Hokejové derby - Výborný na Bednáře nestačil.

Foto: Tomáš Adamec, Aktuálně.cz
Tomáš Adamec
8. 12. 2008 21:30

Praha - Až samostatné nájezdy rozhodly napínavé střetnutí pražských rivalů. Podívejte se, jak hokejisté HC Slavia Praha nejprve přišli v poslední třetině o výhru nad domácí HC Spartou Praha, aby nakonec, až po samostatných nájezdech, přece jen zvítězili...

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy