Furch vychytal v KHL první nulu v sezoně, Salák se vrací ve velkém stylu

24. 8. 2017 18:11
V ruské hokejové KHL se dařilo českým brankářům. Zářili Dominik Furch i Alexander Salák.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český brankář Dominik Furch z Omsku nedostal v utkání s Čerepovcem gól a ve druhém zápasu Kontinentální hokejové ligy si připsal první čisté konto v nové sezoně. Avangard doma zvítězil 1:0 v prodloužení, jedinou branku vstřelil už po 21 sekundách nastavení Andre Petersson.

V úvodním utkání vychytal Furch Omsku vítězství 3:1 nad Dinamem Riga. Hráčům Čerepovce zneškodnil sedmadvacetiletý účastník posledních dvou mistrovství světa 20 střel.

Dařilo se také Alexanderu Salákovi, jenž vychytal Novosibirsku i ve druhém utkání tříbodovou výhru a znovu dostal jen jeden gól. Sibir doma zvítězil 2:1 nad Dinamem Riga, třebaže ve statistice střel na branku za lotyšským celkem daleko zaostal a prohrál 15:34.

Třicetiletý Salák si loni v říjnu vážně poranil koleno a zbytek ročníku musel vynechat, ale nyní se na led vrátil ve velkém stylu. Rovněž při úterní výhře Novosibirsku 3:1 nad Spartakem Moskva si připsal 33 úspěšných zákroků.

Dnes ho překonal jen Danny Kristo, který v 38. minutě vyrovnal na 1:1. Poslední slovo ale měli domácí, v závěru 59. minuty rozhodl Alexander Bergström.

Zápas Nižněkamsku s Vladivostokem rozhodl Robin Hanzl. Český útočník při druhém startu v KHL nejprve přihrál v přesilovce na vyrovnávací gól na 1:1, v 38. minutě se pak sám postaral o poslední branku zápasu. Nižněkamsk doma zvítězil 3:2.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Dinamo Riga 2:1, Omsk - Čerepovec 1:0 v prodl. (čisté konto Furch), Barys Astana - Spartak Moskva 2:0, Chanty-Mansijsk - Nižnij Novgorod 1:3 (za hosty Kundrátek 0+1), Kazaň - Kunlun Red Star 4:2, Nižněkamsk - Vladivostok 3:2 (za domácí R. Hanzl 1+1), HK Soči - Chabarovsk 2:1 po sam. nájezdech.