Přijde Hertl o zbytek sezony? V zámoří to vidí černě

Sport Sport
2. 1. 2014 23:04
Hokejový útočník Tomáš Hertl možná kvůli poraněným vazům v pravém koleni nepřijde jen o olympiádu v Soči. Podle americké televize CSN Bay Area hrozí, že útočník San Jose bude mimo hru až devět měsíců.
Tomáš Hertl.
Tomáš Hertl. | Foto: ČTK

San Francisco - Hokejový útočník Tomáš Hertl možná kvůli poraněným vazům v pravém koleni nepřijde jen o olympiádu v Soči. Podle americké televize CSN Bay Area hrozí, že útočník San Jose bude mimo hru až devět měsíců.

CSN Bay Area, lokální sportovní kanál pro území San Franciska a okolí, cituje "bývalého trenéra NHL, který je obeznámen s Hertlovým typem zranění", který je k rychlosti návratu českého hokejisty na led skeptický.

Roztržený vaz se hojí dlouho

"V nejlepším případě se Hertl může vrátit za nějakých 12 týdnů. Ale spíš to vypadá, že bude mimo hru šest až devět měsíců. To znamená, že přijde o celou sezonu," uvedl expert americké stanice.

Hertlův problém je prý v tom, že zadní zkřížený vaz byl do jedné čtvrtiny roztržený a i po úspěšné operaci trvá jeho regenerace tři měsíce. Jenže to platí jen v případě, když se nevyskytnou žádné komplikace. Jinak jde až o půl roku.

Tajemný expert bez dokumentace

Informaci televize CSN Bay Area ovšem lehce zpochybňují dvě věci. Jednak tají jméno svého experta a ten neměl možnost nahlédnout do Hertlovy zdravotní dokumentace. Všechno, co o zranění vazů hovoří, jsou jen teoretické spekulace.

Dvacetiletý nováček v NHL se zranil 19. prosince v zápasu proti Los Angeles, v němž jej domácí kapitán Dustin Brown fauloval kolenem.

Jak už dříve uvedl lékař české reprezentace Radomír Holibka, je Hertlův start na olympijském turnaji v Soči fakticky  vyloučen.

 

Právě se děje

Další zprávy