Předloni ho vypískali, teď se vrátil na místo činu. Vše je zapomenuto, tvrdí třinecký Ružička

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
5. 8. 2016 7:11
Pískot, nadávky a posměšné skandování svého jména. To slyšel v předloňském finále play off hokejové extraligy od vlastních fanoušků třinecký Štefan Ružička. Po sezoně se unavený hokejem rozhodl ve 30 letech pověsit brusle na hřebík. Teď je ale zpátky, a hádejte, jaký oblékl dres. Jasně, znovu nosí trikot Ocelářů z Třince. "Co se stalo, stalo se. Nemyslím na to. Víc než fanoušci, mě štvou novináři," rozpovídal se slovenský forvard v rozhovoru pro Aktuálně.cz.
Štefan Ružička
Štefan Ružička | Foto: ČTK

Třinec – Loni touhle dobou Štefan Ružička ukončil kariéru. Tvrdil, že je ve 30 letech hokejem unavený a chce se věnovat podnikání. Jenže rok se s rokem sešel a slovenský útočník je znovu na bruslích. A opět obléká dres Třince, tedy týmu, kde před rokem končil. Dres týmu, jehož fanoušci ho ve finále play off 2015 vypískali, jako nikdy nikoho jiného.

Důvod? Údajný vysoký plat nekorespondoval s jeho výkony, v kabině prý navíc nebyl příliš oblíben. Vše pak korunoval ve druhém finálovém zápase série s Litvínovem, kdy se v krátkém časovém úseku nechal dvakrát zbytečně vyloučit a Chemici obě přesilovky využili a zápas díky tomu vyhráli. Podle Ružičkových slov, je ale již vše zapomenuto.

A.cz: Štefane, jak jste spokojený s obnovenou premiérou v Třinci?

Super! Jsem rád, že jsme vyhráli. Je důležité, že jsme se hned prvním zápasem naladili na vítěznou vlnu. Šli jsme do toho naplno a vyplatilo se.

Celý loňský rok jste nehrál. Jak jste na tom kondičně?

Ujde to, ale zatím jsem takový těžkopádný. Musím dát do pořádku fyzičku, hokejově se ale cítím velice dobře.

Co jste dělal poslední rok bez hokeje?

Podnikal jsem, trávil jsem hodně času s rodinou a dával jsem se zdravotně dohromady.

Nabídky na návrat měl celý rok

Jaký byl vlastně důvod vašeho konce kariéry?

Zranění. Vždycky, když jsem se rozehrál k lepším výkonům, přibrzdilo mě zdraví. Nemohl jsem se dostat do tempa, tak jsem si řekl, že je třeba si dát pauzu a odpočinout si.

Měl jste po předloňské sezoně nějaké nabídky?

Samozřejmě. Manažeři mě pak navíc oslovovali během celé sezony. Lidi se mě ptali, proč končím, všechny to zajímalo. Teď jsem ale fit, tak si řekl, že to znovu zkusím.

Viceprezident klubu Jan Czudek tvrdil, že jste se klubu na zkoušku nabídl sám. Je to tak?

Ne, generální manažer Pavel Marek kontaktoval mého agenta s návrhem na try-out. Já jsem se nikomu nenabízel.

Víc než fanoušci mě štvou novináři

Jaké máte na vaše předchozí třinecké angažmá vzpomínky?

Skvělé, nemůžu říct nic špatného. Novináři pořád píšou o nějakých blbostech, o kterých vůbec nevím, kde je berou.

To narážíte na vaši finálovou etudu s místními fanoušky?

Ano. Mele se o tom pořád dokola, netuším odkud ty hlouposti pořád berou.

Jak vy vzpomínáte na zápas, kdy vás celý stadion vypískal?

Stalo se. Občas se prostě zápas povede, jindy pak ne. Víc mě to štve teď, když to novináři pořád připomínají, protože asi nemají o čem psát.

