ŽIVĚ Česko - Rusko 1:2, rozhodl gól v samém závěru

Aleš Vávra Aleš Vávra
13. 11. 2011 14:10
Sledujte online reportáž z utkání hokejového Karjala Cupu mezi Českou republikou a Ruskem

Minuta po minutě

- Děkuji za pozornost a u dalších online reportáží se těším nashledanou.

- Česko skončí na turnaji nejlépe třetí, naopak Rusové Karjala Cup vyhráli. Nejlepšími hráči zápasu vyhlášeni Kovář a Nikulin.

- Smolný konec pro český tým. Rusy měl národní celek prakticky na lopatě, závěrečný nápor sborné ovšem přinesl krutý konec. Utkání rozhodl pár vteřin před koncem Kuzněcov.

60. Utkání skončilo.

60. Tři vteřiny před koncem ještě putuje na trestnou lavici Adamský, je po nadějích.

60. Rusové dávají gól na 2:1 jedenáct sekund před koncem. Ševc už byl na ledě, velký tlak ale pokračoval. Logickým vyústěním je inkasovaný gól. Obléhání české branky ukončil přesnou dorážkou KUZNĚCOV.

60. Rusové mají v závěru utkání obrovský nápor. Na Kováře míří sprška střel.

59. Kuzněcov se dostal do obrovské šance. Zůstal osamocen před Kovářem, český brankář opět vytáhl důležitý zákrok.

59. Kovář chytil do lapačky střelu Nikulina.

58. Češi vyhráli vhazování a hned v úvodu přesilovky vyhazují. Do konce normální hrací doby chybějí dvě minuty.

58. Nejpříjemná věc. Ševc fauloval v obranném pásmu a v oslabení budou pro změnu Češi.

57. V závěru přesilové hry ještě střílel vedle Koukal, Rusové se ale ubránili.

56. Nedvěd křížnou přihrávkou nabil Kotalíkovi, jeho bombu vyrazil Barulin s vypětím všech sil.

56. Čechy inkasovaný gól nijak negativně neovlivnil. Hned předvedli útočnou aktivitu, na jejímž konci byl faul na Adamského. O osudu utkání zatím rozhodují přesilové hry, kéž by tomu tak bylo i nyní.

55. Radulov v tabulce střelců turnaje předstihl Nedvěda, dal již svůj čtvrtý gól.

55. Rusové využívají přesilovku a vyrovnávají na 1:1. Před brankou se k dorážce procpal RADULOV a zblízka zakončil pod horní tyčku Kovářovy branky.

54. Sedm sekund před návratem Radulova se síly na ledě vyrovnají. Rusové šli do přečíslení, které ukončil faulem Nakládal. Unikajícího Šipačeva zezadu strhnul k ledu.

53. Blaťákovo nahození mělo nebezpečné parametry. Nedvěd mohl tečovat, rychlý puk ale nedokázal usměrnit na branku.

52. Zíb byl zahákován Radulovem a český tým si zahraje další přesilovou hru.

52. Po předávce Šipačeva a Kuzněcova se do velké šance dostal Makarov. Kovář měl štěstí, ruský útočník ho zblízka trefil do betonu.

51. Petružálek vypálil zpoza modré čáry a bleskově nabruslil před Barulina. Díky své aktivitě si vynutil vhazování v útočném pásmu.

51. Blaťákův výlet před branku soupeře málem vedl ke gólové šanci. Obránce jen těsně nedosáhl na pas Vampoly.

49. Rusové pokračovali v náporu i po návratu vyloučeného Kotalíka, puk ale nakonec naštěstí vyvezl Koukal.

49. Až po minutě a pětačtyřiceti vteřinách mohli Češi vystřídat.

48. Česká čtveřice už je přes minutu na ledě, síly ubývají, vyhodit se dosud nepodařilo.

48. Hubáček na hranici sebeobětování skočil do bomby Kornějeva.

47. Rusové znovu v tlaku. Stříleli Kuzněcov a Denisov. Vzápětí musel faulovat Kotalík a nabízí soupeři další početní výhodu.

47. Kovářův bravurní zákrok udržuje české naděje na výhru. Rusové se dostali do brejku dva na jednoho, Širokov výborně našel u druhé tyčky Radulova, jehož dorážku skvělým přesunem zlikvidoval český brankář.

46. Petružálek si neláme hlavu s tím, kdy vystřelit a kdy ne. Nejproduktivnější hráč KHL ctí zásadu když nevíš co s pukem, vystřel. Znovu to potvrdil a Barulin si připsal další zákrok.

45. Nakládal chtěl využít toho, že má Barulin zakrytý výhled. Střela ovšem k brance přes klubko těl neprošla.

44. Kuzněcov to vzal na sebe a pustil se do třetiny Čechů s pořádnou vervou. Kličky se mu povedly, střela už méně.

43. Špatná přesilovka. V závěru se sice pokusil o střelu obránce Mojžíš, ani ta ovšem k Barulinovi nedoletěla.

42. Čechům se přesilová hra vůbec nedaří, nejsou schopni se na delší dobu usadit v útočném pásmu.

41. Rusové sice začali náporem, nyní je ovšem zbrzdí vyloučení. Nikulin nešetrně fauloval kolenem Průchu a dostane dvě minuty. Český útočník se těžce zvedá, ale měl by být v pořádku.

41. Začala třetí třetina.

- Rozdíl mezi oběma soupeři je minimální a utkání zatím rozhodují přesilové hry. Zatímco Rusové své početní výhody nevyužili, český tým se trefit dokázal. Znovu to byl téměř čtyřicetiletý Nedvěd, jehož střela švihem překvapila Barulina.

40. Druhá třetina skončila.

40. Rusové sehráli oslabení velmi dobře a jsou v plném počtu.

39. Blaťák nahodil před Barulina, kde mohli dorážet Průcha a Vampola. Průcha dostal po ataku ruského brankáře co proto od beků Sborné.

38. Česko bude hrát další přesilovku, faulován byl Klepiš. Při následné výhodě nebezpečně střílel od modré Čáslava.

38. Průcha ve středním pásmu přiťukl najetému Adamskému, ten se vřítil do útočné třetiny a švihem vyzkoušel Barulinovu pozornost.

36. Velmi dobré střídání Novotného útoku, Barulin si během několika desítek vteřin připsal hned tři zákroky.

35. Klepiš hledal před Barulinem osamoceného Petružálka, jemu ovšem kotouč přeskočil hokejku.

34. Velká šance Rusů, kteří postupovali dva na jednoho. Kovář se roztáhl v brance, zasahovat ale pravděpodobně nemusel, přihrávka ruského útočníka nebyla přesná.

33. Kotalík na ledě, Češi přečkali i třetí ruskou přesilovku.

33. Po Kornějevově ráně se před Kovářem strhla první vážnější potyčka zápasu. Jeden z Rusů totiž českého brankáře nevhodně atakoval.

32. Zubov nepříjemně tečoval puk bezprostředně před Kovářem. Český brankář měl štěstí, kotouč ho trefil.

31. Rusko bude mít k dispozici třetí přesilovou hru. Kotalík dostal dvě minuty za faul.

31. Vampola skvělou přihrávkou našel Kotalíka, jehož střelu z úhlu Barulin zlikvidoval.

30. Petrov se procpal přes Zíba až ke Kovářovi, kterému sice udělal blafák, český brankář ovšem pohotovým zálehem akci zlikvidoval. Dost možná mu pomohla i levá tyč.

30. Rusové touží po rychlé odpovědi. Pěrežogin motal českou obranu a málem připravil spoluhráči obrovskou šanci.

28. Naštvaný Radulov při buly po inkasované brance strkal do jednoho z českých útočníků.

28. Asistenci si připisují Miroslav Blaťák a Aleš Kotalík.

28. Česko využívá přesilovku a vede 1:0. Potřetí na turnaji se trefuje kapitán Petr NEDVĚD. Útočníkovi sedla střela z kruhu, trefil Barulina do masky, od níž se puk odrazil do sítě.

27. Novotný byl v útočném pásmu podražen Višněvským, Česi si opět zahrají v početní výhodě.

26. Protiútok Rusů vedl Šipačev, jeho následná bekhendová střela nemohla pozorného Kováře překvapit.

25. Vampola obral za brankou Ruska dva soupeře a znovu dostal soupeře pod tlak.

24. Irgl, Novotný a Vampola teď rozjeli v obranné třetině Rusů pořádný kolotoč, bohužel bez střeleckého efektu.

23. Klepiš s Petružálkem velmi dobře bruslí a zaměstnávají obranu Rusů. Prvně jmenovaný z mezikruží velmi nebezpečně vypálil.

23. Petružálek to zkusil z úhlu, Barulin se jen ohlédl za sebe. Naštěstí pro něj letěl puk těsně vedle pravé tyče.

23. Zíb sevřel puk v rukavici, vhazovat se bude ve středním pásmu.

22. Radulov se zkusil samostatně dostat až před Kováře, ale neuspěl. Vampola je na ledě, Česko hraje v plném počtu.

21. Pokračuje přesilovka Rusů, ještě přes minutu bude odpykávat trest Vampola.

21. Začala druhá třetina.

- Při nedělním poledni se zatím hraje poněkud dietní hokej. Chybí výraznější šance i tvrdší střety. Větší příležitosti měli přece jen Rusové, proti kterým se několikrát v dobrém světle předvedl v Euro Hockey Tour debutující brankář Kovář.

