Pucherovi motivace nechybí. Hrát prý bude déle než Jágr

Lukáš Caha Lukáš Caha
16. 4. 2016 7:09
Peter Pucher nadále sbírá kanadské body jako houby po dešti. Ani ve svých jednačtyřiceti letech o konci hokejové kariéry nepřemýšlí a po odpočinku se těší na novou sezonu v EBEL lize.
Peter Pucher během letošního play off zarostl
Peter Pucher během letošního play off zarostl | Foto: Lukáš Caha

Znojmo - Jestliže přijedete do Znojma na hokej, nemůžete si nevšimnout hráče s bílými rukavicemi. Ty již dlouhá léta obléká ikona klubu Peter Pucher, jehož úchvatná souhra s Markem Uramem se zapsala do dějin české extraligy.

Nyní již tato dvě jména působí v jiných týmech. Pucherovi bude v létě dvaačtyřicet, přesto chuť do hokeje neztrácí. "Když budu zdravý, prospěšný pro tým a budu mít co dát fanouškům i mladým hráčů, chtěl bych hrát déle než Jágr," usmíval se slovenský útočník v nedávném rozhovoru.

I ve svém věku sbírá body jako houby po dešti. Odměnou mu je stříbrná medaile v mezinárodní EBEL lize. "Trochu mě to mrzí, protože jsme tu soutěž chtěli vyhrát, ale nemáme se za co stydět. Dokázali jsme si, že máme na finále," říká Pucher.

Jak vysoko vy osobně řadíte druhé místo v EBEL lize?
Byla to jedna z nejlepších sezon. Hrál jsem finále na mistrovství světa, takže to bylo také emotivní. Co se týče Znojma, tak to bude asi to nejvíc, na co jsem tu dosáhl. Vysoko řadím i ten extraligový bronz, který jsme tu získali. Finále je ale něco jiného a jsem hrdý na celý tým. Jsou to mladí kluci, kteří mají za sebou výbornou sezonu. Klobouk dolů před nimi. Tu medaili si zaslouží.

Co chybělo k tomu poslednímu kroku k titulu?
Více štěstí. Vedli jsme 2:1, ale pak jsme absolutně nezvládli domácí zápas. Byli jsme přemotivovaní, moc jsme chtěli. Pak se to s námi bohužel vezlo. Salcburk má ale přeci jen zkušenější kádr. Ti jejich hráči už několik takových zápasů na rozdíl od nás odehráli.

Po finále jste se bavil se Zdeňkem Kutlákem ze Salcburku. Gratuloval jste mu?
Ano. My se známe ještě z extraligy. Říkal mi, že to byla skvělá série a smekl klobouk před tím, co Znojmo dokázalo.

Bude oslava stříbrné sezóny?
Někdy se říká, že třetí místo je lepší než druhé. Určitě se ale nějaký večer s kluky sejdeme a to pivo si dáme.

Máte za sebou přes sedmdesát utkání v sezoně. Je to znát?
Nejvyšší čas si jít odpočinout. Těch zápasů bylo opravdu hodně. Odpočineme si a za měsíc nás čeká zase letní příprava.

I když jste zůstali stupínek před titulem, máte stále motivaci hrát?
Ano (smích). Ta motivace samozřejmě je. Dokázali jsme si, že na to finále máme, když se tu sejde dobrá parta, sedne nám taktika a je dobrá konstelace hvězd. Ten titul je ale pak už i trochu o štěstí.

Takže se už těšíte na letní přípravu…
Nevím, který hokejista se těší na letní přípravu (smích). Samozřejmě je nutná, ale prvně si chci opravdu odpočinout.

Gratuloval vám k postupu do finále Marek Uram?
Jsme samozřejmě v kontaktu. Dokonce mi volal před play off a říkal, že by se možná na nějaký zápas přijel podívat. Sledoval nás. Angažuje se teď ale v hokeji v Liptovském Mikuláši, takže toho času moc neměl a sešlo z toho. 

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Předposlední sjezd SP vyhrál Kriechmayr, Feuz má na dosah glóbus

Předposlední sjezd sezony Světového poháru v rakouském Saalbachu vyhrál domácí lyžař Vincent Kriechmayr. Druhé místo obsadil Švýcar Beat Feuz a před finále seriálu v Lenzerheide se přiblížil zisku čtvrtého malého křišťálového glóbu za sjezd za sebou. Jediný český zástupce na startu Jan Zabystřan obsadil poslední 52. místo.

Kriechmayr navázal na úspěšné vystoupení z nedávného mistrovství světa, kde získal zlato v super-G a ve sjezdu. Feuze porazil o 17 setin sekundy a ve Světovém poháru si připsal deváté vítězství. Ve sjezdu se radoval teprve potřetí a poprvé od předloňského ledna.

"Nikdo sice netvrdil, že jsem se mistrem světa stal omylem, ale chtěl jsem titul tady potvrdit," řekl Kriechmayr. "Ve Světovém poháru mi sjezdy dlouho nevycházely, ale poslední dva jsem odjel výborně. Dnes jsem jel od začátku dobře takticky a celou dobu jsem držel dobrou rychlost," dodal.

SP ve sjezdovém lyžování v Saalbachu (Rakousko):

Muži - sjezd:

1. Kriechmayer (Rak.) -1:53,07, 2. Feuz (Švýc.) -0,17, 3. Mayer (Rak.) -0,27, 4. Paris (It.) -0,42, 5. Odermatt (Švýc.) a Franz oba -0,79, 7. Striedinger (oba Rak.) -0,85, 8. Arvidsson (USA) -1,30, 9. Clarey (Fr.) -1,31, 10. Bennett (USA) -1,39, …52. Zabystřan (ČR) -5,47.

Zdroj: ČTK
Další zprávy