Sparta za Břízovu "návštěvu" rozhodčích zaplatí třicet tisíc

ČTK ČTK
18. 11. 2014 15:30
Hokejová Sparta dostala pokutu 30 tisíc korun za to, že předseda klubu Petr Bříza v nedělním utkání se Zlínem po druhé třetině vešel do šatny rozhodčích a hlasitě kritizoval jejich výkon
Petr Bříza
Petr Bříza | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - Hokejová Sparta dostala pokutu 30 tisíc korun za to, že předseda představenstva pražského klubu Petr Bříza v nedělním utkání se Zlínem po druhé třetině vešel do šatny rozhodčích a hlasitě kritizoval jejich výkon. O trestu dnes rozhodl ve zkráceném řízení předseda disciplinární komise Karel Holý.

"Vzhledem k tomu, že ke vstupu došlo bez svolení rozhodčích, s cílem vytvořit na ně tlak a dosáhnout změny v jejich rozhodování, vyhodnotil předseda disciplinární komise toto jednání jako porušení článku herního řádu, podle kterého jsou kluby povinny zajistit, aby v průběhu utkání ani po jeho skončení nevstupovaly do kabiny rozhodčích neoprávněné osoby," uvedl svaz v tiskové zprávě s tím, že Bříza do kabiny vstoupil i přes zásah pořadatelské služby.

Sparta v neděli prohrála s posledním týmem tabulky 3:4 v prodloužení. V pondělí podala stížnost na výkon rozhodčích Martina Homoly a Vladimíra Pešiny. Podle zástupců Sparty sudí chybně nařídili trestné střílení ve prospěch Zlína, které Roman Vlach proměnil. Pražanům se také nelíbilo, že rozhodčí neodpískali dvakrát držení na útočníka Jaroslava Hlinku.

Karlovarský klub dostal pokutu 5000 korun za to, že po první třetině utkání s Třincem fanoušci polili rozhodčí při odchodu do kabin. Holý přihlédl k tomu, že šlo již o druhé podobné provinění klubu v sezoně. Při dalším takovém prohřešku bude pokuta vyšší.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 20 minutami

Smutný osud Romů zůstává zastřenou kapitolou dějin, připomenul Fiala přesun do Osvětimi

V Památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě v Hodoníně u Kunštátu na Blanensku si lidé připomněli 79. výročí hromadného odsunu 749 Romů do koncentračního tábora do Osvětimi. Mezi odvezenými za druhé světové války byli muži, ženy i děti, nejmladší dívce byly čtyři měsíce. Premiér Petr Fiala (ODS) při této příležitosti uvedl, že smutný osud českých a moravských Romů zůstává nejen tragickou, ale do značné míry i zastřenou kapitolou našich dějin. 

Premiér Fiala řekl, že v holokaustu se zhmotnila nenávist ve vražedný systém, který nabyl hrůzných rozměrů. Připomněl, že v Česku existovaly dva koncentrační tábory pro Romy, a to v Hodoníně u Kunštátu a v Letech u Písku. "Nuceně v nich přebývaly celé rodiny. Muži, ženy i děti žili v nelidských podmínkách, trápil je hlad, nemoci a otrocká práce. Velká část tu zahynula, další čekalo utrpení v podobě cesty za prací do táborů v Německu nebo transport do Osvětimi," řekl Fiala.

Podle něj státu trvalo dlouhou vypořádání se s věcí s ohledem na výkup pozemků a podobně. "Za tu dobu pamětníci, pro které by byl památník zadostiučiněním, postupně odcházeli. Pokud nás má historie něco naučit, je nutné, abychom tragické události neviděli jen jako věty v učebnicích, ale abychom je dokázali spojit s konkrétními místy a osudy," dodal Fiala.

Zdroj: ČTK
před 36 minutami

Prezident Zeman je v Ústřední vojenské nemocnici, jde o plánovanou hospitalizaci

Prezident Miloš Zeman je na plánované návštěvě v pražské Ústřední vojenské nemocnici. Sdělil to mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Jak dlouho prezident v nemocnici zůstane, neuvedl. Mluvčí nemocnice Jitka Zinke sdělila, že jde o plánovanou krátkodobou hospitalizaci.

"Mohu pouze konstatovat panu prezidentovi končí tento týden dovolená a v týdnu příštím už jsou naplánovány mnohé aktivity - setkání s velvyslanci, setkání s panem premiérem nebo Země živitelka," uvedl Ovčáček.

Zdroj: ČTK
Další zprávy