Růžičkův právník: Obvinění odmítáme, je to mediální kampaň

Zopakujte si hráčskou i trenérskou kariéru Vladimíra Růžičky.
Vladimír Růžička toho má ve svých 52 letech za sebou opravdu hodně. Na ledě byl členem týmu mistrů světa z Prahy 1985 i legendární naganské olympijské party, na lavičce spolutvůrcem dvou titulů mistra světa a teď je terčem osočení z korupce.
Na reprezentační lavičce nyní neustál tlak kolem aféry s obviněním rodičů malých hokejistů, že přijímal během svého působení ve Slavii úplatky.
"S ohledem na pokračování mediální kampaně, která je proti mé osobě již od doby před domácím hokejovým šampionátem soustavně a účelově vedena, jsem se rozhodl odstoupit z funkce trenéra českého hokejového národního mužstva," uvedl Růžička ve včerejším tiskovém prohlášení.
Hokejový trenér se však cítí zcela nevinný. "Zdůrazňuji, že jsem se nikdy nedopustil ničeho nezákonného, nebo dokonce trestného. Veškerá obvinění odmítám a budu se jim bránit tak, abych dosáhl úplného očištění svého jména," dodal Růžička
Foto: Lukáš Caha
Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 6. 2015 20:26
K aféře kolem Vladimíra Růžičky se pro Aktuálně.cz písemně vyjádřil jeho advokát Vít Kučera.

Praha - Vladimír Růžička pod tlakem okolností a svědectví rodičů, po kterých měl chtít peníze za to, aby jejich děti dostaly šanci v dospělém hokeji, rezignoval na funkci trenéra české hokejové reprezentace.

Veškerá obvinění ale přitom trenér nadále odmítá a chystá se nyní bojovat za očistu svého jména. V e-mailu to Aktuálně.cz napsal jeho advokát Vít Kučera jen dvacet minut předtím, než do médií rozeslal i Růžičkovu rezignaci.

Advokát Kučera mimo jiné v krátkém e-mailovém rozhovoru řekl, že jde o lživá obvinění a mediální kampaň.

Ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál dnes zazněly výpovědi dalších rodičů, po kterých údajně Vladimír Růžička peníze požadoval. Jak budete na taková obvinění reagovat, a co k nim vůbec můžete říct?
Obvinění odmítáme. Detailnější reakce bohužel s ohledem na jejich anonymní povahu není možná. Mohu pouze říci, že pan Růžička jako sportovní manažer nikoliv výjimečně hovořil o oficiálních finančních platbách spojených s přestupy hráčů či jejich výchovným. To se vždy dělo v souladu s obecně závaznými právními předpisy i regulemi ČSLH a není to vzhledem k jeho pozici nijak výjimečné.

Jak na ta obvinění reagoval sám Vladimír Růžička?
Moje vyjádření samozřejmě vycházejí z našich rozhovorů. Pana Růžička další mediální útok zaskočil, nicméně je připraven dále bojovat za očistu svého dobrého jména, proti všem lživým obviněním a navzdory rozpoutané mediální kampani.

Pokoušeli jste obvinění vysvětlit i Výkonnému výboru ČSLH?
Výkonný výbor ČSLH bude zasedat zítra dopoledne, nějaké diskuse samozřejmě proběhly. Více nyní téma národního týmu nebudu komentovat.

Trestním oznámením v souvislosti s korupcí Vladimíra Růžičky se už více než měsíc zabývá také policie, už byl vypovídat?
Zatím nikoliv, stále čekáme na předvolání. S orgány činnými v trestním řízení samozřejmě budeme maximálně spolupracovat.

 

Právě se děje

před 53 minutami

Nezaměstnanost v květnu vzrostla na 3,56 procenta. Podle Maláčové je to slušné číslo

Ve sněmovní debatě o vládní pomoci lidem během epidemie koronaviru to řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). V dubnu byla nezaměstnanost 3,4 procenta, analytici růst na 3,6 procenta odhadli. Oficiální údaje má Úřad práce ČR zveřejnit v pátek.

Ministryně Maláčová označila květnový výsledek ze velmi slušné číslo. Nemyslí si však, že na této úrovni zůstane. Skutečná situace se podle ní ukáže spíše až v září.

Další zprávy