20. První třetina skončila.

20. Češi zvládli první polovinu oslabení dobře a v klidu se ubránili.

20. Konec první třetiny a snad i začátek druhé odehraje český tým ve čtyřech. Fauloval Vampola a dostává dvě minuty.

19. Územní převahu si Češi uchovali i ve hře v plném počtu, jejich dobrá hra ale k šanci nevedla.

18. Rusové jsou kompletní. Češi sice předvedli dobrý zámek, ovšem prakticky nevystřelili na Barulinovu branku.

16. Kotalík stihl nebezpečně vypálit, Barulin vyrazil a Rusové už hrají ve čtyřech.

16. Perfektní práce Čechů v přesilovce, do šance se dostal Petružálek. Neproměnil, ale Birjukov po akci nedovoleně atakoval Nakládala. Přesilovka pět na tři bude trvat pouze sedm sekund.

15. Po poněkud kostrbaté kombinaci se dostal do nebezpečné pozice kapitán Nedvěd. Barulin se roztáhl v brance a střelu libereckého útočníka vyrazil.

14. Český tým si zahraje první přesilovou hru. Dvě minuty za sekání dostává obránce Kornějev.

13. Hubáček pěkně individuálně prošel do útočného pásma, tam už mu Rusové touš sebrali.

13. První český náznak. Klepiš nabídl Koukalovi puk do výhodné pozice mezi kruhy. Koukal ovšem ještě hledal Petružálke. Nepřesně.

11. Trončinský na ledě, Rusové ovšem v přesilovce českému týmu výrazně zatopili.

11. Denisov vypálil z úhlu pouze do boční sítě.

10. A další Kovářova chvíle. Brankář vytasil skvělý zákrok ramenem proti střele Nikulina.

9. Rusové hrají přesilovku velmi dobře, od modré vypálil Nikulin, Kovář pohotově srazil betony.

9. První vyloučení duelu, bohužel v neprospěch českého týmu. Liberecký obránce Trončinský podrazil Bodrova a dostává menší trest.

8. Hra se momentálně odehrává spíše ve středním pásmu, ani jeden z týmů není schopen probojovat se před branku.

7. První český útok dobře pracoval v obranném pásmu Rusů, aktivita Adamského a Průcha ovšem k žádné šanci nevedla.

5. Těřeščenko se po akci Pěrežogina prodral do první výraznější šance zápasu, proti jeho dorážce zblízka ovšem pohotově zasáhl Kovář.

4. Petružálek byl ve středním pásmu evidentně podražen, finští rozhodčí ale faul neodpískali.

2. Jakub Kovář v české brance poprvé zasahuje proti střele jednoho z Rusů.

2. Do slibné pozice se dral aktivní Petružálek, ruští obránci byli pozorní.

1. Jako první zkusil vystřelit český obránce Miroslav Blaťák, nicméně trefil jen stínujícího Radulova.

1. Utkání bylo zahájeno.

Sudí Utkání budou řídit finští rozhodčí, hlavními jsou Boman a Rantala.

- Helsinskou Hartwall arénou už zní obě státní hymny.

Sestava Ruska Rusové nastoupí v této sestavě: Barulin - Kornějev, Nikulin, Děnisov, Grebeškov, Medvěděv, Višněvskij, Birjukov, Čudinov - Radulov, Zubov, Širokov - Taraščenko, Šipačev, Makarov - Pěrežogin, Terešenko, Petrov - Kuznětsov, Bodrov, Kokarov - Musatov.

Sestava ČR Český tým nastoupí v této sestavě: Kovář - Blaťák, Ševc, Nakládal, Čáslava, Mojžíš, Zíb, Trončinský - Adamský, Nedvěd, Průcha - Hubáček, Novotný, Irgl - Klepiš, Koukal, Petružálek - Kotalík, Vampola, Kvapil - Orsava, Pech.

- Český trenér udělal i další změny. Například v první formaci nebude hrát Zbyněk Irgl, ale Adamský. Aleš Kotalík se zase posune z druhého útoku do čtvrtého.

- Na rozdíl od předchozích duelů se Švédskem (5:2) a Finskem (0:4) dnes nebude strážit českou branku Jakub Štěpánek. Kouč Hadamczik dá šanci Jakubu Kovářovi.

- Dobré poledne, vítejte u online reportáže z posledního zápasu českého týmu na hokejovém Karjala Cupu. Češi změří síly s Ruskem. Zápas začíná přesně ve 12 hodin.