Play off extraligy • 3. zápas čtvrtfinále • 17:30

Rytíři Kladno
1:0
Slavia Praha
48. Dalecký (Látal)

Dobrý den, vítejte online reportáž z 3. zápasu čtvrtfinále play off Tipsport extraligy mezi kladenskými Rytíři a pražskou Slavií. Zápas začíná v 17:30.

Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: Michal Kempný a Vladimír Růžička
Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: Michal Kempný a Vladimír Růžička | Foto: CPA

Připomeňme si, že Slavia vyhrála oba úvodní zápasy na vlastním ledě v O2 areně (4:0 a 3:1). Kladno, které bylo po základní části na sedmém místě, si v předkole překvapivě poradilo s obhájcem titulu z Pardubic, které porazilo 3:2 na zápasy. Kladno potvrdilo, že se jim v této sezoně v domácím prostředí daří, když všechny tři domácí proti Pardubicím vyhrálo.

Slavia však má v rukou zbraň mnohem těžšího kalibru - vyhrála všech šest vzájemných zápasů v této sezoně (na Kladně 3:2, 2:0, doma 4:3SN, 2:0, 4:0 a 3:1). Zatímco Slavia hraje čtvrtfinále po dvou letech, Kladno mezi nejlepší osmičkou pět let chyběla. Jen jedinkrát se oba týmy utkaly v play off, v roce 1995 vyhrálo Kladno 3:0 na zápasy. Kapitána Kladna už tehdy dělal současný kapitán Rytířů Pavel Patera, kapitánem Slavie byl současný trenér Slavie Vladimír Růžička.

Trenér Kladna Zdeněk Vojta zvolil rovněž tradiční sestavu v bráně s jedničkou Janem Cháberou:

Chábera - Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Kužel, Doudera, Černošek, Macholda, Kameš - Jass, Lukáč, Kuchler - Melka, Patera, Eberle - Valský, Dragoun, Rudovský - Látal, Dalecký, Kuchejda.

Trenér Slavie Vladimír Růžička i dnes zvolil tradiční sestavu v bráně s "kladenským" fantomem Miroslavem Kopřivou.

Kopřiva - Kadlec, Kučný, Kuboš, Holub, Kolařík, Kempný, Koma - Micka, Jelínek, Tomica - Hertl, V. Růžička, Sklenář - Žejdl, Alinč, Krenželok - Skokan, Vrdlovec, Poletín - Stránský.

Zápas budou jako hlavní rozhodčí řídit Jan Hribik a antonín Jeřábek, na čarách jim budou pomáhat pánové Evžen Kostka a Jaromír Bláha.

Oba týmy přicházejí za bouřlivého potlesku napěchované kladenské haly, která spustila tzv. Bílou bouřku, na led, hrát se začne zhruba za dvě minuty (17:32).

3.

Kladno začalo obrovským náporem. Nejprve Valského přihrávka nedošla před prázdnou bránu k Rudovskému, poté stejný hráč našel před Kopřivou osamoceného Dragouna, ten však tváří v tvář Kopřivu nepřekonal. K dorážce se dostal Rusovský, ale ani on nadvakrát Kopřivu nepřekonal.

5.

Další obrovská šance Kladna, po přihrávce Kuchejdy byl Melka sám před Kopřivou, ale ani nadvakrát jeho beton nedokázal přehodit.

5.

Kladno nepouští svého soupeře vůbec do hry. V další velké šanci se objevil obránce Černošek, který ve středním pásmu vystihl rozehrávku Slavie, jel s Kuchlerem ve dvou na jediného obránce Slavie, Kopřiva však jeho střelu pod břevno vytlačil ramenem do ochranné sítě.

6.

Slavia se může vymanit z tlaku soupeře v přesilovce, za hákování je vyloučen obránce Kladna PETR MACHOLDA.

7.

I v oslabení však Kladno pokračuje v sérii gólových šancí. Obránce Petr Hořava přebruslil u pravého mantinelu obránce Slavie, najel si až před Kopřivu, bekhendem střílel pod břevno, Kopřiva však znovu zasáhl ramenem.

8.

Kladno je kompletní, navíc si samo zahraje vzápětí přesilovku, za vražení na hrazení je vyloučen MAREK TOMICA.

10.

Tomica je na ledě, Slavia svého soupeře pustila do jejího útočného pásma až v závěru oslabení.

12.

Po úvodním náporu Kladna se nyní hraje převážně ve středním pásmu, kde Slavia úspěšně zachytává průniky svého soupeře.

14.

Koba Jass se dostal mezi kruhy k odraženému puku a z otočky jen těsně minul pravou tyč Kopřivovy brány.

15.

Je tu další obrovská šance Kladna, Patera přihrál před bránu puk Kuchlerovi, ten však tísněn obráncem Slavie ani nadvakrát Kopřivu nepřekonal.

Podívejme se na paralelně hraný 3. zápas čtvrtfinálové série mezi Vítkovicemi a Zlínem. Zlín, který vede 2:0 na zápasy, zvýšlil ve 22. minutě na 2:0, když se opět trefil Ondřej Veselý.

20.

Slavia si na konci třetiny zahraje přesilovku, za nedovolené bránění je vyloučen kladenský obránce DAVID RŮŽIČKA.

Skončila první třetina. Kladno v oslabení soupeře nepustila k ohrožení branky.

Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: David Růžička
Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: David Růžička | Foto: CPA
21.

Začíná druhá třetina, Slavia bude hrát více než minutovou přesilovku.

21.

A v pokračující přesilovce si Slavia vypracovala svou první a hned obrovskou šanci. Puk se dostal u levé Cháberovy tyče k osamocenému Vladimíru Růžičku, který střelou z první trefil břevno.

23.

Chábera měl potíže s nahozením Micky od modré čáry, lapačkou jej nadvakrát na brankovišti lapil Chábera.

25.

První kladenská šance ve druhé třetině. Lukáč tečoval před Kopřivou nahození od modré čáry, brankáře Slavie však nepřekonal.

27.

Kladno si zahraje přesilovku, za hrubost je vyloučen obránce Slavie PAVEL KOLAŘÍK.

Krátký pohled do Ostravy. Zlín vede nad Vítkovicemi 3:0, čistý hattrick zkompletoval ve 40. minutě Ondřej Veselý, kterému i potřetí přihrával Petr Čajánek.

28.

Kladno si zahraje půlminutovou přesilovku pět na tři, za podražení je vyloučen obránce Slavie JAN HOLUB.

29.

Kolařík je na ledě, Slavia je ve čtyřech. Zkušený obránce zdržel soupeře dvacet sekund v jeho obranném pásmu.

30.

Kopřiva dál úspěšně odolává sérii kladenských střel. Zmezikruží pálil Valský, brankář Slavie však zareagoval včas.

31.

Jen, co se vrátil Holub z trestné lavice, bude hrát Slavia znovu v oslabení. Za vyhození puku mimo hrací plochu je vyloučen PETR JELÍNEK.

32.

Dvojice obrovských šancí Kladna. Dragoun nejprve z mezikruží branku přestřelil, Dalecký dostal přihrávku před zcela volnou bránu, puk však špatně trefil a poslal jej mimo tři tyče.

33.

Slavia se s vypětím všech sil i tentokrát ubránil, Jelínek je na ledě.

36.

Slavia jela ve dvou na jednoho kladenského obránce, Sklenář však přes obránce Douderu puk Hertlovi nenahrál.

36.

Bude se však vylučovat, Hertla doslova navalil na brankáře Cháberu dojíždějící MICHAL DRAGOUN a bude pykat za nedovolené bránění.

38.

Slavia bude hrát osm sekund přesilovku pět na tři, za nedovolené bránění v útočném pásmu je vyloučen kladenský útočník KOBA JASS.

38.

Dragoun je zpět na ledě, Kladno hraje ve čtyřech.

39.

Krenželok se na pravé straně procpal přes obránce Černoška, pokusil se zasunout zpoza brány puk za Cháberu, ale nepovedlo se mu to.

39.

Vzápětí z pravého kruhu pálil Růžička, střela se mu však nepovedla a skončila v Cháberově výstroji.

40.

Jass je na ledě, Kladno je kompletní.

Pohled do Ostravy. Ve 42. minutě snížil na 1:3 Ondřej Roman a ve 49. minutě snížil na rozdíl jednoho gólu Juraj Húževka.

41.

Začíná třetí třetina.

