Slavia je válec a Eden vtipkuje. Laťku tam nastavili vysoko

Adam Sušovský Adam Sušovský
27. 8. 2014 7:00
"Svědčí to o tom, že je v týmu pohoda," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz Jaroslav Bednář. Hokejová Slavia má ze všech extraligových klubů v přípravě nejlepší formu.
Jaroslav Bednář a Tomáš Vlasák. Fotografie naznačuje, jaká vládne ve Slavii pohoda. Oba veteráni postavili elitní útok a Slavia v přípravě zatím vítězí.
Jaroslav Bednář a Tomáš Vlasák. Fotografie naznačuje, jaká vládne ve Slavii pohoda. Oba veteráni postavili elitní útok a Slavia v přípravě zatím vítězí. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Vladimír Růžička je fuč, s ním i řada klíčových hráčů včetně kapitána Petra Kadlece. Kdekdo nad hokejovou Slavii lámal hůl, jenže výkony bez nich tomu v létě ani v nejmenším neodpovídají.

Slavia? Z té jde v přípravě na extraligu strach, žádný jiný extraligový klub se nemůže pochlubit takovou vizitkou: Z devítí přípravných zápasů Slavia hned osm vyhrála. Padla až včera večer v Plzni těsně 0:1, jenže to na led vyjela s hodně rozebranou sestavou. Trenér Ladislav Lubina nechal doma odpočívat devět hráčů základní sestavy.

O čem to svědčí? "Že je pohoda v týmu," říká v rozhovoru pro Aktuálně.cz ústřední hvězda týmu Jaroslav Bednář.

Ani on včera do Plzně nejel, ale předtím pomohl Slavii k triumfu na prestižně obsazeném turnaji ve Švýcarsku či výhrám nad týmy KHL jako Vladivostok či Záhřeb.

Lidé, kteří Slavii fandí, už s nadsázkou říkají, že byste měli jednou i prohrát, abyste si tuhle sérii pak nevybrali v lize....
My chceme vyhrávat pořád, ať si to do extraligy přeneseme, ale rozumím vám. Už i v kabině padaly vtípky, jestli není třeba taky někdy prohrát, protože jsme si těmi výsledky v přípravě nasadili laťku vysoko. Ať nejsme moc namyšlení (směje se). Na druhou stranu, dokud to jde, musíme ten válec válet dál.

Cítíte, že po sérii výher v přípravě může být tým trošku namyšlený?
Ne, to ne. Nemáme na co, o nic nejde. Někteří kluci možná bojují o místo v sestavě, ale o body nejde.

Přesto: ono to moc lidí nečekalo. Odešel hlavní kouč i klíčoví hráči, co říkáte na to, že takhle obměněná Slavie prozatím opravdu funguje?
Já mám k tomuhle týmu respekt. Ale nesmíme si myslet, že jsme hokejisti. Zatím jsme zápasy odedřeli od brankáře do p osledního hráče. Už minulý zápas nám ukázal, že jsme za stavu 3:1 začali dělat věci, na které nemáme a měli rypák trošku nahoře, to by se pak soupeřům mohlo dát hodně rychle otáčet.

Zatím jste ale v přípravě pouze vyhrávali, co to znamená?
Já výsledky z přípravy neberu vážně. Vždyť se pořád mění sestava a zkoušejí hráči, co bojují o místo. Liga bude v úplně jiné kvalitě.

O síle kádru to nic nenapovídá?
Čistě jenom to, že je v kabině pohoda. Pro mě osobně nic víc. Máme tady slávistickou partu a pohodu pořád, to je klíč k úspěchu.

Změnil toho ve Slavii hodně i příchod nového trenéra Ladislava Lubiny?
Měli jsme úplně jinou přípravu, byla abnormálně těžká. Tak doufám, že se to projeví v sezoně. Teď to vypadá dobře, hodně jsme běhali a jsme nabruslení. Co se týče systému, to ještě nezhodnotím. Je brzy, protože v přípravě pořád jen zkoušíme a měníme formace.

Přesto jste porazili Ženevu, Fribourg, nebo i týmy z KHL Vladivostok a Záhřeb. To je pro tenhle nový tým Slavie dobrá vizitka, ne?
Jo, dobře. Ale ty týmy hrály taky s hráčema, co třeba normálně nehrají a jen bojují o místo. Já to ještě neprožívám a asi bych to nechtěl srovnávat s extraligou.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy