Chceme Jágra na MS v Praze, volají fanoušci na internetu

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
26. 5. 2014 11:11
Fanoušci na internetu přemlouvají Jaromíra Jágra, aby ještě nekončil s reprezentací.
Velká většina fanoušků si přeje, aby Jaromír Jágr pokračoval v reprezentaci minimálně ještě rok
Velká většina fanoušků si přeje, aby Jaromír Jágr pokračoval v reprezentaci minimálně ještě rok | Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Oznámení Jaromíra Jágra o konci jeho reprezentační kariéry nenechalo chladným žádného českého hokejového fanouška.

Některé komentáře hovoří o tom, že 42letý útočník už na vrcholnou mezinárodní scénu nemá a že je dobře, když věší národní dres na hřebík.

"No, je dost, že končí, sám byl dopředu OK, ale zpátky na něj museli makat jiní, a těch faulů, nestíhal - hákoval... tak to prostě bylo," shrnul pocity řady kritiků v diskusi na Aktuálně.cz Franta Jetel.

"Konečně chlapec zjistil, že na to nemá. Pozdě, ale přece," kvituje Jágrovo rozhodnutí Stanislav Misař.

Díky a ještě nekonči!

Většina příznivců mu ale prostřednictvím internetu děkuje za odvedenou práci a na dálku jej přemlouvá, aby ještě nekončil.

"Čest a obrovský respekt, Jaromíre. Díky za vše!!!!" píše třeba Pavel Varga. "Jardo, díky za všechno, co jsi pro český hokej za ta léta udělal. Bylo vždycky radostí dívat se na tebe, na tvůj zápal pro hru," přidává se Jitka Krejčová.

Podle mnohých patří stále k pilířům národního týmu, což dokázal také tím, že s osmi kanadskými body opanoval týmovou produktivitu na šampionátu.

"Sice Jarda tvrdí, že na to nemá, ale mě nepřesvědčil. Pořád ho bylo vidět a měl rozhodně největší nasazení ze všech našich hráčů. Navíc nejlepší v kanadském bodování z našeho týmu. Ano, věk nezastaví a rychlost ubývá, ale ta jeho technika, jak podrží kotouč u mantinelu, to z našich hráčů nikdo jiný nemá a díky tomu je pořád pro tým platným hráčem," myslí si Martin Jeoffrey Zach.

Chceme Jágra v Praze!

Na Facebooku dokonce vznikají skupiny Chceme Jágra na MS 2015!! (už má přes 70 tisíc příznivců) a další. Právě v příštím roce se totiž bude hrát světový šampionát v České republice, což by podle fanoušků byla mnohem lepší příležitost pro Jágrovu rozlučku než ne příliš povedený turnaj v Minsku.

"Jardo ještě za rok tu Prahu!!!!" vyzývá českou legendu s 68 na zádech Pepino Morava.

Sám Jágr před časem přiznal, že jej účast na domácím mistrovství hodně láká. A když si uvědomíme, že slova o svém reprezentačním odchodu vzal již několikrát zpět, nemusí být přání fanoušků až tak úplně bez šance.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 2 minutami

Policie vyšetřuje úmrtí čtyř lidí nalezených v rodinném domě u Prahy

V rodinném domě v okrese Praha-východ byli nalezeni čtyři mrtví lidé. Policisté zjišťují, zda zemřeli násilnou smrtí. Na místě jsou vyšetřovatelé a znalci, řekla v pondělí odpoledne policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

"Jde o nález čtyř osob bez známek života, v současné době na místě intenzivně pracují středočeští kriminalisté, výjezdová skupina a znalci. Zjišťujeme, zda osoby nezemřely násilnou smrtí," uvedla mluvčí. Více informací zatím neměla k dispozici.

Podle serveru tn.cz se událost stala v obci Měšice, policie to ale nepotvrdila.

Zdroj: ČTK
před 52 minutami

Cena plynu pro evropský trh sestoupila na nejnižší úroveň od července

Velkoobchodní cena plynu pro evropský trh dnes klesla na nejnižší úroveň od července, přispěly k tomu vysoké námořní dodávky zkapalněného zemního plynu (LNG) a růst dodávek prostřednictvím potrubí z Norska. Cena klíčového termínového kontraktu na plyn s dodáním v říjnu ve virtuálním obchodním uzlu Title Transfer Facility (TTF) v Nizozemsku kolem 16:00 SELČ vykazovala pokles o téměř sedm procent na 173 eur (zhruba 4.300 Kč) za megawatthodinu (MWh).

Během dne cena sestoupila až pod 170 eur za MWh. Stále však zůstává několikanásobně vyšší než před rokem, kdy se pohybovala v blízkosti 40 eur za MWh.

Analytici ze společnosti Refinitiv podle agentury Reuters uvedli, že předpokládaná vlna chladného počasí v severozápadní Evropě příští týden zvýší spotřebu energie na vytápění. Dodali však, že tlaky na růst cen zmírňují rostoucí produkce plynu v Norsku a vysoké tempo dodávek LNG.

Agentura DPA poukázala rovněž na příznivý vývoj zásob plynu v evropských zemích. Podle údajů organizace Gas Infrastructure Europe (GIE) byly zásobníky plynu v Evropské unii o víkendu plné z více než 87 procent. V Německu, které je největším spotřebitelem plynu v Evropě, činila naplněnost zásobníků přes 91 procent a v České republice přes 85 procent.

Zdroj: ČTK
Další zprávy