Sázkaři se drží při zemi, Češi prý nezískají víc než deset medailí. Bude Zeman zdravit i Putina?

Miroslav Harnoch Miroslav Harnoch
4. 8. 2016 15:15
Takové olympijské hry s sebou přinášejí i zajímavé sázkařské příležitosti. Češi zatím před nadcházejícími letními hrami v Riu tipují především počet získaných medailí i osobnost, která zažehne olympijský oheň. Najdou se ovšem i kuriozity.
Miloš Zeman nebude chybět na zahajovacím ceremoniálu olympijských her
Miloš Zeman nebude chybět na zahajovacím ceremoniálu olympijských her | Foto: ČTK

Praha - Medaile budou, ale nebudou to žádné žně. Tak nějak přemýšlejí tuzemští sázkaři před nadcházejícími letními olympijskými hrami. Českým sportovců věří, ale cenný kov jich prý nevybojuje víc než deset. Právě počet získaných medailí je nejčastější tip svátečních sázkařů.

I když je olympiáda opravdovým sportovním svátkem pro tuzemské sázkové kanceláře, jde až o třetí největší akci letošního roku.

"Během světového šampionátu v hokeji dosáhly sázky těsně pod 500 milionů korun, během fotbalového Eura dokonce 925 milionů korun, nyní očekáváme sázky minimálně ve stejné výši jako na ZOH v Soči, což bylo 350 milionů korun a představovala rekord mezi olympiádami. Na poslední letní olympiádě v Londýně to bylo 300 milionů," uvedl pro Aktuálně.cz mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.

Z toho plyne, že Češi i na olympijských hrách nejraději sází na fotbal, poté na české sportovce a hodně oblíbená je i atletika. Češi podle sázkařů Tipsportu přivezou sedm a víc medailí, u Chance vede tip šest a více, i když se našlo asi 200 odvážlivců, kteří si vsadili na 13 a více cenných kovů. Obecně ale platí, že jsou fanoušci zdrženlivější, u Fortuny tedy vede sázka na ne více než 10 medailí.

Samotní bookmakeři jsou o něco optimističtější. "Ve hře máme několik želízek a já věřím, že to v české kasičce bude pořádně cinkat. Očekávám zejména úspěchy našich rybářů, Prskavce na divoké, a Synka na stojaté vodě, při úspěšném výlovu by je mohly doplnit také naše ženy. Největší atletickou nadějí je Zuzana Hejnová, snad se zkoncentruje i Bára Špotáková. Bedna myslím neuteče ani bikerovi Jaroslavu Kulhavému a vidím řadu dalších. Víc jak osm placek tam prostě bude,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.

Skepticismus českých fanoušků dokládá i anketa na Aktuálně.cz. Bezmála polovina čtenářů si myslí, že Češi v Riu získají 0-5 medailí.

Český vlajkonoš? Tipéři věřili ve Štěpánka

Oblíbené jsou také sázky vážící se k pátečnímu zahajovacímu ceremoniálu. Jedna hádanka už je ovšem odhalená. Českým vlajkonošem bude v pátek judista Lukáš Krpálek, zajímavé ale je, že favoritem byl pro sázející tenista Radek Štěpánek.

Sportovní fanoušci se zajímají i o to, kdo zažehne olympijský oheň. Jasnou volbou je pro sázkaře Pelé, Fortuna ale ke středečnímu dni evidovala 7 tiketů na Cristiana Ronalda, 16 na Diega Maradonu a 5 na Vladimira Putina. Podáno bylo také 6 sázek, že oheň bude zapálen hořícím fotbalovým míčem.

Peníze můžete dát i na některé kuriozity, kupříkladu na to, že Miloš Zeman bude během úvodního ceremoniálu zdravit výpravu po boku s ruským prezidentem Vladimírem Putinem. Fortuna na to vypsala kurz 55:1. O něco slabší je kurz na nedůvěru v dobrou organizaci olympiády, bookmakeři vypsali kurz 25:1 k jedné, že na Maracaná vypadne proud.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 14 minutami

Akcionáři O2 rozhodli o odkupu všech akcií majoritním akcionářem PPF

Skupina PPF Telco vykoupí zbývající podíly minoritních akcionářů O2. Rozhodli o tom akcionáři O2 na valné hromadě, která se uskutečnila od začátku ledna do středy formou per rollam. Pro odkup bylo 91,9 procenta hlasů. PPF chce poté akcie O2 stáhnout z pražské burzy. Vyplývá to z výsledků hlasování zveřejněných na stránkách O2.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Hokejovou extraligu by měla od nové sezony opět řídit APK místo svazu

Řízení hokejové extraligy by měla od příští sezony převzít od hokejového svazu po deseti letech zpátky Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH). Kluby to odsouhlasily na dnešní valné hromadě

Český svaz ledního hokeje (ČSLH) řídí soutěž od června 2012. Na pozici ředitele extraligy nastoupil tehdy bývalý obránce Josef Řezníček a ve funkci působí dodnes. APK LH chce převzít moc nad domácí nejvyšší soutěží už delší dobu a nyní k tomu směřuje.

"Kluby odsouhlasily, že ve smyslu uzavřeného memoranda mezi APK LH a ČSLH ze 7. června 2016 požádají ČSLH, aby se APK LH od sezony 2022/23 stala řídícím orgánem extraligy. Současně kluby vzaly na vědomí výstupy z jednání mezi pracovní skupinou APK LH a zástupci ČSLH," uvedla asociace v tiskové zprávě.

před 52 minutami

Organizovaný gang cizinců vykrádal dodávky, přišel si tím na téměř 1,3 milionu

Policisté z Královéhradeckého kraje obvinili ze zločinu krádeže šest cizinců, kteří několik měsíců po celé zemi vykrádali dodávková vozidla. Tři z obviněných jsou ve vazbě. Organizovaná skupina se zaměřovala na vykrádání zásobovacích dodávek, kde byl předpoklad, že řidič bude mít v kabině tržbu. Obvinění muži od konce srpna do poloviny ledna vykradli nejméně 22 vozidel, první z nich na Náchodsku. Způsobili škodu téměř za 1,3 milionu korun, řekla ve čtvrtek mluvčí krajské policie v Hradci Králové Iva Kormošová. Podle policie šlo o velmi sofistikovanou majetkovou trestnou činnost.

"Cizinci si vytipovávali dodávky, které sledovali a čekali na vhodnou příležitost k vniknutí do kabiny. Vyčkávali, až řidič opustí z nějakého důvodu auto," uvedla Kormošová.

Buď měli pachatelé štěstí, že řidič nechal dveře otevřené, nebo rozbili boční okénko. "V některých případech u vozidla nenápadně propíchli pneumatiku, auto sledovali až do okamžiku, kdy řidič musel zastavit. Když měnil pneumatiky, vnikli mu do kabiny," uvedla Kormošová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy