Růžička: Hráč typu Jágra tu bohužel hodně dlouho nebude

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
27. 5. 2014 0:00
Jako jeden z mála sebral Vladimír Růžička odvahu a postavil se novinářům po příletu české hokejové reprezentace z mistrovství světa v Minsku.
Vladimír Růžička přiznal, že absence lídra v Jaromíru Jágrovi bude české reprezentaci dlouhou dobu chybět.
Vladimír Růžička přiznal, že absence lídra v Jaromíru Jágrovi bude české reprezentaci dlouhou dobu chybět. | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Jako jeden z mála sebral Vladimír Růžička odvahu a postavil se novinářům po příletu české hokejové reprezentace z mistrovství světa v Minsku.

Zatímco třeba Jaromír Jágr řekl, že už s novináři o reprezentaci nikdy mluvit nebude, a vzkázal jim akorát, že pojede na dovolenou do Disneylandu, trenér národního týmu přiznal, že jej Jágrovo rozhodnutí skončit v národním týmu velmi mrzí.

"Je teď těžké říkat, kdo Jardu nahradí na šampionátu v Praze. Nemá cenu si nic nalhávat, ale hráč jeho formátu teď u nás asi dlouho nebude. Ale naštěstí máme i tak plno dobrých hokejistů," řekl Růžička po svém příjezdu na letiště v pražské Ruzyni.

Pane Růžičko, Jaromír Jágr byl i přes kritiku některých expertů nejproduktivnějším českým hráčem na turnaji. Jak byste zhodnotil jeho výkon?
Výkon Jardy jsme asi všichni viděli, hrál neskutečně, i když je zvyklý na menší hřiště. Jakmile měl v útočném pásmu puk, tak byl vždycky nebezpečný.

Nezkusil jste ho aspoň přemluvit, aby si své rozhodnutí skončit v reprezentaci rozmyslel?
To je vyloženě na něm. Jemu daleko víc vyhovuje to hřiště, které je v zámoří a je podstatně menší. Přejít pak do Evropy na větší je velká změna. Navíc je v klubu hodně vytížený. Těžko říct. 

Jaromír mluvil hlavně o tom, že končí kvůli tomu, že kolem sebe nemá spoluhráče, na které je zvyklý. Jak vy vnímáte jeho souhru s o generaci mladšími hráči? 
Generace hráčů je teď zase úplně jiná. Podívejte se třeba, jaké mužstvo jsme měli v roce 2005. Skládat tu sestavu je obtížnější a obtížnější a teď se musí ukázat noví hráči. Čeká nás mistrovství světa v Praze a to bude strašně těžké, protože budeme pod velkým tlakem. Ale každý, kdo se dobře předvede, bude mít šanci se tam dostat. 

Jágr mluvil i o tom, že už nemá mladým hráčům co dát. Přitom se zdálo, že mladé hráče pořád vede svým příkladem...
On strašně chtěl vyhrávat. Byl obrovským příkladem pro všechny hráče, aby otevřeli oči a viděli, jak se to má dělat. A aby se nebáli o své místo v mužstvu zdravě poprat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Baseballisté Houstonu vyřadili Yankees a jsou ve finále MLB

Baseballisté Houstonu budou podruhé během tří let hrát Světovou sérii. Astros se dostali do finále MLB po výhře nad New York Yankees 4:2 na zápasy. Postupovou výhru trefil homerunem José Altuve.

Světová série začne v Houstonu v úterý a soupeřem vítězů ligy z roku 2017 bude při premiéře ve finále soutěže tým Washington Nationals.

Houston Astros porazili Yankees v sobotním šestém utkání 6:4. V dohrávce poslední deváté směny zajistil domácímu týmu triumf dvoubodovým odpalem za bariéru Altuve. "Nejsme ve Světové sérii díky mně, ale díky celému týmu," řekl nejužitečnější hráč série.

Podobně Astros vyhráli nad Yankees i druhé utkání série, v kterém až v druhé nastavené směně rozhodl homerunem Carlos Correa.

Zdroj: ČTK
Další zprávy