41.

Slavia začala třetinu velkou šancí. Hertl projel obranným pásmem Kladna jako nůž máslem, předložil puk k levé tyči volnému Vladimíru Růžičkovi, ten však Cháberu neprostřelil.

42.

Na druhé straně dostal přihrávku před Kopřivu obránce Doudera, místo střely však hledal ještě spoluhráče a Slavie uklidila puk do bezpečí.

43.

Kladno si zahraje přesilovku. V pokračující akci Kladna fauloval obránce Slavie MICHAL KEMPNÝ, který odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

45.

Kladnu se přesilovka vůbec nevydařila, nevystřelila ani jednou na bránu a Slavia se s přehledem ubránila.

46.

Obránce Kempný se vydal na výlet do útočného pásma, vystřelil od levého mantinelu, Chábera však předvedl ukázkový semafor.

47.

Obrovská šance Kladna, Dragoun s Valským se snažili protlačit na brankovišti puk za Kopřivu, ten však udělal na brankové čáře provaz a obránci Slavie pak svalili soupeře na něj.

48.

Další obrovská šance Rytířů. Nejprve pravým betonem vykopl střelu Douderu od modré, pak před ním byl zcela sám Dragoun, ale ani on vynikajícího Kopřivu nepřekonal.

47:38

Tak přece jen Kladno obrovský tlak zužitkovalo a ujímá se vedení - 1:0! Martin Látal našel mezi kruhy JANA DALECKÉHO, který střelou z první prostřelil po ledě Kopřivu.

Hokej, extraliga: Kladno - Pardubice: radost Kladna
Hokej, extraliga: Kladno - Pardubice: radost Kladna | Foto: CPA
49.

Zvýšit na 2:0 mohl Koba Jass, který střílel z levého kruhu, Kopřiva však stihl povyjet z brány a jeho střelu vykopl betonem.

50.

Kladno pokračuje v obrovském tlaku. Vynutilo si další vyloučení soupeře, za hákování odchází na trestnou lavici útočník Slavie Lukáš Žejdl.

Pohled do Vítkovic. Přestože Vítkovice prohrávaly po dvou třetinách doma se Zlínem 0:3, nakonec zápas otočily na 4:3 a snížily stav série na 1:2. V 52. minutě srovnal na 3:3 Rudolf Huna a v 58. minutě rozhodl o výhře Vítkovic svým druhým gólem v utkání Ondřej Roman.

52.

Slavia se v oslabení bez potíží ubránila, Žejdl je na ledě.

53.

Z úhlu pálil Kuchejda, branku však těsně přestřelil.

55.

Po střetu v obranném pásmu Slavie se drží za obličej obránce sešívaných Petr Kuboš, který odchází do kabiny a zápas pro něj zřejmě skončil.

57.

Slavia se už přes minutu drží v útočném pásmu, ke střelecké pozici se však její hráči nedostali.

58.

Slavia nyní doslova uzamkla kladenské hráče v pásmu, Skokan našel před bránou Alinče, toho však vychytal Chábera.

59.

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59.

1:19 se bude vhazovat v útočném pásmu Slavie, Vladimír Růžička si proto bere time-out, a jak naznačoval, odvolá na střídačku brankáře Kopřivu a bude hrát v šesti mužích v poli.

59.

1:06 do konce třetiny a Kladno se osvobodilo jen zakázaným uvolněním.

60.

45 sekund do konce třetiny, Melka zalehl puk v útočné třetině, bude se vhazovat ve středním pásmu, Kopřiva se vrací do brány.

60.

Obrovská šance Slavie. Micka nahazoval už v power play od modré čáry před bránu, kde tečoval Jelínek, Chábera však předvedl fantastický zákrok.

60.

5,9 sekundy před koncem třetiny se bude vhazovat v útočném pásmu Slavie.

Zápas končí. Kladno vyhrává 1:0 a snižuje tak sérii na 1:2 na zápasy. Čtvrtý zápas se hraje v pátek opět na Kladně.

Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: Jan Chábera - Tomáš Hertl
Hokej, extraliga: Kladno - Slavia Praha: Jan Chábera - Tomáš Hertl | Foto: CPA

Tímto se s vámi loučím a u další online reportáže ze zápasu play off se těším na shledanou.