Šéf KHL míří do Prahy. Bude přemlouvat Spartu?

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
5. 12. 2013 15:10
Šéf KHL Alexandr Medveděv přiletí do Prahy, aby si zahrál ve výběru ruských hvězd při oslavách 110. narozenin Sparty. Současně bude debatovat s vedením Sportovního holdingu Praha.
Alexandra Medveděva čeká na Spartě bohatý sportovní i společenský program
Alexandra Medveděva čeká na Spartě bohatý sportovní i společenský program | Foto: CPA - Eduard Erben

Praha - O tomto víkendu přicestuje do Prahy šéf Kontinentální ligy Alexandr Medveděv, jenž se zúčastní oslav 110. narozenin hokejové Sparty.

Tato skutečnost rozpoutává novou vlnu dohadů o tom, že se vlivný ruský podnikatel pokouší přetáhnout slavný český klub do KHL. Podle informací deníku Sport je dokonce připraven předložit konkrétní návrh. Podobně už ulovil finský Jokerit Helsinki, jenž se do soutěže připojí v příští sezoně.

"Ano, informace deníku Sport je správná. Pan Medveděv bude v Praze jako nejvyšší představitel KHL i jako hráč týmu ruských hvězd, které nastoupí proti legendám Sparty," uvedl Robert Speychal, výkonný ředitel Sportovního holdingu Praha (SHP).

Kromě exhibičního utkání povede Medveděv s vedením SHP také rozsáhlou diskuzi o různých hokejových tématech. Pravděpodobně tak dojde i na debatu o možném vstupu Sparty do KHL. "Názory pana Medveděva mají svou váhu a uvidíme, kam se naše diskuze dostane," prohlásil dál Speychal.

Sparta podle vedení patří do extraligy

Vylučuje však, že by toto téma bylo hlavním bodem Medveděvova programu v Praze.

"Jak už jsme ale několikrát deklarovali, Sparta je týmem, který patří do české extraligy a není naším cílem přejít se Spartou do KHL. Jsme si také vědomi, co Sparta, při všem respektu k dalším klubům, pro extraligu znamená," dodal.

O úvahách nad vstupem Sparty do druhé největší hokejové soutěže světa informovalo Aktuálně.cz už v září. Tehdy jeden z majitelů Petr Speychal jakékoliv zvěsti rázně odmítl.

"Přestože jsme se již několikrát vyjádřili k odchodu Sparty do KHL, vzhledem ke spekulacím, které se objevily v „objektivních médiích“, tak činím znovu. Sparta zůstane v české extralize. A víte proč? Protože Sparta je věčná," odpověděl.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Válečný veterán a poslední žijící český pilot RAF Emil Boček leží v brněnské fakultní nemocnici

Válečný veterán a poslední žijící český stíhací pilot RAF Emil Boček je ve Fakultní nemocnici Brno-Bohunice na interní kardiologické klinice. Šestadevadesátiletý Boček má 28. října dostat od prezidenta Miloše Zemana Řád Bílého lva nejvyšší třídy. Emil Boček sloužil ve Velké Británii u československé 310. stíhací perutě. Na kontě má 26 operačních letů. Řád Bílého lva třetí třídy mu propůjčil už bývalý prezident Václav Klaus v roce 2010, a to za mimořádné zásluhy o obranu a bezpečnost státu a vynikající bojovou činnost. Letos v květnu Bočka prezident povýšil do nejvyšší armádní hodnosti. Generálské hodnosti mu udělil už v letech 2014 a 2017.

Zdroj: ČTK
Další zprávy