Plzeňský Procházka simuloval, dostal pokutu

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 18. 3. 2017 9:43
Disciplinární komise udělila finanční trest plzeňskému útočníku Martinu Procházkovi, který nafilmoval pád ve čtvrtečním utkání v Liberci.
Martin Procházka
Martin Procházka | Foto: Tomáš Liška

Praha - Martin Procházka využil ve druhém čtvrtfinálovém utkání v Liberci lehkého kontaktu s holí protihráče Jaroslava Vlacha, cíleně se převážil a pádem na ledovou plochu ovlivnil úsudek rozhodčích, kteří následně poslali Vlacha na trestnou lavici. 

"Jeho jednání bylo vědomé a pád nebyl důsledkem cizího zavinění," stojí v závěru prohlášení předsedy disciplinární komise Karla Holého. Plzeňský útočník tak nyní musí zaplatit pokutu ve výši 10 % základního měsíčního platu za Nafilmovaný pád. 

Plzeň v utkání prohrála 2:4 a s favorizovaným Libercem ztrácí již dva body. Na domácí půdě se Indiáni představí poprvé v neděli. 

Pešán si na simulování Plzně stěžoval

Na plzeňské simulování si na tiskové konferenci po čtvrtečním utkání postěžoval kouč Liberce Filip Pešán. "Včera jsem nepochopil svého kolegu, že si hráči budou říkat o fauly. Dneska jsem to trošku pochopil. Dneska jsem minimálně ve dvou zákrocích viděl snahu hráčů Plzně vynutit si přesilovku," uvedl Pešán.

"Přijde mi, že to tak skvěle hrající mančaft, jako je Plzeň, nemá zapotřebí. Mrzí mě to, tyto věci do hokeje nepatří. Plzeň v těchto fázích začala nabírat dech. Byli jsme rádi, že jsme její přesilovky ubránili a dali jsme v závěru uklidňující gól," doplnil kouč úřadujícího mistra a vítěze základní části.

Trenér Plzně Ladislav Čihák se proti tomu ohradil. "My hráče nenabádáme, aby simulovali. Pokud hráč simuluje, ať je potrestaný, s tím souhlasím. Chtěli jsme hrát aktivně, být na kotouči a dominantní, z toho pak mohou pramenit fauly. Kolega to asi špatně pochopil. Určitě nenabádáme hráče, aby padali, to bych se hanbou propadl," prohlásil Čihák.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008

Koruna posiluje proti euru nejvíce od června 2008. Od začátku listopadu posílila z 27,18 Kč/EUR na na 26,16 Kč za euro, což je nárůst o téměř čtyři procenta. Pokud si koruna udrží do konce měsíce své zisky, půjde o největší měsíční nárůst od června roku 2008, kdy posílila o 4,5 procenta. Uvedl to analytik Purple Trading Štěpán Hájek.

Listopad přinesl podle něj největší zklidnění do ekonomiky a na finanční trhy. Velmi slibné reporty od tří biotechnologických společností slibují brzký příchod vakcíny, který by mohl ukončit obavy o zdravotnický systém a zastavit zavádění plošných restrikcí. "Na trzích nastala zatím největší rotace z bezpečných aktiv do těch rizikovějších a jedním z největších vítězů je právě česká koruna," uvedl.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Výbuch ve městě Ghazní zabil nejméně 26 afghánských vojáků

Nejméně 26 lidí přišlo dnes o život a dalších 17 utrpělo zranění při mohutné explozi ve městě Ghazní, které je správním střediskem stejnojmenné provincie na východě Afghánistánu. Informovaly o tom tiskové agentury citující místní zdroje.

Agentura Ariana news s odvoláním na představitele městské nemocnice napsala, že všichni mrtví i zranění jsou vojáci afghánské armády. Podle prvních informací šlo zřejmě o explozi nálože nastražené v automobilu, který stál u základny ozbrojených sil. Agentura Nová Čína zmínila, že explozi předcházela v místě střelba.

Zdroj: ČTK
Další zprávy