Liga mistrů je letos kvalitnější, ale té fotbalové se nevyrovná, tvrdí třinecký Petružálek

Ondřej Zoubek Ondřej Zoubek
25. 8. 2017 21:34
Třinečtí hokejisté zvládli první ostré utkání v nové sezoně a v základní skupině Ligy mistrů porazili Esbjerg rozdílem několika tříd. Dánskému mistrovi nastříleli Oceláři devět branek a dobře se naladili před nedělním soubojem proti Mannheimu. "Jsme rádi, že jsme to tak zvládli. Vyzkoušeli jsme si hru proti silovému soupeři, bylo to něco jiného než naše extraliga," hodnotil po zápase Jakub Petružálek, autor dvou branek a jedné asistence. Někdejší reprezentační útočník promluvil také o svém pohledu na evropskou soutěž.
Jakub Petružálek (v popředí) se v zápase proti Esbjergu dvakrát trefil a jeden gól připravil.
Jakub Petružálek (v popředí) se v zápase proti Esbjergu dvakrát trefil a jeden gól připravil. | Foto: Lukáš Filipec

Třinec - Oceláři prožili na domácím ledě povedenou soutěžní premiéru a utkání hokejové Ligy mistrů porazili mistrovský Esbjerg z Dánska 9:1. Jakub Petružálek přispěl k vítězstvím dvěma prvními brankami a další asistencí. Byť tomu konečný výsledek nenapovídá, zahrál si Třinec podle jeho slov proti kvalitnímu a mimořádně silovému soupeři.

"Je pozitivní, že nám to v ostrém zápase tak šlo. Zvládli jsme přesilovky, jsem rád, že si i divák díky pěkným gólům přišel na své," sděloval Petružálek po zápase své dojmy. V neděli se Třinec utká doma s Mannheimem a ještě před startem extraligy se vydá na turné do Německa a Dánska.

Petružálek přidal i své postřehy ohledně celkového formátu Ligy mistrů. "Zatím nevím, co si mám o soutěži myslet, ale určitě nás konfrontace se silnými mužstvy může posunout dále. Uvidíme, jak to půjde společně s extraligou," řekl. V závěru základní skupiny změří Oceláři síly ještě se švédským HV71.

Dokázal jste si představit lepší vstup do sezony? Nakonec to dneska na desítku proti Esbjergu nevyšlo…

To bychom se zabývali úplnými detaily. Jsme rádi, že jsme to takhle zvládli. Severské země jdou v hokeji ohromně dopředu a podle videí jsme věděli, že budou hrát tvrdý hokej. Výsledek to možná neukazuje, ale byl to kvalitní soupeř. Hrají hodně fyzicky, v Dánsku to bude úplně jiné utkání.

Jak moc pomohl aktivní nástup a vaše branka hned v první minutě?

Rychlý gól nám samozřejmě hodně pomohl a druhý už soupeře dost nahlodal. Jsem hlavně rád, že jsme ale nepřestali hrát a za celé tři třetiny jsme soupeře nepustili do tlaku. Zároveň tam ale bylo z naší strany až moc vyloučených, což nás limitovalo i v minulé sezoně.

Baví hráče ještě takový zápas za rozhodnutého stavu?

Je těžké se udržet v tempu, ale o to se starají především trenéři. Udrželi nás nabuzené po celých šedesát minut, byla to od nich skvělá podpora.

Jak se vám hrálo se sehranou dvojicí Adamský, Polanský?

Hrajeme v tomhle složení od začátku přípravy a vím, co od nich mohu očekávat, to je důležité. Vyhovíme si, nedělají žádné přemrštěné věci.

Vycházely vám také přesilovky, v nichž jste nasázeli čtyři branky…

Je to hodně pozitivní, když to tam v prvním ostrém zápase sezony takhle napadá. Povedlo se to výborně, přesilovkové formace jsou nadupané a je těžké jejich hru číst. Jsem i rád, že jsme dneska dali pár krásných gólů a diváci si přišli na své.

Poprvé jste po přípravných zápasech hráli na čtyři formace, předtím jen na tři. Byl to velký rozdíl?

Dneska se to projevilo. Sám jsem si kolikrát na střídačce říkal, že už tam chci jít. Bylo pro mě něco nového jet přípravu na tři lajny a myslím, že to byl vynikající nápad. V sezoně díky tomu můžeme soupeře přejíždět (úsměv).

V neděli budete hrát proti Mannheimu. To bude asi kvalitativně úplně jiný soupeř než dnes, že ano?

Budou tam mít hodně hráčů z Kanady a Ameriky, zítra se podíváme na video. Už hráli první zápas, to nám něco řekne, navíc jsme skvěle připravení a nabuzení od trenérů. Zítra trochu vyjedeme nohy a připravíme se na neděli.

Jak vůbec osobně vnímáte hokejovou Ligu mistrů?

Hraju to poprvé v životě a zatím ještě nevím, co si o tom mám myslet. Konfrontace se soupeři z jiných lig je fajn, letos je navíc soutěž zkvalitněná, protože ji hrají jen top týmy, ne třeba šest týmů z jedné ligy jako v minulosti. Změříme síly se Švédy, Dány a Němci a možná i někým dalším. Uvidíme, jak nás to postihne v extralize, jestli postoupíme dál a ve volnu ostatních českých mužstev budeme hrát zápasy. Roli budou hrát přelety, Sparta se vloni dostala do finále Ligy mistrů, ale vzalo jí to síly v play-off.

Berete tyto první zápasy ještě jako přípravu, anebo už naplno jako ostrou sezonu?

Mám z toho takové smíšené pocity. Někteří kluci se snaží soutěž porovnávat s fotbalovou Ligou mistrů, což absolutně nejde. Jméno, jaké má fotbalová Liga mistrů, to asi nikdy mít nebude. Někdo to bere jako zbytečnost, někdo si to užívá. Já to beru jako přínos z hlediska konfrontace s evropskými mužstvy.

Proč myslíte, že by se hokejová Liga mistrů nemohla v budoucnu přiblížit té fotbalové?

Nevyrovná se jí, co si budeme nalhávat. Sport je dneska hlavně velký byznys, není to tak sledované, není to tak propagované v televizi. Letos se soutěž možná zvedne tím, že ji hrají opravdu jen špičkové týmy a třeba to bude sledovat více fanoušků.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy