Šéf KHL míří do Prahy. Bude přemlouvat Spartu?

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
5. 12. 2013 15:10
Šéf KHL Alexandr Medveděv přiletí do Prahy, aby si zahrál ve výběru ruských hvězd při oslavách 110. narozenin Sparty. Současně bude debatovat s vedením Sportovního holdingu Praha.
Alexandra Medveděva čeká na Spartě bohatý sportovní i společenský program
Alexandra Medveděva čeká na Spartě bohatý sportovní i společenský program | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - O tomto víkendu přicestuje do Prahy šéf Kontinentální ligy Alexandr Medveděv, jenž se zúčastní oslav 110. narozenin hokejové Sparty.

Tato skutečnost rozpoutává novou vlnu dohadů o tom, že se vlivný ruský podnikatel pokouší přetáhnout slavný český klub do KHL. Podle informací deníku Sport je dokonce připraven předložit konkrétní návrh. Podobně už ulovil finský Jokerit Helsinki, jenž se do soutěže připojí v příští sezoně.

"Ano, informace deníku Sport je správná. Pan Medveděv bude v Praze jako nejvyšší představitel KHL i jako hráč týmu ruských hvězd, které nastoupí proti legendám Sparty," uvedl Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha (SHP).

Kromě exhibičního utkání povede Medveděv s vedením SHP také rozsáhlou diskuzi o různých hokejových tématech. Pravděpodobně tak dojde i na debatu o možném vstupu Sparty do KHL. "Názory pana Medveděva mají svou váhu a uvidíme, kam se naše diskuze dostane," prohlásil dál Speychal.

Sparta podle vedení patří do extraligy

Vylučuje však, že by toto téma bylo hlavním bodem Medveděvova programu v Praze.

"Jak už jsme ale několikrát deklarovali, Sparta je týmem, který patří do české extraligy a není naším cílem přejít se Spartou do KHL. Jsme si také vědomi, co Sparta, při všem respektu k dalším klubům, pro extraligu znamená," dodal.

O úvahách nad vstupem Sparty do druhé největší hokejové soutěže světa informovalo Aktuálně.cz už v září. Tehdy jeden z majitelů Petr Speychal jakékoliv zvěsti rázně odmítl.

"Přestože jsme se již několikrát vyjádřili k odchodu Sparty do KHL, vzhledem ke spekulacím, které se objevily v „objektivních médiích“, tak činím znovu. Sparta zůstane v české extralize. A víte proč? Protože Sparta je věčná," odpověděl.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Řada pojišťoven pojistí Čechům riziko covid-19 v celé Evropě

Řada pojišťoven v letní sezoně pojistí Čechům léčebné výlohy v souvislosti s nemocí covid-19 i v zemích, které ministerstvo zahraničí označuje jako rizikové nebo vysoce rizikové, tedy v celé Evropě. Některé tyto pojistky zlevňují. Pojišťovny pouze nekryjí riziko koronaviru v zemích, kam ministerstvo zahraničí přímo zakáže cestovat. Vyplývá to z ankety mezi největšími pojišťovnami.

Zdroj: ČTK
před 28 minutami

Soud uzavřel korupční kauzu Vidkun, rozsudek vynese v červenci

Olomoucký krajský soud v pondělí po posledních závěrečných řečech uzavřel korupční kauzu Vidkun. Rozsudek soud vyhlásí 16. července, řekl soudce Martin Lýsek. Proces, ve kterém čelí obžalobě z korupčního jednání dva někdejší vysoce postavení policisté Karel Kadlec a Radek Petrůj, vlivný olomoucký podnikatel Ivan Kyselý a bývalý hejtman Jiří Rozbořil (ČSSD), trval půldruhého roku. Podle žalobce se jejich vina postavená především na řadě hodin odposlechů prokázala, všichni obžalovaní naopak vinu popřeli a žádají zproštění.

Původně chtěl soud vyhlásit rozsudek na konci června, vzhledem k dlouhým závěrečným řečem nakonec zvolil termín 16. července, uvedl soudce. Bývalý hejtman Rozbořil se omluvil, nebude přítomen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy