Třinec vstoupil do přípravy vítězně, porazil Olomouc 5:2. Chyb bylo ale hodně, hodnotil kouč Kýhos

Ondřej Kuchař Ondřej Kuchař
4. 8. 2016 20:20
První přípravné utkání sezony zvládli třinečtí Oceláři vítězně. S Olomoucí si poradili po výsledku 5:2. Vítězný gól vsítil Štefan Ružička.
Třinec vyhrál první letošní duel.
Třinec vyhrál první letošní duel. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec – Jako jeden z posledních extraligových týmů dnes zahájili sérii letních přípravných zápasů i třinečtí Oceláři. V parném dni do Slezska přijela Olomouc. Utkání mělo na první přípravný duel solidní tempo, Hanáci ale na domácí nestačili a odešli poraženi po výsledku 2:5.

Do zápasu nastoupili o poznání aktivněji Třinečtí. V osmé minutě přetavil tlak v první gól sezony Martin Adamský. Z dalších šancí se ale Oceláři neprosadili. Do druhé periody pak navíc nastoupili jako opaření.

Kazili jednoduché přihrávky a Olomouc je nekompromisně trestala. V rozmezí sta sekund rozvlnili Hamerlíkovu síť Skladaný a Laš. To ale bylo od Kohoutů vše. Ve 29. minutě srovnal za domácí Dravecký a od té doby existovalo na ledě opět pouze jedno mužstvo.

"Nevím, co se tam stalo. Hlas jsem ale vůbec nezvyšoval, doufám, že to pro hráče bude ponaučení a budou vědět, na co si příště dávat pozor. Celkově bych řekl, že byl výsledek dobrý, ale chyb bylo hodně," hodnotil po zápase trenér Ocelářů Vladimír Kýhos.

Ružička slyšel samou chválu

Vítězný gól vsítil Štefan Ružička, který je v Třinci na zkoušce. "Hrál výborně. Je silný na puku, celkem mu to i jezdí a těžko se odstavuje. Má super vidění pro nahrávky, výbornou střelu. Dnešním výkonem nám dost zamotal hlavu," přiznal kouč.

Výsledek zápasu však příliš nepřeceňoval. "Vždycky je samozřejmě lepší vyhrát, ale nijakou velkou váhu bych tomu nedával. V příštím týdnu nás čekají lepší soupeři, kteří nás nejspíš prověří víc," uzavřel 60letý trenér.

Po konci základní hrací doby si pak týmy vyzkoušely prodloužení 3 na 3, branka v něm však nepadla. Na závěr večera se pak hráči patnácti stovkám fanoušků předvedli v nájezdech, v této herní činnosti stejně jako v celém utkání triumfovali domácí.

Přípravné hokejové zápasy:

HC Oceláři Třinec - HC Olomouc 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Branky: 8. Adamský, 29. Dravecký, 34. Ružička, 42. M. Kovařčík, 60. Chmielewski - 22. Skladaný, 23. Laš.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (0:1, 4:0, 1:1)

Branky: 28. Chlouba, 29. J. Kverka ml., 32. Dušek, 32. Markovič, 42. Rys - 15. Lisov, 54. Skuhravý.

HC Verva Litvínov - HC Škoda Plzeň 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0)

Branky: 9. a 50. Šimeček, rozhodující sam. nájezd J. Černý - 20. Stach, 33. Indrák.

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 0:0, 2:1)

Branky: 58. a 60. Bulíř, 2. Svačina, 9. Stránský - 20. Urban, 57. Pospíšil.

HC Kometa Brno - HC Slovan Bratislava 5:3 (1:0, 1:0, 3:3)

Branky: 16. Kvapil, 36. Zaťovič, 41. V. Němec, 47. H. Zohorna, 54. Koch - 41. Taffe, 52. Zigo, 56. Smoleňák.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Prostějovská nemocnice dostala od sportovců 300 tisíc korun

Celkem 300 tisíc korun mezi sebou v Prostějově vybrali bývalí i současní sportovci a manažeři s cílem podpořit boj proti koronaviru. Na daru pro místní nemocnici se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, jeho současný daviscupový kolega Jiří Veselý nebo basketbalista Lukáš Palyza. Společně s nimi věnoval peníze také sportovní manažer Miroslav Černošek.

"Mně ten nápad přišel od prvního okamžiku velice dobrý. V současné situaci, kdy se lidi musí semknout, jsem byl od první chvíle připraven jakkoli přispět," řekl České televizi Veselý, který věnoval 50 tisíc korun stejně jako někdejší pátý hráč světa Novák a daviscupový kapitán Jaroslav Navrátil.

Symbolický šek od nich dnes převzal primátor František Jura. "Sportovci, které město dlouhodobě podporuje, se nyní rozhodli naopak pomoci městu," řekl Černošek na webu prostějovské radnice.

Předsedkyně představenstva nemocnice Marie Marsová uvedla, že peníze budou rozděleny mezi zdravotníky, kteří jsou v době pandemie nejvytíženější. "Lékaři, sestry a další personál jsou v pomyslné první linii. Dáváme jim tak signál, že víme, co pro nás dělají, a velmi si jejich nasazení vážíme," dodal primátor Jura.

Další zprávy