reklama
 
 

Hadamczik nosí sestavu v hlavě. Teď ale čeká na Hertla

28. 12. 2013 7:00
Sestavu pro Soči už nosí Hadamczik v hlavě. Teď ho ale zajímá jen oficiální zpráva o zdravotním stavu Tomáše Hertla.

Praha - Seznam hráčů, které 6. ledna trenér hokejistů Alois Hadamczik přečte a pošle na olympiádu, se rýsuje. Jeden hrubý náčrt, jak by soupiska Čechů v Soči mohla vypadat, už údajně dokonce leží na svazovém stole a překvapivě je na něm napsáno poměrně hodně hráčů působících v Evropě. A je na něm prý zatím i zraněný Tomáš Hertl.

Sám Hadamczik ale na přímý dotaz deníku Insider o přesném počtu hráčů z Evropy odmítl odpovědět. "O některých jménech ještě přemýšlím, kolik hráčů z Evropy nakonec pojede, ale dřív jak 6. ledna rozhodně neřeknu," vzkázal dnes Hadamczik.

Ten definitivní nominaci oznámí první lednové pondělí na tiskové konferenci v Praze, kterou bude v přímém přenosu vysílat i Česká televize. Bude to ostře sledovaná událost, tehle stream budou nervózně ladit i čeští hokejisté v Rusku i Americe živící naději na olympijský start. Bezprostředně po ní svaz konečnou soupisku oznámí i Mezinárodní hokejové federaci a Českému olympijskému výboru.

O tom, že na soupisce nebude chybět Jaromír Jágr, Patrik Eliáš nebo Tomáš Plekanec není pochyb. Trenér Alois Hadamczik to také největším českým hvězdám v NHL už v listopadu na své inspekční cestě oznámil. Takových hráčů, o kterých ani chvíli nepochyboval, bylo údajně zhruba třináct.

Hadamczik bude Hertlovi ještě volat

"Ostatní to až do poslední chvíle nebudou tušit, jestli se s nimi počítá nebo ne. Dozví se to až z médií, volat jim předtím nikdo ze svazu nebude," řekl, jak to bude všechno ten den probíhat, tiskový mluvčí svazu Zdeněk Zikmund.

Jednomu hokejistovi v zámoří ale přece ještě příští týden mobil určitě zazvoní. Na telefon od kouče Hadamczika bude čekat Tomáš Hertl, jehož zranění teď vedení reprezentace trápí nejvíc. Hadamczik včera nejprve Hertlovu účast na olympiádě vyvrátil, poté ustoupil a řekl, že na něj počká.

Ani týden po ošklivém faulu na Hertlovo koleno totiž není vůbec jisté, jak dlouho bude kometa letošní sezony NHL mimo hru.

Pozor na marody. V NHL jich je hodně

"Nemám vůbec žádné oficiální informace. Má se to ale tak, že pokud lékaři opravdu potvrdí, že Tomáš bude mimo hru měsíc a déle, na soupisku ho vůbec psát nebudu," vysvětlil dnes Insideru Hadamczik. "Máme na to ještě více než týden, bezprostředně před oznámením nominace budu chtít volat i samotnému Hertlovi."

Olympijská pravidla sice dovolují  zraněného hráče vyměnit, ale jen v takovém případě, že se hráč zraní až po odtajnění nominace. Kdyby Hadamczik nemocného Hertla na soupisku napsal a český talent ze San Jose koleno vyléčit nestihl, Češi by o jedno místo v sestavě přišli.

A podobně nejspíš bude muset kouč přemýšlet také u dalších hokejistů: Ve Phoenixu například kvůli zranění v dolní části těla nehraje obránce Zbyněk Michálek a Vladimír Sobotka ze St. Louis má údajně otřes mozku.

autor: Adam Sušovský | 28. 12. 2013 7:00

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama