Rusko poslalo Čechy do kolen deset sekund před koncem

13. 11. 2011 18:35
Česko - Rusko 1:2, Finsko - Švédsko 3:4
Rusové vyhráli na Karjala Cupu i třetí zápas
Rusové vyhráli na Karjala Cupu i třetí zápas | Foto: Reuters

Praha - Čeští hokejisté podlehli na Karjala Cupu po domácím Finsku také Rusku a na úvodním turnaji sezony obsadili konečné třetí místo.

O porážce Hadamczikových svěřenců rozhodl gól Kuzněcova na 2:1, který padnul deset sekund před koncem. O pět minut dřív skóroval Radulov, který tak smazal český náskok po Nedvědově trefě z 28. minuty.

V odpoledním utkání zvítězili Švédové 4:3 nad domácími Finy, ani to jim však v tabulce nestačilo k posunu ze čtvrté příčky. Finové skončili druzí.

Utkání Česko - Rusko jsme sledovali ŽIVĚ
Čeští hokejisté na finské mistry světa nestačili

Trenér Hadamczik tentokrát mezi tři tyče postavil místo Štěpánka Kováře. Ten spolu se svým ruským protějškem Barulinem sice měl o zábavu postaráno, ovšem v první třetině je útočníci příliš vážně neprověřili.

Nebezpečnější byly pouze pokusy Těřeščenka či Denisova, za český výběr kontrovali Nedvěd s Petružálkem.

Zkraje druhé části si Češi vynutili tlak, který v přesilové hře korunoval ranou z levého kruhu Nedvěd.

Následující minuty však patřily Rusům. Dvě velké šance měl Petrov, když nejprve nedotáhl svůj blafák a poté minul při přečíslení dva na jednoho.

Ve 47. minutě se Kovář zaskvěl při střele Radulova, ovšem o osm minut později už inkasoval. Ruský obr si v početní převaze počkal u tyče a pohodlně vyrovnal.

Deset sekund před koncem byl obrat dokonán. Chvíli po vypršení Ševcova trestu přihrál Pěrežogin Kuzněcovovi a ten rozhodl o vítězství sborné na celém turnaji.

Česko - Rusko 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 28. P. Nedvěd (Kotalík, Blaťák) - 55. A. Radulov (I. Zubov), 60. Kuzněcov (Pěrežogin). Rozhodčí: Boman, Rantala - Hägerström, Suoraniemi (všichni Fin.). Vyloučení: 7:7. Využití: 1:1. Diváci: 3794.
Česko: Jakub Kovář - Ševc, Blaťák, Nakládal, Čáslava, Mojžíš, Zíb, Trončinský - Průcha, P. Nedvěd, Adamský - Irgl, Novotný, Hubáček - Petružálek, Koukal, Klepiš - Kvapil, Vampola, Kotalík. Trenéři: Alois Hadamczik a Josef Paleček.
Rusko: Barulin - I. Nikulin, Kornějev, Grebeškov, Denisov, Višněvskij, Medveděv, Čudinov, J. Birjukov - A. Radulov, I. Zubov, Širokov - Tarasenko, Šipačov, Makarov - Pěrežogin, Těreščenko, Petrov - Kuzněcov, Bodrov, Kokarev. Trenéři: Zinetula Biljaletdinov, Valerij Bělov a Dmitrij Juškevič.

Finsko - Švédsko 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Immonen (Mikael Granlund, Vatanen), 40. Vatanen (Mikael Granlund), 49. Komarov (Joensuu, Kuparinen) - 19. Danielsson (Järnkrok, Bäckman), 28. Thörnberg, 33. Bäckman (J. Fasth, Warg), 39. Thörnberg (Zackrisson, Dahlbeck). Rozhodčí: Fraňo, Hribik (oba Česko) - Puolakka, Suominen (oba Fin.). Vyloučení: 9:10. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 12.195.

1. Rusko 3 2 1 0 0 8:3 8
2. Finsko 3 1 0 1 1 8:6 4
3. Česko 3 1 0 0 2 6:8 3
4. Švédsko 3 1 0 0 2 7:12 3