Patera: Slavia nás jasně přejela. Má budoucnost? Jdu na pivo

Jaroslav  Šindelář Jaroslav Šindelář
18. 3. 2013 22:15
Hodně smířeně působil kapitán kladenských Rytířů Pavel Patera poté, co jeho tým prohrál v pátem zápase čtvrtfinálové série 0:4 na ledě pražské Slavie, a stal se tak prvním vyřazeným čtvrtfinalistou.
Pavel Patera si myslí, že má ještě dost fyzických sil na to, aby hrál za Kladno i v příští sezoně.
Pavel Patera si myslí, že má ještě dost fyzických sil na to, aby hrál za Kladno i v příští sezoně. | Foto: Eduard Erben

Praha - Hodně smířeně působil kapitán kladenských Rytířů Pavel Patera poté, co jeho tým prohrál v pátem zápase čtvrtfinálové série 0:4 na ledě pražské Slavie, a stal se tak prvním vyřazeným čtvrtfinalistou.

Jednačtyřicetiletý centr přiznal, že Slavia přes jeho tým postoupila do semifinále zcela zaslouženě a i konečný stav 4:1 na zápasy odpovídá realitě. Jen ho mrzí, že jeho tým nezabojoval stejným způsobem jako v předkole proti obhájcům titulu z Pardubic.

"Ta sezona byla o trošku lepší než loni. Teď je to pro mě ale velké zklamání, představoval jsem si, že Slavii potrápíme víc, ale nepovedlo se to. I ten poměr čtyři jedna byl zasloužený," řekl Patera po pondělním zápase novinářům.

Pavle, čemu přikládáte fakt, že jste v pěti zápasech vstřelili Slavii jen tři góly?
Nejenomže rozhodla naše koncovka, Slavia byla lepší ve všem a zaslouženě postoupila. Potrápili jsme ji dé facto jen v tom druhém a třetím zápase. Góly jsme nedávali, protože jsem se skoro nedostali ani ke střelám, všechno dneska bylo špatně.

Proč se vám nedařilo Slavii zatlačit tak, jako Pardubice?
Kdybychom hráli stejným způsobem jako se Slavií i proti Pardubicím, tak vypadneme už s nimi. To chtění bylo daleko větší než proti Slavii, ale to nijak nesnižuje ten výkon Slavia, která nás přejela úplně zaslouženě. Možná tam po těch Pardubicích bylo uspokojení, možná nám došly síly.

Co jste říkal na to, že tentokrát v bráně Slavie nebyl váš tradiční kat Miroslav Kopřiva, ale Dominik Furch?
Bylo to úplně jedno, kdo proti nám chytá. My jsme proti němu neměli skoro žádnou těžkou střelu, stejně tak jsme jich moc neměli ani proti Koprovi a takhle to dopadlo. Slávisti za tím šli víc, vlastně stejným způsobem jako my proti Pardubicím.

Jde takhle brzo po vyřazení říct, jak to s Vámi bude příští sezonu?
V tuhle chvíli nevím, co bude. Hrát ale pořád chci, protože se fyzicky cítím dobře. Sezonu bych chtěl ještě zkusit hrát, uvidíme ale podle zájmu klubu. Teď mě štve ta prohra, budoucnost budu řešit až později. Můj nejbližší program? Jdu na pivo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Česko se ohradilo proti rozšiřování těžby v polském dolu Turów

České ministerstvo životního prostředí v pátek vydalo nesouhlasné stanovisko k rozšiřování polského hnědouhelného dolu Turów u česko-polské hranice. Stanovisko vydalo ve spolupráci s Libereckým krajem a Českou geologickou službou. Ministerstvo to oznámilo v tiskové zprávě. V případě, že by se polská strana rozhodla i přesto těžbu rozšířit, Česko požaduje například finanční kompenzace případných škod nebo vznik těsnící stěny bránící odtékání podzemních vod.

"Stanovisko za Českou republiku je nesouhlasné. Doplněny jsou ale také podmínky, vytvořené ve spolupráci s geology, krajem, obcemi i odbornou veřejností, a Libereckým krajem odsouhlasené, které jsou pro nás absolutně nepřekročitelné, kdyby se Polsko rozhodlo i přes náš nesouhlas v těžbě na Turowě pokračovat," oznámil ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy