Růžičkův právník: Obvinění odmítáme, je to mediální kampaň

Foto: Lukáš Caha
Adam Sušovský Adam Sušovský
9. 6. 2015 20:26
K aféře kolem Vladimíra Růžičky se pro Aktuálně.cz písemně vyjádřil jeho advokát Vít Kučera.

Praha - Vladimír Růžička pod tlakem okolností a svědectví rodičů, po kterých měl chtít peníze za to, aby jejich děti dostaly šanci v dospělém hokeji, rezignoval na funkci trenéra české hokejové reprezentace.

Veškerá obvinění ale přitom trenér nadále odmítá a chystá se nyní bojovat za očistu svého jména. V e-mailu to Aktuálně.cz napsal jeho advokát Vít Kučera jen dvacet minut předtím, než do médií rozeslal i Růžičkovu rezignaci.

Advokát Kučera mimo jiné v krátkém e-mailovém rozhovoru řekl, že jde o lživá obvinění a mediální kampaň.

Ve vysílání Českého rozhlasu Radiožurnál dnes zazněly výpovědi dalších rodičů, po kterých údajně Vladimír Růžička peníze požadoval. Jak budete na taková obvinění reagovat, a co k nim vůbec můžete říct?
Obvinění odmítáme. Detailnější reakce bohužel s ohledem na jejich anonymní povahu není možná. Mohu pouze říci, že pan Růžička jako sportovní manažer nikoliv výjimečně hovořil o oficiálních finančních platbách spojených s přestupy hráčů či jejich výchovným. To se vždy dělo v souladu s obecně závaznými právními předpisy i regulemi ČSLH a není to vzhledem k jeho pozici nijak výjimečné.

Jak na ta obvinění reagoval sám Vladimír Růžička?
Moje vyjádření samozřejmě vycházejí z našich rozhovorů. Pana Růžička další mediální útok zaskočil, nicméně je připraven dále bojovat za očistu svého dobrého jména, proti všem lživým obviněním a navzdory rozpoutané mediální kampani.

Pokoušeli jste obvinění vysvětlit i Výkonnému výboru ČSLH?
Výkonný výbor ČSLH bude zasedat zítra dopoledne, nějaké diskuse samozřejmě proběhly. Více nyní téma národního týmu nebudu komentovat.

Trestním oznámením v souvislosti s korupcí Vladimíra Růžičky se už více než měsíc zabývá také policie, už byl vypovídat?
Zatím nikoliv, stále čekáme na předvolání. S orgány činnými v trestním řízení samozřejmě budeme maximálně spolupracovat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy