Pardubice vyhrály i počtvrté. A získaly pátý titul

Tomáš  Kubánek Tomáš Kubánek
22. 4. 2010 21:49
Vítkovice - Pardubice 2:3 po prodl.
Pardubický kapitán Petr Koukal právě přinesl před nedočkavé fanoušky pohár pro vítěze extraligy. | Foto: Zuzana Hronová

Praha - Pardubičtí hokejisté vyhráli nad Vítkovicemi i čtvrtý finálový zápas a popáté v historii získali extraligový titul.

Na to, aby zvítězili i v rekordním dvanáctém utkání v řadě, se však tentokrát hodně nadřeli.

Východočeši sice vedli už od 2. minuty brankou Rákose, ovšem Vítkovice na konci druhé třetiny vyrovnaly a po přestávce zápas otočily.

V samém závěru však mužstvo okolo famózního brankáře Haška znovu srovnalo a v prodloužení rozhodl Somík.

"Prostě jsem to vyzkoušel a vyšlo to. Nejdůležitější gól kariéry," jásal šťastný střelec.

Utkání jsme sledovali ŽIVĚ online

Úvod naznačil, jakou tvář bude utkání po většinu času mít. Hned po devatenácti sekundách musel na trestnou lavici Barinka, čehož hosté pohotově využili k otevření skóre.

Vítkovické rychlá branka znatelně zaskočila a trvalo jim hodně dlouho, než se dostali do tempa. Zato Pardubice měly několikrát možnost své vedení navýšit, ale další gól již nepřidaly.

Ve druhé třetině se začaly množit potyčky, a tak se více vylučovalo, než hrálo. Ke konci prostřední dvacetiminutovky dostali hosté příležitost dvojnásobné přesilovky, ovšem nenaložili s ní efektivně.

A tak přišel trest. Za stále se zlepšující Severomoravany srovnával v početní výhodě od modré Sičák.

Vítkovičtí se dostali do laufu, což využili k obratu na 2:1. Dotřetice využil přesilovku taktéž tvrdou ranou Barinka.

V 57. minutě přišel zlomový moment zápasu. Domácí mohli definitivně rozhodnout z trestného střílení. Ujčíkův ukázkový blafák však skončil těsně nad.

A tak bylo za necelé dvě minuty srovnáno. Při power play nasměroval skvělou bitvu do prodloužení Píša. V něm vstřelil "zlatý gól" už po 42 vteřinách Somík.

Pardubice tak získaly svůj pátý titul v historii. A naprosto zaslouženě!

Finále play off hokejové extraligy - 4. zápas:

Vítkovice Steel - Eaton Pardubice 2:3 v prodl. (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 40. Sičák (Kvapil, Barinka), 52. Barinka - 2. Rákos (Nakládal, Kolář I), 59. Píša (Pineault), 61. Somík. Rozhodčí: Hradil, Hribik - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 11:10. Využití: 2:1. Diváci: 9496 (vyprodáno).

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Sičák, Kuboš, Voráček, Trnka, Rehák - Klimek, Burger, Strapáč - Kvapil, Vrána, Treille - Ujčík, R. Hruška, Svačina - Šedivý, Štefanka, Krenželok. Trenéři: Hadamczik a Konečný.
Pardubice: Hašek - Nakládal, Havíř, Jillson, MacKenzie, Píša, Kočí, Kolář II - Kolář I, Koukal, Rákos - Pineault, Špirko, Somík - P. Sýkora, Zohorna, Pivko - Cetkovský, Kousal, Buchtele. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.