Sázkaři se drží při zemi, Češi prý nezískají víc než deset medailí. Bude Zeman zdravit i Putina?

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 8. 2016 15:15
Takové olympijské hry s sebou přinášejí i zajímavé sázkařské příležitosti. Češi zatím před nadcházejícími letními hrami v Riu tipují především počet získaných medailí i osobnost, která zažehne olympijský oheň. Najdou se ovšem i kuriozity.
Miloš Zeman nebude chybět na zahajovacím ceremoniálu olympijských her
Miloš Zeman nebude chybět na zahajovacím ceremoniálu olympijských her | Foto: ČTK

Praha - Medaile budou, ale nebudou to žádné žně. Tak nějak přemýšlejí tuzemští sázkaři před nadcházejícími letními olympijskými hrami. Českým sportovců věří, ale cenný kov jich prý nevybojuje víc než deset. Právě počet získaných medailí je nejčastější tip svátečních sázkařů.

I když je olympiáda opravdovým sportovním svátkem pro tuzemské sázkové kanceláře, jde až o třetí největší akci letošního roku.

"Během světového šampionátu v hokeji dosáhly sázky těsně pod 500 milionů korun, během fotbalového Eura dokonce 925 milionů korun, nyní očekáváme sázky minimálně ve stejné výši jako na ZOH v Soči, což bylo 350 milionů korun a představovala rekord mezi olympiádami. Na poslední letní olympiádě v Londýně to bylo 300 milionů," uvedl pro Aktuálně.cz mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Z toho plyne, že Češi i na olympijských hrách nejraději sází na fotbal, poté na české sportovce a hodně oblíbená je i atletika. Češi podle sázkařů Tipsportu přivezou sedm a víc medailí, u Chance vede tip šest a více, i když se našlo asi 200 odvážlivců, kteří si vsadili na 13 a více cenných kovů. Obecně ale platí, že jsou fanoušci zdrženlivější, u Fortuny tedy vede sázka na ne více než 10 medailí.

Samotní bookmakeři jsou o něco optimističtější. "Ve hře máme několik želízek a já věřím, že to v české kasičce bude pořádně cinkat. Očekávám zejména úspěchy našich rybářů, Prskavce na divoké, a Synka na stojaté vodě, při úspěšném výlovu by je mohly doplnit také naše ženy. Největší atletickou nadějí je Zuzana Hejnová, snad se zkoncentruje i Bára Špotáková. Bedna myslím neuteče ani bikerovi Jaroslavu Kulhavému a vidím řadu dalších. Víc jak osm placek tam prostě bude,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Skepticismus českých fanoušků dokládá i anketa na Aktuálně.cz. Bezmála polovina čtenářů si myslí, že Češi v Riu získají 0-5 medailí.

Český vlajkonoš? Tipéři věřili ve Štěpánka

Oblíbené jsou také sázky vážící se k pátečnímu zahajovacímu ceremoniálu. Jedna hádanka už je ovšem odhalená. Českým vlajkonošem bude v pátek judista Lukáš Krpálek, zajímavé ale je, že favoritem byl pro sázející tenista Radek Štěpánek.

Sportovní fanoušci se zajímají i o to, kdo zažehne olympijský oheň. Jasnou volbou je pro sázkaře Pelé, Fortuna ale ke středečnímu dni evidovala 7 tiketů na Cristiana Ronalda, 16 na Diega Maradonu a 5 na Vladimira Putina. Podáno bylo také 6 sázek, že oheň bude zapálen hořícím fotbalovým míčem.

Peníze můžete dát i na některé kuriozity, kupříkladu na to, že Miloš Zeman bude během úvodního ceremoniálu zdravit výpravu po boku s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Fortuna na to vypsala kurz 55:1. O něco slabší je kurz na nedůvěru v dobrou organizaci olympiády, bookmakeři vypsali kurz 25:1 k jedné, že na Maracaná vypadne proud.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Agentura Fitch potvrdila rating Česka. Očekává, že se země s ekonomickými dopady vypořádá

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings opět potvrdila hodnocení úvěrové spolehlivosti Česka na stupni AA-. Výhled ratingu je stabilní, což signalizuje, že agentura se hodnocení v dohledné době nechystá změnit.

Stabilní výhled podle agentury odráží očekávání, že se v Česu podaří díky přiměřené politické reakci absorbovat šok, který pandemie covidu-19 znamená pro domácí a zahraniční poptávku a že se česká ekonomika díky postupnému rušení protikoronavirových omezení a vakcinaci stabilizuje. Fitch odhaduje, že se na stavu hospodářství pozitivně projeví investice z fondů Evropské unie a vyzdvihuje silný český trh práce.

Podle české ministryně financí Aleny Schillerové není překvapením, že si ČR svou "skvělou pozici" v očích mezinárodních a nezávislých autorit bezpečně udržuje, míra veřejného zadlužení totiž zemi podle ní řadí mezi "nejdisciplinovanější ekonomiky" v EU.

Zdroj: ČTK
Další zprávy