Ve včerejším zápase s Olomoucí jste ale vstřelil vítězný gól a fanoušci skandovali vaše jméno. Vy jste jim pak gestem poděkoval. Je tedy vše odpuštěno?

Samozřejmě. Je třeba to brát sportovně. Každý chce podat nejlepší výkon, nikdo nejde na led s tím, aby tam něco pokazil.

Máte už nějaké náznaky, že byste s Oceláři mohl podepsat smlouvu?

Stále jsem v období testu, takže ne. Pokud se mi ohlásí agent , nebo mi klub oznámí, že chce se mnou dál spolupracovat, tak budu jen rád.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Ministři financí EU se shodli na plánu pro oživení ekonomik

Ministři financí zemí Evropské unie se dnes dohodli na tom, že země eurozóny budou moci k oživení ekonomik stižených koronavirovou krizí využívat bez jakýchkoli podmínek záchranný fond ESM. Po dnešní videokonfereci euroskupiny to oznámilo několik ministrů.

Shodu na vydání společných dluhopisů, o které stály zvláště nejpostiženější země jako Itálie a Španělsko, naproti tomu ministři nedosáhli. O dalších možných nástrojích mají podle nich rozhodnout lídři unijních zemí.

Podle francouzského ministra financí Bruna Le Maira dospěli ministři k "excelentní dohodě", která umožní zemím okamžitě využít půl bilionu eur (14 bilionů Kč) z ESM. Obdobná částka by měla být k dispozici později v novém fondu pro zotavení ekonomik. O jeho financování však kvůli vzájemným neshodám ministři nerozhodli.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Exploze kyslíkové nádoby při opravě bojleru poškodila dům nedaleko velvyslanectví ČR v Moskvě

Exploze kyslíkové tlakové nádoby dnes poškodila dům v centru Moskvy, který se nachází v bezprostřední blízkosti českého a slovenského velvyslanectví. Výbuch si vyžádal několik zraněných, uvedla ruská média s odvoláním na záchranáře. Podle mluvčího ambasády ČR jsou všichni pracovníci úřadu v pořádku. Záchranáři zprvu pátrali po desítce pohřešovaných osob, ale všichni o sobě dali brzo vědět, uvedla televize Rossija 24.

Exploze, která podle TASS nastala při opravě bojleru, poškodila desáté patro budovy stojící naproti velvyslanectví Slovenské republiky a vzdálené asi 150 metrů od české ambasády. "S velvyslanectvím je vše v pořádku, všichni pracovníci jsou v pořádku, budova nijak neutrpěla," ujistila slovenská ambasáda podle TASS.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Zdravotní stav Borise Johnsona se zlepšuje, už není na jednotce intenzivní péče

Britský premiér Boris Johnson nakažený koronavirem byl dnes večer v londýnské nemocnici po třech dnech na jednotce intenzivní péče přesunut zpět na běžné lůžkové oddělení. V prohlášení to oznámila kancelář předsedy vlády, která předtím informovala, že zdravotní stav Johnsona se zlepšuje. Lékaři budou jeho boj s nemocí covid-19 nadále bedlivě sledovat. Britská média předtím spekulovala, že k práci se možná lídr Konzervativní strany vrátí až za několik měsíců.

"Premiér byl dnes večer přesunut z jednotky intenzivní péče zpět na lůžkové oddělení. Tam bude během rané fáze rekonvalescence pečlivě monitorován," oznámil mluvčí Johnsonova úřadu. Stručné prohlášení dále uvádí, že ministerský předseda má "nesmírně dobrou náladu".

Johnson je v nemocnici v centru Londýna od nedělního večera. Převezli jej tam poté, co se více než týden potýkal s kašlem a horečkami v důsledku nákazy koronavirem. V pondělí odpoledne se 55letému politikovi přitížilo, načež byl přesunut na JIP. Na plicní ventilátor napojen nebyl, s dýcháním mu ovšem pomáhala kyslíková terapie.

Zdroj: ČTK
Další zprávy