Vzpoura gólmanů a fantom Ton. Extraliga je v polovině

Vzpoura gólmanů, fantom Petr Ton a skvělá Sparta. Tohle byla první polovina extraligy, podívejte se v našem přehledu, co o ní říkají statistiky.
Soupeři říkají: Když vám Petr Ton ujede a napřáhne, je zle. A skutečně. Petr Ton se se dvaceti góly osamostatnil na čele tabulky střelců a v druhé polovině sezony bude dost možná prohánět loňský rekord Martina Růžičky, který v základní části nastřílel 40 gólů.
Teoreticky je Ton pořád ve hře o historický rekord také v kanadském bodování, jenže to by musel ještě trošku přidat. Marin Růžička loni ke 40 brankám přidal ještě 43 asistencí. Takže Tonovi na něj stále zbývá 47 kanadských bodů.
Ale jedno srovnání těchto dvou fenoménů loňské a letošní sezony zajímavé je. A to je jejich statistika v plusových a mínusových bodech. Martin Růžička loni sice nasbíral neuvěřitelných 83 kanadských bodů, ale -10 bodů v kolonce hodnocení účasti na ledě při inkasované brance rozhodně dobrá vizitka nebyla. Petr Ton má už teď +16.
Když už jsme u toho Martina Růžičky, ten se letos v Třinci hodně trápí: trenéři si tam od něj určitě slibovali víc než devět branek, devět asistencí a -8 bodů v +/-.
Foto: Lukáš Drštička
Adam Sušovský Adam Sušovský
2. 12. 2013 12:30
Petr Ton bude v druhé polovině extraligy prohánět loňské rekordy Martina Růžičky, zajímavá je ale také výkonnost brankářů: tolik čistých kont za první polovinu soutěže extraliga ještě nepamatuje.

Praha - Extraliga je v polovině. Sparta suverénně vede tabulku a má s desetibodovým náskokek našlápnuto k vítězství v základní části. A co o tom říkají statistiky?

Útočník Petr Ton je fenoménem letošního ročníku a bude možná prohánět i loňské rekordy Martina Růžičky, brankář Tomáš Pöpperle si zase brousí zuby na jedenáct let starý rekord Romana Málka v počtu vychytaných nul a samotná Sparta bude ve druhé polovině sezony dohánět vlastní rekord v počtu nastřílených branek.

Liga ale není jen o Spartě. Zajímavá je i vzpoura všech brankářů, výkonnost Jiřího Šlégra či trápení loňského bombardýra Martina Růžičky. Podívejte se v našem obrázkovém přehledu, co všechno první polovina nejvyšší české hokejové soutěže přinesla.

 

Právě se děje

Další zprávy