Obrazem: Třinec s novým trenérem a kapitánem posadil v Lize mistrů dánského mistra na zadek

David Cienciala si při individuálním průniku namazal na chleba dva soupeře a přihrál na gól Vladimíru Svačinovi.
Oceláři v předchozích dvou sezonách v extralize neuspěli. V letošním ročníku budou minimálně na začátku působit na dvou frontách, tedy i v evropské Lize mistrů.
Svou třetí účast v této soutěži zahájil Třinec doma proti dánskému Esbjergu. Svěřenci trenéra Václava Varadi zvládli nástup do zápasu skvěle a po první části vedli 4:0.
A nakonec dokráčeli v prvním ostrém utkání pod novým koučem k vítězství 9:1. "Výsledek tomu nenapovídá, ale Dánové nás prověřili dobře," řekl po utkání autor dvou branek a jedné asistence, Jakub Petružálek.
Pouze 2 502 diváků navštívilo zápas Třince s dvojnásobným dánským mistrem posledních dvou let. Připomeňme, že před dvěma dny se hrál ve WERK ARENĚ přátelský zápas Česka proti Slovensku (0:2).
Foto: Lukáš Filipec
Ondřej Zoubek Lukáš Filipec, Ondřej Zoubek
26. 8. 2017 6:39
Podívejte se na fotografie z utkání hokejové Ligy mistrů mezi třineckými Oceláři a dánským Esbjergem. Slezané doma zvítězili jednoznačně poměrem 9:1.
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Očkování v USA jde rychle, Universal odkládá premiéru filmu Rychle a zběsile 9 už jen o měsíc

Jen o měsíc odkládá filmové studio Universal velkorozpočtový snímek Rychle a zběsile 9, který měl také do českých kin dorazit koncem května. Nově se s premiérou počítá na 25. června, píše agentura Reuters. Podle ní se hollywoodská firma vlastněná nadnárodním konglomerátem Comcast snaží vytipovat dobu, kdy se do biografů bude moci vrátit co nejvíce lidí, aby z prodeje vstupenek zaplatila náklady. Snímek měl rozpočet přes 200 milionů dolarů, v přepočtu 4,4 miliardy korun.

Universal film odložil jen o měsíc. Podle Reuters to dokazuje, že studio vkládá naděje do rychlého průběhu očkování v USA a Kanadě, které společně tvoří největší filmový trh světa. V New Yorku se sítě biografů AMC, Cineworld či Cinemark po roční pauze způsobené pandemií znovu otevřely tento pátek. Provozovatelé doufají, že v lukrativní letní sezóně už na velkorozpočtové filmy jako Rychle a zběsile 9 přitáhnou opět davy nyní již naočkovaných diváků. Jako první má do kin 7. května zamířit Black Widow, ve které stejnojmennou superhrdinku hraje Scarlett Johanssonová.

Zdroj: Reuters
Další zprávy