Patera: Slavia nás jasně přejela. Má budoucnost? Jdu na pivo

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 3. 2013 22:15
Hodně smířeně působil kapitán kladenských Rytířů Pavel Patera poté, co jeho tým prohrál v pátem zápase čtvrtfinálové série 0:4 na ledě pražské Slavie, a stal se tak prvním vyřazeným čtvrtfinalistou.
Pavel Patera si myslí, že má ještě dost fyzických sil na to, aby hrál za Kladno i v příští sezoně.
Pavel Patera si myslí, že má ještě dost fyzických sil na to, aby hrál za Kladno i v příští sezoně. | Foto: Eduard Erben

Praha - Hodně smířeně působil kapitán kladenských Rytířů Pavel Patera poté, co jeho tým prohrál v pátem zápase čtvrtfinálové série 0:4 na ledě pražské Slavie, a stal se tak prvním vyřazeným čtvrtfinalistou.

Jednačtyřicetiletý centr přiznal, že Slavia přes jeho tým postoupila do semifinále zcela zaslouženě a i konečný stav 4:1 na zápasy odpovídá realitě. Jen ho mrzí, že jeho tým nezabojoval stejným způsobem jako v předkole proti obhájcům titulu z Pardubic.

"Ta sezona byla o trošku lepší než loni. Teď je to pro mě ale velké zklamání, představoval jsem si, že Slavii potrápíme víc, ale nepovedlo se to. I ten poměr čtyři jedna byl zasloužený," řekl Patera po pondělním zápase novinářům.

Pavle, čemu přikládáte fakt, že jste v pěti zápasech vstřelili Slavii jen tři góly?
Nejenomže rozhodla naše koncovka, Slavia byla lepší ve všem a zaslouženě postoupila. Potrápili jsme ji dé facto jen v tom druhém a třetím zápase. Góly jsme nedávali, protože jsem se skoro nedostali ani ke střelám, všechno dneska bylo špatně.

Proč se vám nedařilo Slavii zatlačit tak, jako Pardubice?
Kdybychom hráli stejným způsobem jako se Slavií i proti Pardubicím, tak vypadneme už s nimi. To chtění bylo daleko větší než proti Slavii, ale to nijak nesnižuje ten výkon Slavia, která nás přejela úplně zaslouženě. Možná tam po těch Pardubicích bylo uspokojení, možná nám došly síly.

Co jste říkal na to, že tentokrát v bráně Slavie nebyl váš tradiční kat Miroslav Kopřiva, ale Dominik Furch?
Bylo to úplně jedno, kdo proti nám chytá. My jsme proti němu neměli skoro žádnou těžkou střelu, stejně tak jsme jich moc neměli ani proti Koprovi a takhle to dopadlo. Slávisti za tím šli víc, vlastně stejným způsobem jako my proti Pardubicím.

Jde takhle brzo po vyřazení říct, jak to s Vámi bude příští sezonu?
V tuhle chvíli nevím, co bude. Hrát ale pořád chci, protože se fyzicky cítím dobře. Sezonu bych chtěl ještě zkusit hrát, uvidíme ale podle zájmu klubu. Teď mě štve ta prohra, budoucnost budu řešit až později. Můj nejbližší program? Jdu na pivo.

 

Právě se děje

před 14 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy