play out.

"Sparta nebyla úspěšná, takže v hráčském kádru pro příští sezonu musí přijít změny," má jasno kromě fanoušků a odborníků i nový sportovní manažer Pražanů Otto Sykora. "Chceme vrátit Spartu tam, kam patří. To znamená na první čtyři místa. Chceme hrát bezpodmínečně play off, což je reálné," vytyčuje si cíle pro příští měsíce.

Čtěte také:
Spartu má prý trénovat Jandač, v sázce je i Břízův post
Soudkyně by změnila hokej. Bitky jsou prý trestné činy

Šestačtyřicetiletý rodák z Banské Bystrice strávil posledních dvanáct let v různých pozicích ve vedení německého klubu IceTigers Norimberk. Nyní kývl na nabídku Sparty.

"Poslední dobou jsem trávil hodně času v Praze. Chodil jsem tak na Spartu i Slavii a sledoval zápasy. Už dlouho znám Petra Břízu, kdy jsme spolu hráli za juniorský československý výběr. Když jsem rozvázal smlouvu s Norimberkem, otevřela se mi možnost pracovat v Čechách. Následně jsme s Petrem Břízou začali jednat o spolupráci, když mě na začátku ledna poprvé oslovil, zda bych si dovedl představit dělat práci, na které jsme nakonec domluvili," prozradil Sykora prostřednictvím webu Sparty, jaká cesta ho dovedla do holešovického klubu.

Góly, body, ale i charakter

Zodpovědný by měl být za sportovní chod a především výsledky A-mužstva, po němž chce, aby mělo především zdravý charakter. "Pro mě jako manažera je nejdůležitější, aby kabina spolu mohla vycházet, protože hokej je týmová hra. Proto hledáme to mančaftu týmové hráče. Jeden hráč nic nezmůže," tvrdí Sykora, který za svou aktivní kariéru prošel Košicemi, Trenčínem, Frankfurtem a Norimberkem.

Otto Sykora
Otto Sykora | Foto: hcsparta.cz

Proto pro něj nejsou rozhodující jen statistiky, ale celková osobnost hokejisty. "Hráč, který by napasoval do kabiny a nechtěl se podřídit týmu, tak o toho nebudu mít zájem. Charakter hráče je ještě více, než jeho herní dovednosti. Raději vsadíme na hokejisty, kteří se za Spartu budou chtít bít a budou se chtít ve své kariéře a výkonnosti posunout dále."

V kádru Sparty se očekává pokračování velkého zeměstřesení, které započalo už v základní části. "Nemáme střední generaci. Hráče okolo 25 a 26 let prostě budeme muset koupit. Pomůžou nám během následujících let, než začneme produkovat schopné hráče hrát extraligu z vlastní mládeže. Mladí dostanou šanci i nyní, ale nemůže jich tam být třeba sedm najednou," nastínil Sykora svou strategii.

Se svými spolupracovníky už má řadu hráčů vytipovaných, chce se však o jejich kvalitách přesvědčit osobně. "Dá se říct, že za poslední dva měsíce vidím každý den nějaké utkání. Mám totiž vytipované hráče, na které se koukám vícekrát. Nechci totiž do Sparty přivést žádného hráče, kterého bych sám neviděl na vlastní oči."

V příští sezoně by měla hra Sparty vypadat úplně jinak. "Chtěl bych, aby Sparta hrála rychlý, hodně bruslivý a nátlakový hokej." Neměla by chybět bojovnost, ale zároveň by se měl bavit také sparťanský fanoušek. Diváci chtějí vidět zajímavý hokej. Je třeba si uvědomit, že dnes je hokej především obrovskou show pro lidi, kteří se na stadionu chtějí bavit," dodává Sykora.

 

Právě se děje

Další zprávy