Tygři v Lize mistrů: Skvělý hokej bez diváků. Co chtějí víc?

Aleš Vávra Aleš Vávra
22. 8. 2014 7:30
Hokejisté Liberce si pochvalovali vysokou úroveň zápasu Ligy mistrů, ovšem zklamal je nízký počet fanoušků, kteří do Tipsport arény dorazili.
Tygři vstoupili do Ligy mistrů těsnou porážkou, na snímku obránce Vitásek.
Tygři vstoupili do Ligy mistrů těsnou porážkou, na snímku obránce Vitásek. | Foto: ČTK

Liberec - "A Libe a Libe a Liberec," skanduje stále dokola zhruba dvacet fanoušků ve skromném kotli Bílých Tygrů. Jejich pokřik, doprovázený dvěma bubeníky a jednou bubenicí se v liberecké Tipsport aréně pěkně rozléhá.

Hokejový stánek je ovšem přibližně ze čtyř pětin prázdný. Nad ledovou plochou visí jednoduché červeno-bílé logo Champions Hockey League, nově zrozené hokejové Ligy mistrů.

Led ale není trávník. Tahle Liga mistrů není milionářskou soutěží, tak jak je tomu ve fotbale. A tak diváky příliš netáhne. Na hokejovém kolbišti si podobnou, nebo alespoň z poloviny takovou prestiž, musí nově zrozená soutěž teprve postupně budovat.

Soutěž si musí prestiž teprve budovat

V Liberci si nakonec na úvodní duel základní skupiny proti finskému mistru Kärpät Oulu našlo cestu pouhých patnáct set diváků.

"Nevím proč nepřišli. Já dorazil rád. Letní pauza je hodně dlouhá, už se mi po hokeji stýská. A ten soupeř, to je docela síla. Fandové co nepřišli by se měli zamyslet. Co chtějí víc?" říká jeden z fanoušků, který byl na Ligu mistrů pod Ještědem zvědavý.

Domácí šelmy sice na finského favorita nestačily, hrál se ale vynikající hokej špičkové evropské úrovně. Tygři brzy prohrávali už 0:4, ve druhé polovině utkání však mocně finišovali a nakonec podlehli o jediný gól 3:4.

A ze libereckých hokejistů po utkání vyplývalo, že prestiž nové soutěže po minulých tragických pokusech vytvořit obdobu fotbalových evropských pohárů není přiliš velká.

Schwarz: Lepší než hrát pouťáky

Stále je podvědomě brána spíš jako pouhá příprava na nový ročník extraligy, než lákavá příležitost porvat se o postup a vydělat nějaké peníze do rozpočtu navíc.

"Je to určitě dobrá myšlenka, porovnat takhle evropské týmy, herní styly. Je to hodně dobrý nápad a před sezonou skvělá příprava. Lepší než tady hrát nějaké pouťáky. Má to vysokou úroveň a ty zápasy se jedou na plné pecky," řekl po utkání brankář Tygrů Marek Schwarz, který po čtvrtém obdrženém gólu vystřídal v brance Jána Lašáka a poté již neinkasoval.

Slabou diváckou návštěvu gólman přičítal netradičnímu letnímu termínu zápasu. "Lidí bylo málo, možná až se to bude hrát v sezoně, tak přijde i víc diváků. Takhle přes léto je to slabší, to je jasné," dodal Schwarz.

Útočník Bulíř: Tomuhle projektu věřím

Úroveň utkání i výkon Liberce si pochvaloval střelec jedné z branek Michal Bulíř. "Zápas měl opravdu vysokou úroveň, byl kvalitní s obou stran. Proti finskému mistrovi jsme podali dobrý výkon, mají skvělé mužstvo. Vyrovnali jsme se jim, byli jsme namotivovaní, měli jsme do toho zápasu chuť. Srovnání s českými týmy? Oni jsou ohromně rychlí, mají rychlé nohy a zdobí je i tvrdost," vyjádřil se ke konfrontaci se špičkovým finským klubem.

Bulíře ale hodně mrzelo, že si do liberecké arény nenašlo cestu víc příznivců. "Je velká škoda, že přišlo tak málo lidí, protože si myslím, že ta soutěž bude hodně kvalitní. Rozjíždí se nový systém, já tomu projektu věřím. Nevím proč nepřišli, možná proto že se hrálo až od osmi hodin a nechtějí být venku až skoro do jedenácti. Bude to kvalitnější než European Trophy, hraje se každý s každým doma venku, přinese to zase něco nového do té soutěže. Mohlo by se to rozjet a získat větší prestiž," zadoufal liberecký útočník.

