Kometa si do Lužánek pozvala Plzeň a Spartu. Lístky na Hokejové hry budou za tisícovku

Lukáš Caha Lukáš Caha
11. 11. 2015 16:11
Hokejová extraliga se v lednu dočká velkolepé akce. Brněnská Kometa si na zápasy pod širým nebem pozvala Spartu i Plzeň a chce prodat přes dvacet tisíc lístků. Jeden za téměř tisíc korun.
Foto: Jakub Šafránek

Brno - Hokejová Kometa Brno odtajnila plány lednových zápasů pod širým nebem. Hokejové hry Brno 2016, jak klub akci nazval, budou trvat celý týden a nabídnou hned dva extraligové zápasy. Do areálu Za Lužánkami přijede 3. ledna Plzeň a o pět dní později i pražská Sparta

Lístky, které budou pouze k stání, se začnou prodávat 16. listopadu a fanoušci za ně zaplatí 990 korun. Z výtěžku Kometa slibuje zaplacení studie na postavení nového zimního stadionu Za Lužánkami.

"Jde o velký návrat domů. Věřím, že to nebude jen na chvíli a že se časem vyplní sny všech fanoušků a hokej i fotbal se vrátí zpět do Lužánek, kde prožil klub svoji nejslavnější a nejúspěšnější hokejovou éru," připomíná prezident klubu Libor Zábranský jedenáct mistrovských titulů, které Kometa na stadionu Za Lužánkami získala. 

Akci posvětil už i ČSLH

Vedení Komety se ve středu sešlo se zástupci Českého svazu ledního hokeje a ti zápasy pod širým nebem kvitují. Hokejisté od nich dostali minimální požadavky, aby se zápasy mohly odehrát jako soutěžní. Jednalo se především o logistické náležitosti, zajištění videosystému a podmínek pro hostující tým.

"Podobné akce výrazně přispívají k popularizaci ledního hokeje a mají proto naši jednoznačnou podporu. Jsem přesvědčen, že fanoušci vytvoří Za Lužánkami fantastickou kulisu a na všechna utkání se bude dlouho vzpomínat. Brno je hokejové město, které si takový svátek určitě zaslouží," poznamenal Tomáš Král, prezident svazu. 

Padne rekord? Tribuny budou pro 20 tisíc lidí

Mobilní tribuny, jejichž stavba započala již před třemi týdny, mají pojmout více než dvacet tisíc fanoušků. Jestliže se je podaří zaplnit, což by u Komety neměl být problém, padne nový rekord české extraligy (na zápas Kladna a Brna v roce 2012 přišlo do pražské O2 arény 17 182 diváků) a zřejmě i rekord z dob hokejového Československa. Souboj Spartaku Sokolovo (dnešní Sparta) a Slovanu Bratislava sledovalo v sezoně 1962/1963 úctyhodných 19 tisíc fanoušků.

První možnost zapsat se do dějin bude mít Kometa v neděli 3. ledna 2016. Již od 13:00 hodin přivítá plzeňské indiány. "Jedná se o velmi výjimečnou událost, která nemá v České republice obdoby. Hrát před tribunami pro dvacet tisíc diváků bude velký zážitek pro všechny," těší se Martin Straka, generální manažer Plzně. 

Ještě zajímavější duel však odehrají svěřenci trenéra Aloise Hadamczika v pátek 8. ledna od 18:20 hodin. Za Lužánky přijede Sparta. "Střetnutí Sparty a Brna byly, jsou a vždy budou kořením všech sportovních soutěží, s hokejem pochopitelně v čele," říká Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha.

"Je skvělé touto formou dodat našim tradičním soubojům unikátní náboj. Moc se na zápas a vše, co jej bude doprovázet, těšíme a jsme rádi, že můžeme být součástí výjimečné akce, která se dozajista zapíše do historie českého hokeje," dodal bývalý brankář. 

Hlavní pilíře Hokejových her

neděle 3. 1.  Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 13:00
čtvrtek 7. 1. Masarykova Univerzita - Univerzita Karlova 18:00
pátek 8. 1. Kometa Brno - Sparta Praha 18:20

Extraligou to nekončí

Kromě těchto dvou extraligových utkání, se na improvizovaném kluzišti odehraje i souboj univerzitních týmů. 7. ledna se střetna brněnská Masarykova univerzita s pražskou Karlovou univerzitou. Další exhibiční zápasy jsou v jednání (mládež Komety či druholigová Technika). 

Vedení Komety připravuje pro návštěvníky Hokejových her speciální vánoční balíčky, jejichž cena se bude pohybovat v rozmezí tří až pět tisíc korun. Jejich obsahem bude kromě vstupenek na zápasy a dalších propagačních předmětů i unikátní pamětní mince.

V nejbližší době spustí klub k celé akci i webovou prezentaci. 

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci jen 500 lidí

Spolek Milion chvilek vpustí na úterní demonstraci v centru Prahy pouze 500 lidí, přestože kvůli omezení počtu účastníků hromadných akcí chystá správní žalobu. Na videu na facebooku spolku to dnes večer oznámil jeho předseda Mikuláš Minář. Kvůli dodržení omezení Milion chvilek ruší také pochod k sídlu vlády, který měl být součástí demonstrace. Policie dnes odpoledne na twitteru oznámila, že nebude lidem bránit ve shromažďování kvůli mimořádným opatřením ministerstva zdravotnictví. Pokud policisté zjistí porušení hygienických podmínek, věc zadokumentují a předají hygienické stanici.

