Spartu má prý trénovat Jandač, v sázce je i Břízův post

Sport ČTK Sport, ČTK
11. 3. 2011 17:00
Jandačovým asistentem by se měl stát Žemlička
Josef Jandač
Josef Jandač | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Uznávaný kouč Josef Jandač by podle informací deníku Sport mohl vést od nové sezony hokejisty pražské Sparty, pro které skončil současný ročník zklamáním v podobě účasti ve skupině o udržení v extralize.

Asistentem současného trenéra Pardubic a zároveň bývalého asistenta reprezentačního kouče Vladimíra Růžičky by se pak měl stát Richard Žemlička, jedna z největších postav sparťanské historie.

Podle Sportu je dohoda, po níž dlouho toužil sparťanský generální manažer Petr Bříza, již připravena a stačí jen doladit její detaily. Pak by podpisu smlouvy nemělo nic stát v cestě a Jandač nastoupí jako nový hlavní kouč na střídačku slavného klubu.

Čtěte také:
Chemici neutralizovali Třinec, Slavia krok od postupu
Soudkyně by změnila hokej. Bitky jsou prý trestné činy

Jandačově příchodu však může udělat přítrž valná hromada Sparty, která bude na programu po konci sezony. A právě na ní se bude jednat, jestli Petr Bříza zůstane ve své funkci i nadále.

Jandač: Budoucnost vyřeším až po sezoně

Přestože má mezi oběma stranami již existovat ústní dohoda o spolupráci, Jandač je opatrný.

Petr Bříza
Petr Bříza | Foto: hcsparta.cz

"Neslyším o tom poprvé. Ale já se teď soustředím výhradně na Pardubice a na naše play off. Myslím, že jsme tam ještě neřekli poslední slovo. A vždycky jsem řešil svou budoucnost až po sezoně a teď tomu nebude jinak," řekl listu Jandač.

Podobně tajemný zůstává zatím i Bříza.

"Samozřejmě se zabýváme složením celého realizačního týmu, posilujeme sportovní úsek s výhledem na další roky. Ale co se trenérů týče, zatím konkrétní jména komentovat nebudeme, protože se jedná jen o spekulace," prohlásil Bříza.

Sparta touží co možná nejrychleji napravit blamáž z této sezony, kdy hvězdný kádr zklamal a místo očekávané jízdy za titulem se ocitl ve skupině o udržení.

Sparta chce získat z NHL Burdu a Vopata

I proto byl v pátek oficiálně uveden do pozice sportovního manažera bývalý útočník Otto Sykora, který naposledy šéfoval Norimberku z postu generálního manažera.

Sykora s Břízou již v poslední době spolupracoval a podílel se i na výběru posil. Ve Spartě působí od poloviny února. "Otto je zkušený sportovní manažer a naším cílem bylo právě takového člověka pro Spartu najít," uvedl Bříza v tiskovém prohlášení.

Foto: Jakub Šafránek

Předmětem jednání je navíc rozšíření manažerského týmu o dva bývalé obránce Václava Burdu a Jana Vopata. Ti pracují pro kluby NHL a měli by spolupracovat se Sykorou jako konzultanti v oblasti hráčské politiky klubu.

"Tato jednání zatím nemůžeme uzavřít, neboť v současné chvíli musíme čekat na písemná svolení klubů NHL, pro které Václav Burda (Ottawa) a Jan Vopat (St. Louis) pracují," vysvětlil Bříza.

Pokud se Jandač skutečně stane novým trenérem Sparty, velmi pravděpodobně bude jeho asistentem dlouholetá opora a kapitán Pražanů Žemlička, jenž si trénování vyzkoušel v první lize u mužstva Berouna.

"Nabídka Sparty se neodmítá. Když by přišla, šel bych do toho," ujistil již před časem Žemlička.

 

Právě se děje

Další zprávy