Chceme Jágra na MS v Praze, volají fanoušci na internetu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 5. 2014 11:11
Fanoušci na internetu přemlouvají Jaromíra Jágra, aby ještě nekončil s reprezentací.
Velká většina fanoušků si přeje, aby Jaromír Jágr pokračoval v reprezentaci minimálně ještě rok
Velká většina fanoušků si přeje, aby Jaromír Jágr pokračoval v reprezentaci minimálně ještě rok | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Oznámení Jaromíra Jágra o konci jeho reprezentační kariéry nenechalo chladným žádného českého hokejového fanouška.

Některé komentáře hovoří o tom, že 42letý útočník už na vrcholnou mezinárodní scénu nemá a že je dobře, když věší národní dres na hřebík.

"No, je dost, že končí, sám byl dopředu OK, ale zpátky na něj museli makat jiní, a těch faulů, nestíhal - hákoval... tak to prostě bylo," shrnul pocity řady kritiků v diskusi na Aktuálně.cz Franta Jetel.

"Konečně chlapec zjistil, že na to nemá. Pozdě, ale přece," kvituje Jágrovo rozhodnutí Stanislav Misař.

Díky a ještě nekonči!

Většina příznivců mu ale prostřednictvím internetu děkuje za odvedenou práci a na dálku jej přemlouvá, aby ještě nekončil.

"Čest a obrovský respekt, Jaromíre. Díky za vše!!!!" píše třeba Pavel Varga. "Jardo, díky za všechno, co jsi pro český hokej za ta léta udělal. Bylo vždycky radostí dívat se na tebe, na tvůj zápal pro hru," přidává se Jitka Krejčová.

Podle mnohých patří stále k pilířům národního týmu, což dokázal také tím, že s osmi kanadskými body opanoval týmovou produktivitu na šampionátu.

"Sice Jarda tvrdí, že na to nemá, ale mě nepřesvědčil. Pořád ho bylo vidět a měl rozhodně největší nasazení ze všech našich hráčů. Navíc nejlepší v kanadském bodování z našeho týmu. Ano, věk nezastaví a rychlost ubývá, ale ta jeho technika, jak podrží kotouč u mantinelu, to z našich hráčů nikdo jiný nemá a díky tomu je pořád pro tým platným hráčem," myslí si Martin Jeoffrey Zach.

Chceme Jágra v Praze!

Na Facebooku dokonce vznikají skupiny Chceme Jágra na MS 2015!! (už má přes 70 tisíc příznivců) a další. Právě v příštím roce se totiž bude hrát světový šampionát v České republice, což by podle fanoušků byla mnohem lepší příležitost pro Jágrovu rozlučku než ne příliš povedený turnaj v Minsku.

"Jardo ještě za rok tu Prahu!!!!" vyzývá českou legendu s 68 na zádech Pepino Morava.

Sám Jágr před časem přiznal, že jej účast na domácím mistrovství hodně láká. A když si uvědomíme, že slova o svém reprezentačním odchodu vzal již několikrát zpět, nemusí být přání fanoušků až tak úplně bez šance.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Hasiči řeší úhyn ryb v řece Moravě, žádné škodliviny ve vodě neobjevili

Hasiči v sobotu dopoledne vyjeli do Uherského Hradiště kvůli úhynu ryb v řece Moravě. Jde o území od mostu spojujícího Uherské Hradiště se Starým Městem po místní část Štěpnice. V řece se vyskytuje blíže neurčený počet ryb různých velikostí a druhů, sdělil mluvčí hasičů Roman Žemlička. Testy podle něj vyloučily škodliviny ve vodním toku.

"Na místě byl zástupce životního prostředí a státního podniku Povodí Moravy. Na místě byly provedeny testy, které potvrdily normální obsah kyslíku a vyloučily škodliviny ve vodním toku," uvedl Žemlička.

Podobný úhyn ryb, zejména pstruhů, zaměstnal hasiče také na Prostřední Bečvě na Vsetínsku tento pátek. Domnívají se, že důvodem by mohla být zvýšená teplota vody. Výsledky testů budou známy až později.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Na D1 na Benešovsku zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, tvoří se kolony

Na dálnici D1 na Benešovsku v sobotu zkomplikovaly provoz dvě hromadné nehody, které se staly kolem 29. kilometru ve směru na Prahu. Obešly se bez vážných následků, dálnice je průjezdná, ale tvoří se kolony, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Podle prvotních informací jde o dvě nehody zhruba po čtyřech autech. "Jsou to všechno ťukance, není tam žádné zranění, maximálně nějaké lehčí. Dálnice není uzavřená, ale samozřejmě se tvoří kolony. Provoz je tam komplikovaný," uvedla mluvčí kolem 12:30.

Zdroj: ČTK
Další zprávy