Kvůli riziku nákazy novým koronavirem jsou v Česku zakázané hromadné akce nad 500 osob. Spolek Milion chvilek je ale přesvědčen o tom, že příslušné nařízení ministerstva zdravotnictví se nevztahuje na právo shromažďovací. "Vláda tvrdí opak, proto podáme správní žalobu," uvedl dnes Minář. Podle názoru právníků spolku je omezení nezákonné a protiústavní.

Minář je také přesvědčen o tom, že omezení má za cíl zdiskreditovat protestní akce. "Vláda na nás šije 'boudu' a chce protesty jednou provždy u většiny národa zdiskreditovat. Nedejme jí teď tu záminku," uvedl. Organizátoři demonstrace na Staroměstském náměstí proto dodrží podmínku maximálního počtu účastníků. "Na úterní akci proto skutečně vpustíme pouze 500 osob," upozornil předseda spolku.

Ze stejného důvodu se neuskuteční ani plánovaný pochod ke Strakově akademii, který měl být součástí úterní demonstrace. "O to důležitější bude, aby se po celé republice uskutečnilo co nejvíc lokálních akcí, které se do 500 lidí pohodlně vejdou," řekl dnes Minář.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Francouzská armáda zabila velitele Al-Káidy v severní Africe

Francouzská armáda zabila v Mali velitele teroristické organizace Al-Káida v islámském Maghrebu (AQIM) Abdal Malika Drúkdala. Oznámila to dnes ministryně obrany Florence Parlyová. Francie stojí od roku 2013 v čele mezinárodní koalice proti islamistům v této africké zemi.

"Dne 3. června zabily francouzské armádní síly s podporou místních partnerů během operace v severním Mali emíra Al-Káidy v islámském Maghrebu Abdal Malika Drúkdala a několik jeho nejbližších spolupracovníků," uvedla Parlyová na twitteru. Informaci následně potvrdila agentura AFP, podle níž byl Drúkdal zabit poblíž malijského města Tessalit u hranic s Alžírskem, kde se údajně dlouhodobě skrýval.

Drúkdal byl považován za jednoho z nejzkušenějších militantních džihádistů v severní Africe. V roce 2012 patřil k hlavním organizátorům převzetí severovýchodní části Mali pod kontrolu islamistů, po němž v zemi intervenovala francouzská armáda. Ta sice ve spolupráci s místními silami zatlačila džihádisty zpět, bezpečnostní situace v zemi na severozápadě Afriky je nicméně dlouhodobě nestabilní a islamistům se daří podnikat útoky nejen v severní, ale i centrální a jižní části státu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

AstraZeneca začíná s výrobou vakcíny proti koronaviru, i když testování ještě neskončilo

Britská farmaceutická společnost AstraZeneca oznámila, že začíná s výrobou potenciální vakcíny proti nemoci covid-19. Ačkoli klinické testování očkovací látky není dosud u konce, a není tedy jasné, zda je vakcína funkční, chce firma mít k dispozici zásoby pro případ, že by testy dopadly dobře. Stanici BBC to dnes řekl šéf společnosti Pascal Soriot. AstraZeneca si zajistila kapacity pro dodávku celkem dvou miliard dávek testované vakcíny.

"Začínáme s výrobou vakcíny ihned - musíme ji mít připravenou ve chvíli, kdy budou výsledky (testování)," řekl Soriot. "Samozřejmě, že toto rozhodnutí s sebou nese riziko, ale jde o finanční riziko, pokud vakcína nebude funkční… Pak by všechen materiál, všechny vyrobené vakcíny přišly vniveč," dodal.

AstraZeneca vyvíjí vakcínu s pracovním názvem AZD1222 ve spolupráci s Oxfordskou univerzitou a v současnosti ji testuje na 10 000 dobrovolnících v Británii. Výsledky zkoušek by měla znát do srpna.

Firma se zavázala, že polovinu dávek očkovací látky, které se chystá vyrobit, poskytne chudším zemím. Ve čtvrtek oznámila, že uzavřela další dva kontrakty, přičemž jeden z nich ve výši 750 milionů dolarů s nadacemi filantropů Billa a Melindy Gatesových. Z celkem jedné miliardy dávek očkování určených pro chudší země by mělo být 400 milionů k dispozici ještě před koncem letošního roku.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Na Teplicku skončil první den senátních voleb, účast byla asi 12 procent

Volební místnosti na Teplicku, kde voliči vybírají nástupce Jaroslava Kubery (ODS), se ve 22:00 pro dnešek uzavřely. První kolo doplňovacích voleb bude pokračovat v sobotu od 8:00 do 14:00. Účast je zatím podle předběžného odhadu v průměru kolem 12 procent, řekla Pavla Doksanská z teplického magistrátu, která má na starosti organizační zabezpečení voleb.

Hlasování doprovází kvůli epidemiologické situaci zvýšená hygienická opatření. Lidé musí mít při vstupu do budov roušky, které si sejmou jen kvůli ověření totožnosti.

Nástupce Jaroslava Kubery, který nečekaně v lednu zemřel, lidé vybírají z devíti kandidátů. Pokud žádný z nich nezíská v prvním kole nadpoloviční většinu, o vítězi rozhodne za týden finále mezi dvěma nejúspěšnějšími uchazeči z kola prvního. Vítěz voleb se ujme mandátu v horní parlamentní komoře na zbytek Kuberova funkčního období, tedy do 13. října 2024. Mandát chtějí získat například teplický primátor Hynek Hanza (ODS), ústecký hejtman Oldřich Bubeníček (KSČM) nebo ředitel teplického gymnázia Zdeněk Bergman (za Senátor 21 s podporou TOP 09, Liberálně ekologické strany a Strany zelených).

Zdroj: ČTK
Další zprávy