Slavia oplatila Spartě porážku. Nájezdy rozhodl Bednář

8. 12. 2008 20:41
Sparta - Slavia 2:3 SN
Slávisté se v pondělí radovali z výhry.
Slávisté se v pondělí radovali z výhry. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Praha - Hokejisté Slavie Praha vrátili rivalům ze Sparty ve 30. kole extraligy ostudnou porážku 0:5 z předchozího měření sil a z jejího ledu si tentokrát odvážejí dva body za výhru po samostatných nájezdech.

Slavia vedla po dvou úvodních třetinách už o dvě branky, v polovině třetí části ale stačila sparťanskému kapitánovi Davidovi Výbornému necelá minuta, aby skóre vyrovnal.

Další gól už pak nepadl ani v pětiminutovém prodloužení a o osudu utkání musely rozhodnout až samostatné nájezdy. A na ty má kouč Růžička specialistu Bednáře. Slávistický útočník znovu dokázal proměnit oba své pokusy a posunul svůj tým na třetí místo extraligové tabulky.

Zápas jsme sledovali ON-LINE

Pondělní dohrávka začala v Holešovicích svižně a už po dvaceti vteřinách hry byl vyloučen domácí veterán Vykoukal. Slavia nabízenou výhodu bleskurychle zužitkovala a od druhé minuty už zásluhou spolupráce kapitána Beránka a skórujícího Hrušky vedla.

Za chvíli si přesilovku vyzkoušela také Sparta, ta ale vyloučení Špeldy potrestat nedokázala. Červenobílí je do výraznější šance ani nepustili.

Furch dlouho pomýšlel na čisté konto

Slávistický gólman Furch odolal rovněž šanci Kratěny z jedenácté minuty i další početní výhodě domácích, když byl vyloučen syn hostujícího trenéra Vladimír Růžička mladší.

Neurodilo se ani z krátké přesilovky pět na tři, kterou měla Sparta k dispozici na začátku druhé části hry. A tak se nakonec skóre měnilo znovu na druhé straně.

V devětadvacáté minutě přiťukl Bednář puk Doležalovi a ten ranou z první prostřelil Pöpperleho. To jeho protějšek Furch držel stále čisté konto a vyhlížel první shutout své krátké extraligové kariéry.

Sparťané se sice krátce před koncem druhé třetiny z branky radovali, rozhodčí Minář a jeho kolega u videa ale byli proti a gól uznán nebyl.

Poslat svůj celek do tříbrankového vedení mohl hned na začátku třetí dvacetiminutovky Bednář, Pöpperle ale tentokrát zareagoval skvěle a puk mu vypíchnul.

Krátce poté putovali navíc na trestnou lavici Micka, jenž odpykával trest na příliš mnoho hráčů na ledě, a také Sloboda a Sparta znovu hrála pět na tři.

Sparťané se radovali z vítězství i postupu.
Sparťané se radovali z vítězství i postupu. | Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz

Dvojnásobnou početní výhodu sice znovu nevyužila, ale v následné přesilovce 5 na 4 se přesnou střelou prosadil domácí kapitán Výborný.

Bednář nájezdy ovládá

Pětinásobný mistr světa byl při chuti a za necelou minutu skóre dokonce vyrovnal. To už bylo moc na hostujícího kouče Růžičku a raději si vzal oddechový čas.

Promluva do duše ovšem jeho svěřencům příliš nepomohla a mohli děkovat jen značné dávce štěstí a brankáři Furchovi, že utkání dotáhli alespoň do prodloužení. Kvalitní zákrok si ale proti Červenkovi připsal také domácí Pöpperle.

V nastavené pětiminutovce žádný další gól nepadl, a tak následovaly samostatné nájezdy. V nich znovu osvědčil svoji šikovnost Jaroslav Bednář. Na první trefu slávistického forvarda sice ještě dokázal reagovat Výborný, ve čtvrté sérii už ale ztroskotal na slávistickém gólmanovi.

A jelikož Bednář předtím proměnil i svůj druhý nájezd, odešla Sparta poražena. Slavii stačí dva získané body k postupu na třetí místo tabulky. Na vedoucí duo Vítkovice, Litvínov nyní ztrácí 4 body, Sparta z páté pozice o jeden víc.

Výsledek:
HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 2:3 SN (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 48. Výborný (Vykoukal), 49. Výborný (Netík, Kafka) - 2. Hruška (Beránek, Kadlec), 29. Doležal (Bednář, Červenka), rozhodující nájezd Bednář
Sparta: Pöpperle - Cunik, Gulaši, Hanzlík, Jerofejevs, Procházka, Ptáček, Vinogradov, Vykoukal - Broš, Hromas, Kafka, Koreis, Kratěna, Langhammer, Látal, Mrňa, Netík, Slaba, Výborný, Zykin
Slavia: Furch - Drtina, Kadlec, Kolařík, Novák, Sloboda, Vašíček, Žižka - Bednář, Beránek, Čermák, Červenka, Doležal, Hruška, Jelínek, Micka, Růžička, Sklenář, Špelda, Tomica, Vondrka