Kometa si do Lužánek pozvala Plzeň a Spartu. Lístky na Hokejové hry budou za tisícovku

Lukáš Caha Lukáš Caha
11. 11. 2015 16:11
Hokejová extraliga se v lednu dočká velkolepé akce. Brněnská Kometa si na zápasy pod širým nebem pozvala Spartu i Plzeň a chce prodat přes dvacet tisíc lístků. Jeden za téměř tisíc korun.
Foto: Jakub Šafránek

Brno - Hokejová Kometa Brno odtajnila plány lednových zápasů pod širým nebem. Hokejové hry Brno 2016, jak klub akci nazval, budou trvat celý týden a nabídnou hned dva extraligové zápasy. Do areálu Za Lužánkami přijede 3. ledna Plzeň a o pět dní později i pražská Sparta

Lístky, které budou pouze k stání, se začnou prodávat 16. listopadu a fanoušci za ně zaplatí 990 korun. Z výtěžku Kometa slibuje zaplacení studie na postavení nového zimního stadionu Za Lužánkami.

"Jde o velký návrat domů. Věřím, že to nebude jen na chvíli a že se časem vyplní sny všech fanoušků a hokej i fotbal se vrátí zpět do Lužánek, kde prožil klub svoji nejslavnější a nejúspěšnější hokejovou éru," připomíná prezident klubu Libor Zábranský jedenáct mistrovských titulů, které Kometa na stadionu Za Lužánkami získala. 

Akci posvětil už i ČSLH

Vedení Komety se ve středu sešlo se zástupci Českého svazu ledního hokeje a ti zápasy pod širým nebem kvitují. Hokejisté od nich dostali minimální požadavky, aby se zápasy mohly odehrát jako soutěžní. Jednalo se především o logistické náležitosti, zajištění videosystému a podmínek pro hostující tým.

"Podobné akce výrazně přispívají k popularizaci ledního hokeje a mají proto naši jednoznačnou podporu. Jsem přesvědčen, že fanoušci vytvoří Za Lužánkami fantastickou kulisu a na všechna utkání se bude dlouho vzpomínat. Brno je hokejové město, které si takový svátek určitě zaslouží," poznamenal Tomáš Král, prezident svazu. 

Padne rekord? Tribuny budou pro 20 tisíc lidí

Mobilní tribuny, jejichž stavba započala již před třemi týdny, mají pojmout více než dvacet tisíc fanoušků. Jestliže se je podaří zaplnit, což by u Komety neměl být problém, padne nový rekord české extraligy (na zápas Kladna a Brna v roce 2012 přišlo do pražské O2 arény 17 182 diváků) a zřejmě i rekord z dob hokejového Československa. Souboj Spartaku Sokolovo (dnešní Sparta) a Slovanu Bratislava sledovalo v sezoně 1962/1963 úctyhodných 19 tisíc fanoušků.

První možnost zapsat se do dějin bude mít Kometa v neděli 3. ledna 2016. Již od 13:00 hodin přivítá plzeňské indiány. "Jedná se o velmi výjimečnou událost, která nemá v České republice obdoby. Hrát před tribunami pro dvacet tisíc diváků bude velký zážitek pro všechny," těší se Martin Straka, generální manažer Plzně. 

Ještě zajímavější duel však odehrají svěřenci trenéra Aloise Hadamczika v pátek 8. ledna od 18:20 hodin. Za Lužánky přijede Sparta. "Střetnutí Sparty a Brna byly, jsou a vždy budou kořením všech sportovních soutěží, s hokejem pochopitelně v čele," říká Petr Bříza, předseda představenstva HC Sparta Praha.

"Je skvělé touto formou dodat našim tradičním soubojům unikátní náboj. Moc se na zápas a vše, co jej bude doprovázet, těšíme a jsme rádi, že můžeme být součástí výjimečné akce, která se dozajista zapíše do historie českého hokeje," dodal bývalý brankář. 

Hlavní pilíře Hokejových her

neděle 3. 1.  Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 13:00
čtvrtek 7. 1. Masarykova Univerzita - Univerzita Karlova 18:00
pátek 8. 1. Kometa Brno - Sparta Praha 18:20

Extraligou to nekončí

Kromě těchto dvou extraligových utkání, se na improvizovaném kluzišti odehraje i souboj univerzitních týmů. 7. ledna se střetna brněnská Masarykova univerzita s pražskou Karlovou univerzitou. Další exhibiční zápasy jsou v jednání (mládež Komety či druholigová Technika). 

Vedení Komety připravuje pro návštěvníky Hokejových her speciální vánoční balíčky, jejichž cena se bude pohybovat v rozmezí tří až pět tisíc korun. Jejich obsahem bude kromě vstupenek na zápasy a dalších propagačních předmětů i unikátní pamětní mince.

V nejbližší době spustí klub k celé akci i webovou prezentaci. 

Grafika: Tabulky, program, profily. Vše o extralize 2015/16

Tipsport extraliga 2015/2016

Podívejte se na program, výsledky i tabulky Tipsport extraligy

 

Právě se děje

Další zprávy