___________________________________________________

Máte rádi zpravodajský on-line deník Aktuálně.cz? Nominujte nás v anketě českého internetu Křišťálová lupa. Hlasovat můžete zde. Za Váš hlas děkujeme!

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 37 minutami

Zdražení energií dopadlo na lidi na přístrojích, rada pro ně žádá příspěvek

Prudký růst cen energií výrazně dopadl na lidi se zdravotními obtížemi a handicapem, kteří se neobejdou bez podpory přístrojů s vyšší spotřebou elektřiny. Výdaje se jim tak zvedly víc než ostatním. Týká se to více než 10 tisíc lidí. Řekl to předseda Národní rady osob se zdravotním postižením (NRZP) Václav Krása. Například dýchací přístroj podle údajů rady denně používá na 6000 osob. Další handicapovaní používají různé ventilátory či jiné aparáty s vyšší spotřebou.

"Dýchací přístroje mají příkon kolem 300 wattů. Člověk je používá denně třeba deset hodin. Za den jsou to tři kilowatty. To lidé platí navíc, bez toho ale nemohou být. Domníváme se, že mají tak enormní náklady na energie, že je potřeba jejich problém řešit," uvedl Krása. Podotkl, že řada handicapovaných žije z invalidního důchodu. "Jsou to většinou lidé, kteří mohou pracovat jen minimálně. Situace je pro ně tak velmi složitá," dodal šéf rady. O problému a jeho možném řešení chce jednat s ministrem práce Marianem Jurečkou (KDU-ČSL).

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Soudcovská unie nesouhlasí se zmrazením platů, podpoří ty, kteří se budou bránit

Soudcovská unie ČR (SU) zásadně nesouhlasí s vládním návrhem na letošní zmrazení platů všech ústavních činitelů včetně soudců na loňské úrovni. Na čtvrtečním zasedání v Kroměříži se republiková rada unie shodla na tom, že podpoří soudce, kteří se budou za využití všech právních prostředků domáhat "oprávněných platových nároků" za tento rok. Unie státních zástupců (USZ) rovněž vzkázala, že civilní žaloby státních zástupců jsou reálnou variantou.

Novelu schválila sněmovna a ve čtvrtek umožnil její přijetí Senát, který využil ústavní možnosti nezabývat se návrhem. Norma míří k prezidentu Miloši Zemanovi, který avizoval, že ji podepíše.

"Soudcovská unie České republiky vyjadřuje hluboké zklamání nad přístupem vlády ČR, která na jedné straně deklaruje posilování demokratického právního státu a vlády práva, a v rozporu s tím ve vztahu k nezávislé soudní moci, navíc bez potřebného předchozího dialogu s ní, pokračuje v dlouholeté erozi materiálního zabezpečení soudců," uvedla Soudcovská unie v prohlášení.

Zmrazení platů se týká rovněž státních zástupců. "Unie státních zástupců lituje, že Senát Parlamentu ČR dnes nevyhověl návrhům dvou vlastních výborů - ústavně-právního a hospodářského - na zamítnutí zákona snižujícího platy státních zástupců a soudců," sdělil viceprezident USZ Ondřej Šťastný.

Výše platů politiků, soudců a státních zástupců se stanovuje z platové základny, která vychází z předloňské průměrné mzdy. Od ledna se platové základny politiků, soudců a žalobců zvedly o šest procent. Novela je má opět snížit. V případě politiků to bude z částky 89 155 korun na 84 060 korun. U soudců má klesnout ze 106 986 korun na 100 872 korun a u žalobců z 96 287,40 korun na 90 748,80 korun.

Vláda chce novelou ušetřit státu zhruba 600 milionů korun. Právě touto úsporou zdůvodnila potřebu zrychleného schvalování novely. Podle kritiků ani to není v souladu s ústavním pořádkem.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Europoslanci podpořili prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora Jana Gregora

Evropský parlament ve čtvrtek doporučil Radě EU prodloužení mandátu českého člena Evropského účetního dvora (EÚD) Jana Gregora o dalších šest let. Nynější mandát mu skončí 6. května, stanovisko europarlamentu není pro Radu závazné, ale zpravidla se jím řídí.

Poslanci Gregora podpořili 656 hlasy z celkem 705 možných. Plénum doporučilo také prodloužení mandátů lotyšského a slovinského člena účetního dvora. Naopak polský kandidát stejně jako v roce 2020 podporu nezískal, tehdy ho však Rada přesto jmenovala. Kandidáty do tohoto úřadu navrhují jednotlivé členské země, každá zde má svého zástupce.

Gregor před nástupem k EÚD v roce 2016 působil mimo jiné na pozici náměstka ministra financí České republiky, kde sestavoval český rozpočet. Ministrem byl tehdy Andrej Babiš.

Zdroj: ČTK
Další zprávy