Plzeňský Procházka simuloval, dostal pokutu

Sport ČTK Sport, ČTK
Aktualizováno 18. 3. 2017 9:43
Disciplinární komise udělila finanční trest plzeňskému útočníku Martinu Procházkovi, který nafilmoval pád ve čtvrtečním utkání v Liberci.
Martin Procházka
Martin Procházka | Foto: Tomáš Liška

Praha - Martin Procházka využil ve druhém čtvrtfinálovém utkání v Liberci lehkého kontaktu s holí protihráče Jaroslava Vlacha, cíleně se převážil a pádem na ledovou plochu ovlivnil úsudek rozhodčích, kteří následně poslali Vlacha na trestnou lavici. 

"Jeho jednání bylo vědomé a pád nebyl důsledkem cizího zavinění," stojí v závěru prohlášení předsedy disciplinární komise Karla Holého. Plzeňský útočník tak nyní musí zaplatit pokutu ve výši 10 % základního měsíčního platu za Nafilmovaný pád. 

Plzeň v utkání prohrála 2:4 a s favorizovaným Libercem ztrácí již dva body. Na domácí půdě se Indiáni představí poprvé v neděli. 

Pešán si na simulování Plzně stěžoval

Na plzeňské simulování si na tiskové konferenci po čtvrtečním utkání postěžoval kouč Liberce Filip Pešán. "Včera jsem nepochopil svého kolegu, že si hráči budou říkat o fauly. Dneska jsem to trošku pochopil. Dneska jsem minimálně ve dvou zákrocích viděl snahu hráčů Plzně vynutit si přesilovku," uvedl Pešán.

"Přijde mi, že to tak skvěle hrající mančaft, jako je Plzeň, nemá zapotřebí. Mrzí mě to, tyto věci do hokeje nepatří. Plzeň v těchto fázích začala nabírat dech. Byli jsme rádi, že jsme její přesilovky ubránili a dali jsme v závěru uklidňující gól," doplnil kouč úřadujícího mistra a vítěze základní části.

Trenér Plzně Ladislav Čihák se proti tomu ohradil. "My hráče nenabádáme, aby simulovali. Pokud hráč simuluje, ať je potrestaný, s tím souhlasím. Chtěli jsme hrát aktivně, být na kotouči a dominantní, z toho pak mohou pramenit fauly. Kolega to asi špatně pochopil. Určitě nenabádáme hráče, aby padali, to bych se hanbou propadl," prohlásil Čihák.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy