Furch vychytal v KHL první nulu v sezoně, Salák se vrací ve velkém stylu

24. 8. 2017 18:11
V ruské hokejové KHL se dařilo českým brankářům. Zářili Dominik Furch i Alexander Salák.
Alexander Salák.
Alexander Salák. | Foto: Milan Kammermayer

Moskva - Český brankář Dominik Furch z Omsku nedostal v utkání s Čerepovcem gól a ve druhém zápasu Kontinentální hokejové ligy si připsal první čisté konto v nové sezoně. Avangard doma zvítězil 1:0 v prodloužení, jedinou branku vstřelil už po 21 sekundách nastavení Andre Petersson.

V úvodním utkání vychytal Furch Omsku vítězství 3:1 nad Dinamem Riga. Hráčům Čerepovce zneškodnil sedmadvacetiletý účastník posledních dvou mistrovství světa 20 střel.

Dařilo se také Alexanderu Salákovi, jenž vychytal Novosibirsku i ve druhém utkání tříbodovou výhru a znovu dostal jen jeden gól. Sibir doma zvítězil 2:1 nad Dinamem Riga, třebaže ve statistice střel na branku za lotyšským celkem daleko zaostal a prohrál 15:34.

Třicetiletý Salák si loni v říjnu vážně poranil koleno a zbytek ročníku musel vynechat, ale nyní se na led vrátil ve velkém stylu. Rovněž při úterní výhře Novosibirsku 3:1 nad Spartakem Moskva si připsal 33 úspěšných zákroků.

Dnes ho překonal jen Danny Kristo, který v 38. minutě vyrovnal na 1:1. Poslední slovo ale měli domácí, v závěru 59. minuty rozhodl Alexander Bergström.

Zápas Nižněkamsku s Vladivostokem rozhodl Robin Hanzl. Český útočník při druhém startu v KHL nejprve přihrál v přesilovce na vyrovnávací gól na 1:1, v 38. minutě se pak sám postaral o poslední branku zápasu. Nižněkamsk doma zvítězil 3:2.

Kontinentální hokejová liga:

Novosibirsk - Dinamo Riga 2:1, Omsk - Čerepovec 1:0 v prodl. (čisté konto Furch), Barys Astana - Spartak Moskva 2:0, Chanty-Mansijsk - Nižnij Novgorod 1:3 (za hosty Kundrátek 0+1), Kazaň - Kunlun Red Star 4:2, Nižněkamsk - Vladivostok 3:2 (za domácí R. Hanzl 1+1), HK Soči - Chabarovsk 2:1 po sam. nájezdech.

Aktualizováno před 6 hodinami

Fotbalisté Norwiche se po roce vracejí do Premier League

Fotbalisté Norwiche se po roční pauze vracejí do nejvyšší anglické soutěže. "Kanárci" sice ve 42. kole druhé ligy podlehli po dlouhém oslabení Bournemouthu 1:3, postup už ale měli zajištěný před utkáním díky remízám třetí Swansea s posledním Wycombem (2:2) a čtvrtého Brentfordu s Millwallem (0:0). Norwich je z jejich dosahu a má osmibodový náskok na druhý Watford. K zajištění prvního místa mu v posledních čtyřech duelech stačí uhrát pět bodů.

Norwich před dvěma lety postoupil do Premier League jako vítěz, ale mezi elitou skončil beznadějně poslední. K návratu mu pomohl zejména finský kanonýr Teemu Pukki, který je s 25 trefami mezi střelci druhý.

Do Premier League přímo postoupí nejlepší dva týmy, další čtyři se utkají o zbývající volné místo.