Pucherovi motivace nechybí. Hrát prý bude déle než Jágr

Lukáš Caha Lukáš Caha
16. 4. 2016 7:09
Peter Pucher nadále sbírá kanadské body jako houby po dešti. Ani ve svých jednačtyřiceti letech o konci hokejové kariéry nepřemýšlí a po odpočinku se těší na novou sezonu v EBEL lize.
Peter Pucher během letošního play off zarostl
Peter Pucher během letošního play off zarostl | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Jestliže přijedete do Znojma na hokej, nemůžete si nevšimnout hráče s bílými rukavicemi. Ty již dlouhá léta obléká ikona klubu Peter Pucher, jehož úchvatná souhra s Markem Uramem se zapsala do dějin české extraligy.

Nyní již tato dvě jména působí v jiných týmech. Pucherovi bude v létě dvaačtyřicet, přesto chuť do hokeje neztrácí. "Když budu zdravý, prospěšný pro tým a budu mít co dát fanouškům i mladým hráčů, chtěl bych hrát déle než Jágr," usmíval se slovenský útočník v nedávném rozhovoru.

I ve svém věku sbírá body jako houby po dešti. Odměnou mu je stříbrná medaile v mezinárodní EBEL lize. "Trochu mě to mrzí, protože jsme tu soutěž chtěli vyhrát, ale nemáme se za co stydět. Dokázali jsme si, že máme na finále," říká Pucher.

Jak vysoko vy osobně řadíte druhé místo v EBEL lize?
Byla to jedna z nejlepších sezon. Hrál jsem finále na mistrovství světa, takže to bylo také emotivní. Co se týče Znojma, tak to bude asi to nejvíc, na co jsem tu dosáhl. Vysoko řadím i ten extraligový bronz, který jsme tu získali. Finále je ale něco jiného a jsem hrdý na celý tým. Jsou to mladí kluci, kteří mají za sebou výbornou sezonu. Klobouk dolů před nimi. Tu medaili si zaslouží.

Co chybělo k tomu poslednímu kroku k titulu?
Více štěstí. Vedli jsme 2:1, ale pak jsme absolutně nezvládli domácí zápas. Byli jsme přemotivovaní, moc jsme chtěli. Pak se to s námi bohužel vezlo. Salcburk má ale přeci jen zkušenější kádr. Ti jejich hráči už několik takových zápasů na rozdíl od nás odehráli.

Po finále jste se bavil se Zdeňkem Kutlákem ze Salcburku. Gratuloval jste mu?
Ano. My se známe ještě z extraligy. Říkal mi, že to byla skvělá série a smekl klobouk před tím, co Znojmo dokázalo.

Bude oslava stříbrné sezóny?
Někdy se říká, že třetí místo je lepší než druhé. Určitě se ale nějaký večer s kluky sejdeme a to pivo si dáme.

Máte za sebou přes sedmdesát utkání v sezoně. Je to znát?
Nejvyšší čas si jít odpočinout. Těch zápasů bylo opravdu hodně. Odpočineme si a za měsíc nás čeká zase letní příprava.

I když jste zůstali stupínek před titulem, máte stále motivaci hrát?
Ano (smích). Ta motivace samozřejmě je. Dokázali jsme si, že na to finále máme, když se tu sejde dobrá parta, sedne nám taktika a je dobrá konstelace hvězd. Ten titul je ale pak už i trochu o štěstí.

Takže se už těšíte na letní přípravu…
Nevím, který hokejista se těší na letní přípravu (smích). Samozřejmě je nutná, ale prvně si chci opravdu odpočinout.

Gratuloval vám k postupu do finále Marek Uram?
Jsme samozřejmě v kontaktu. Dokonce mi volal před play off a říkal, že by se možná na nějaký zápas přijel podívat. Sledoval nás. Angažuje se teď ale v hokeji v Liptovském Mikuláši, takže toho času moc neměl a sešlo z toho. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Správce Březinova ostravského areálu s nezdaněným lihem poslal soud na devět let do vězení

Olomoucký krajský soud potrestal správce Březinova ostravského areálu Ivana Kováříka devíti lety a dvěma měsíci vězení. Podle soudu byl členem organizované zločinecké skupiny Radka Březiny, která obchodovala s nezdaněným lihem, a má podíl na škodě ve výší 364 milionů korun. Tomáše Pantlíka, který se staral o sklad v Olomouci, soud zprostil obžaloby. Dospěl k závěru, že žalovaný skutek není trestným činem. Oba muži byli poslední obžalovaní z hlavní větve Březinovy kauzy. Čítala osm obžalovaných, ostatní už byli pravomocně odsouzeni. Žalobce si v případě Pantlíka na místě odvolal. Odvolání bude podávat i Kovářík, kauza tak míří k vrchnímu soudu.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 na Benešovsku byla hodinu neprůjezdná, ve směru na Brno se srazila dvě auta

Dopravní nehoda u Trhového Štěpánova v úterý zhruba na hodinu zastavila provoz na dálnici D1 ve směru na Brno. Kvůli srážce nákladního a osobního auta byl přerušený provoz mezi sjezdem číslo 49 u Psářů a sjezdem číslo 56 u Soutic. Jeden člověk byl zraněn. Vyplynulo to z informací Národního dopravního informačního centra a krajských hasičů.

Nehoda na 56. kilometru uzavřela dálnici D1 kolem 6:30. Podle mluvčí středočeských hasičů Terezy Fliegerové narazilo osobní auto do nákladního. "Bylo tam nějaké lehčí zranění. Hasiči nikoho nevyprošťovali, ale poskytli předlékařské ošetření," uvedla Fliegerová. Provoz na dálnici byl podle Národního dopravního informačního centra obnoven kolem 07:30.

Na místě kromě hasičů zasahovali také policisté a záchranáři. "Zraněný byl ošetřen. Jeho zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení, takže byl ponechán na místě," řekla mluvčí krajské záchranné služby Petra Effenbergerová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy