Réway do Slovanu? Víc nabízí i Vary, zní ze Sparty. KHL potíže nedělá

Daniel Poláček Daniel Poláček
16. 11. 2015 12:40
Poté, co ho Sparta vyřadila z kádru, čeká potížista Martin Réway na přestup už takřka měsíc. Nikdo dosud nepřišel s adekvátní nabídkou. Ani Bratislava z Kontinentální ligy. "Jediný problém je v tom, že Slovan zatím nenabídl adekvátní částku. Můžu říct, že i Karlovy Vary nabízely vyšší sumu než Slovan," říká Patrik Martinec, sportovní manažer Sparty.
Martin Réway letos odehrál za Spartu 14 zápasů, v nichž nastřádal 15 bodů (5+10).
Martin Réway letos odehrál za Spartu 14 zápasů, v nichž nastřádal 15 bodů (5+10). | Foto: Milan Kammermayer

Praha – Brzy to bude měsíc, co hokejová Sparta nečekaně vyřadila z kádru potížistu Martina Réwaye. Místo přestupu však slovenský supertalent stále vyčkává na farmě v Benátkách, kde může jen trénovat.

Hráčův agent Michal Sivek doufal, že bude hotovo během reprezentační přestávky, zvlášť když do hry vstoupil Slovan z Kontinentální ligy, jenž se jevil jako nejvážnější zájemce. Bratislavský klub však podle Sparty nenabídl odpovídající protihodnotu.

Z Ruska navíc dorazila zpráva (zdroj), že Slovan spolu s dalšími třemi týmy KHL řádně nesplácí dluhy z minulého ročníku vůči hráčům a trenérům, a proto má zakázané přestupy. Spekulace o finančních potížích přiživil i odchod trenéra brankářů Toma Barrassa do Itálie.

Vary nabízejí víc než Slovan

Na druhou stranu, Barrasso už dříve prohlašoval, že touží po postu hlavního kouče, což se mu v městečku nedaleko Turína splnilo. Ještě předtím vydal Slovan prohlášení, v němž oficiální zákaz přestupů od vedení ruské soutěže jednoznačně popírá.

Zdá se, že Réway skutečně může pelášit na Slovensko, pokud se kluby dohodnou. "Jediný problém je v tom, že Slovan zatím nenabídl adekvátní částku. Nějaký problém s přestupy na to nemá vliv," tvrdí Patrik Martinec, sportovní manažer Sparty. "Můžu říct, že i Karlovy Vary nabízely vyšší sumu než Slovan."

Nikdo však dosud nepředložil takovou nabídku, aby pražský tým rozhoupal k činu. Dvacetiletý šikula tudíž stále nehraje, což sráží jeho výkonnost.

Zklamal skauta Rangers

Na Německém poháru, který slovenská reprezentace zakončila na poslední, čtvrté příčce, vstřelil Réway jeden gól ve třech duelech. Jinak upoutal pouze nezvykle brzkým příchodem na sraz a kšiltovkou s logem Los Angeles (draftoval ho Montreal). Představením na ledě nikoho neuchvátil.

"Měl vyčnívat. Čekal jsem od něj víc, protože je hokejově jinde než ostatní. Kromě pár akcí a gólu proti Německu toho moc neukázal. Je vidět, že nemá zápasovou praxi," prohlásil skaut newyorských Rangers Oto Haščák pro sport.sk. "Situace, do které se dostal, mu nepomáhá. Na turnaji mě překvapil, ale nepříjemně."

V pátek bude Réway v benátském "vyhnanství" už měsíc. Dostal se do něj poté, co se Spartou jako nejproduktivnější hráč extraligy odmítl prodloužit kontrakt. Uvedl, že v klubu není spokojený, neboť nehraje v klíčových momentech zápasů. Trenér Slovenska Zdeno Cíger navíc potvrdil spekulace, že Réway nemá dobrý vztah s přísným koučem Pražanů Josefem Jandačem. Proto je nepravděpodobné, že talentovaný hokejista za Spartu znovu nastoupí.

Jak dlouho bude ještě čekat na přestup?

 

Právě se děje

Další zprávy