Sparta za Břízovu "návštěvu" rozhodčích zaplatí třicet tisíc

ČTK ČTK
18. 11. 2014 15:30
Hokejová Sparta dostala pokutu 30 tisíc korun za to, že předseda klubu Petr Bříza v nedělním utkání se Zlínem po druhé třetině vešel do šatny rozhodčích a hlasitě kritizoval jejich výkon
Petr Bříza
Petr Bříza | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejová Sparta dostala pokutu 30 tisíc korun za to, že předseda představenstva pražského klubu Petr Bříza v nedělním utkání se Zlínem po druhé třetině vešel do šatny rozhodčích a hlasitě kritizoval jejich výkon. O trestu dnes rozhodl ve zkráceném řízení předseda disciplinární komise Karel Holý.

"Vzhledem k tomu, že ke vstupu došlo bez svolení rozhodčích, s cílem vytvořit na ně tlak a dosáhnout změny v jejich rozhodování, vyhodnotil předseda disciplinární komise toto jednání jako porušení článku herního řádu, podle kterého jsou kluby povinny zajistit, aby v průběhu utkání ani po jeho skončení nevstupovaly do kabiny rozhodčích neoprávněné osoby," uvedl svaz v tiskové zprávě s tím, že Bříza do kabiny vstoupil i přes zásah pořadatelské služby.

Sparta v neděli prohrála s posledním týmem tabulky 3:4 v prodloužení. V pondělí podala stížnost na výkon rozhodčích Martina Homoly a Vladimíra Pešiny. Podle zástupců Sparty sudí chybně nařídili trestné střílení ve prospěch Zlína, které Roman Vlach proměnil. Pražanům se také nelíbilo, že rozhodčí neodpískali dvakrát držení na útočníka Jaroslava Hlinku.

Karlovarský klub dostal pokutu 5000 korun za to, že po první třetině utkání s Třincem fanoušci polili rozhodčí při odchodu do kabin. Holý přihlédl k tomu, že šlo již o druhé podobné provinění klubu v sezoně. Při dalším takovém prohřešku bude pokuta vyšší.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 minutami

Slovenský nejvyšší soud zpřísnil trest vrahovi Kuciaka o dva roky

Slovenský nejvyšší soud ve středu zpřísnil trest vrahovi novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírové. Obžalovanému Miroslavu Marčekovi vyměřil 25 let vězení, tedy o dva roky více než soud první instance, před kterým se Marček k vraždám už dříve přiznal. Přísnější trest žádal prokurátor.

Vůči verdiktu nejvyššího soudu se nelze odvolat. Bývalý voják Marček je druhým z původně pěti obviněných v případu, nad kým slovenské soudy v nejsledovanějším procesu v novodobých dějinách země vynesly pravomocný rozsudek.

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Na hladině Bečvy se znovu objevila pěna a uhynulé ryby

Na hladině Bečvy ve Valašském Meziříčí se opět vytvořila pěna. Hlášen je úhyn ryb, zatím jen v nízkém počtu. Inspektoři pro životní prostředí míří na místo.

před 27 minutami

Policie navrhla obžalovat 16 lidí a 5 firem v kauze Via Chem

Královéhradecká krajská policie navrhla obžalovat 16 lidí a pět firem v kauze kolem společnosti Via Chem Group a manipulací insolvenčních řízeních se škodou přes 161 milionů korun. Spis po téměř pětiletém vyšetřování policie s návrhem na podání obžaloby poslala na Vrchní státní zastupitelství v Praze. 

Podle dřívějších informací jsou mezi obviněnými podnikatel Petr Sisák, advokát Ivo Hala či bývalá českobudějovická soudkyně Marie Červinková. Hala i Sisák obvinění dříve odmítli a označili jej za nesmyslné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy