Slavia má mečbol, Zlín o něj v poslední minutě přišel

15. 3. 2013 19:45
Hokejisté Slavie smetli Kladno 5:1 a od postupu do extraligového semifinále je dělí jen jedno vítězství. Série Zlín - Vítkovice je srovnaná na 2:2.
Slavia rozdrtila Kladno 5:0 a dělí jí jen jedno vítězství od postupu do semifinále extraligy. | Foto: CPA

Kladno - Hokejisté Slavie deklasovali ve čtvrtém utkání čtvrtfinále Kladno na jeho ledě 5:1 a dělí je jen jedno vítězství od postupu do semifinále.

Zlín v Ostravě o třetí vítězství přišel znovu v poslední minutě zápasu.

Vítězství Slavie dvěma góly režírovali Vladimír Růžička mladší a Jan Holub. Jinak skvělý gólman Kladna Jan Chábera dnes vydržel v bráně jen do poloviny zápasu. Za svá záda pustil čtyři góly.

Kladno už od prvních minut soupeři nestačilo. Slavia měla drtivou převahu a polevila až v poslední třetině za už rozhodnutého stavu 5:0. Kladnu se až šest minut před koncem podařilo alespoň snížit na konečných 1:5, trefil se Koba jass.

Utkání jsme sledovali v podrobné on-line reportáži - čtěte ZDE.

Slavia může postup mezi čtyři nejlepší celky soutěže jako první stvrdit v pondělí na svém ledě. Páté utkání této série je o den přeloženo kvůli basketbalovému utkání Nymburk - CSKA Moskva v O2 aréně.

Zlín zase přišel o náskok a série je srovnaná

Blízko třetímu vítězství v sérii byl i Zlín, v bláznivém utkání plném zvratů o něj ale přišel až 40 vteřin před koncem a v prodloužení se po vlastním gólu Lešky radovaly z vítězství 5:4 a vyrovnání série na 2:2 na zápasy domácí Vítkovice.

Zlín přitom stejně jako ve včerejším utkání vedl a měl až do samotného konce nakročeno k vítězství. Berani v Ostravě vedli 2:0 a nakonec ještě 4:3. Vítkovice ale dokázaly v power play srovnat.

Zápas nakonec rozhodlo až prodloužení, ve kterém Leška odrazem od hole Burgera poslal puk do vlastní brány.

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 1:5 (0:2, 0:3, 1:0)

Branky a nahrávky: 54. Jass (Patera, Kuchler) - 13. V. Růžička ml. (Hertl, Kadlec), 14. Tomica (P. Jelínek, Kadlec), 22. V. Růžička ml. (Sklenář), 29. Holub (Žejdl, Kuboš), 37. Holub. Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5429. Stav série: 1:3.

Kladno: Chábera (29. Cikánek) - L. Procházka, David Růžička, Kameš, P. Hořava, Doudera, Černošek, Macholda, Kužel - Jass, Lukáč, Kuchler - Eberle, Patera, Melka - Valský, Dragoun, Rudovský - Kuchejda, Dalecký, M. Látal. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Slavia: Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný - Micka, P. Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička ml., Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Stránský, Skokan, Poletín. Trenéři: V. Růžička st., Weissmann a Beránek.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 5:4 v prodl. (0:1, 3:1, 1:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 28. Húževka, 33. Svačina (Roman) 38. Roman (Svačina), 60. Strapáč (Voráček, Roman), 64. Burger (Ujčík) - 8. Okál (Čajánek), 26. Honejsek (Holík, Čech), 47. Leška (Köhler), 56. O. Veselý (Čajánek, Tesařík). Rozhodčí: Lacina, Hodek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 7:9. Využití: 0:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 8762. Stav série: 2:2.

Vítkovice: Šindelář - R. Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Malík, Kudělka - Ujčík, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, J. Káňa - Šedivý, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil.

Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, Köhler - Okál, Čajánek, O. Veselý - Honejsek, Holík, Čech - Ondráček, Šlahař, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

před 12 minutami

V Belgii se do Evropského parlamentu bude moci volit už od 16 let

Belgie snížila hranici pro volby do Evropského parlamentu na 16 let. Ve volbách v roce 2024 budou moci hlasovat nejen mladí Belgičané, ale také občané členských zemí EU nad 16 let s trvalým pobytem v Belgii. Rozhodnutí oznámila ministryně vnitra Annelies Verlindenová, informovala o něm agentura AFP.

Normu schválil ve čtvrtek večer belgický parlament. Belgie se stala po Rakousku, Řecku a Maltě teprve čtvrtou členskou zemí, která tento krok učinila. "Tím, že mladým lidem dáváme možnost aktivně se podílet na naší demokracii, jim umožňujeme, aby jejich hlas byl slyšet, a dále podněcujeme jejich zájem o politiku," řekl Verlindenová.

Opatření se týká přibližně 270 tisíc mladých lidí od 16 do 18 let v Belgii a asi 13 tisíc stejně starých Belgičanů žijících v zahraničí. Zájemci se budou muset zapsat na voličské seznamy. Potom už pro ně ale účast ve volbách bude povinná, stejně jako pro všechny Belgičany. Pokud nevolí, hrozí jim pokuta 40 až 80 eur (přibližně 1000 až 2000 korun).

před 31 minutami

Pyrotechnika a výtržnosti. Disciplinárka po finále poháru zahájila řízení se Slováckem i Spartou

Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace, která řídí profesionální soutěže, zahájila řízení se Slováckem i Spartou kvůli chování jejich fanoušků ve středečním finále domácího poháru v Uherském Hradišti. LFA o tom informovala v tiskové zprávě.

Fanoušci obou týmu se dopustili výtržností a použití pyrotechniky, ti sparťanští navíc vhazovali pyrotechniku a další předměty na hrací plochu v průběhu utkání a poškodili zařízení stadionu. Utkání poznamenal na necelých pět minut v druhé půli příchod těžkooděnců se psy k hrací ploše a střídačkám. Slovácko po výhře 3:1 nad Pražany získalo první velkou trofej v klubové historii.

Z podobných důvodů jako v Uherském Hradišti zahájila disciplinárka řízení i se Slavií a Spartou po nedělním vzájemném ligovém derby.

Tresty osmi prvoligových hráčů za kumulované žluté karty se přeměnily na peněžité pokuty. Naopak slávista Srdjan Plavšič si trest za vyloučení v derby odpyká až v nové sezoně.